Külakoerad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Jägervision »

Täpselt sellised inimesed ongi. Töötan ise varjupaigas (kui parasjagu lapsepuhkusel ei ole) ja ei ole harvad juhud kus inimesed tahavad varjupaika tuua oma looma või oma looma lapsed (kelle ära hoidmiseks ei ole mittemidagi tehtud ning enamasti ei ole ka erilist plaani seda edaspidi teha) sest ei ole südant ise magama panna ja kodusid ka ei leia. Nagu varjupaiga inimestel oleks süda kivist ja loomade ootajate saba väravast välja... Ei võeta vastu selliseid loomi just selle pärast, et inimene ise peab võetud looma eest vastutama ja varjupaigad ei ole rahamägedele rajatud kummist asutused ja niigi koguaeg puupüsti täis. Mis neist loomadest edasi saab ei taha isegi mõelda. On toodud varjupaiga värava taha muldvana koer- jalad püsisid vaevu all, hammastest vaid kihvad veel suus aga üritas hoolega veel jalga tõsta ja haukuda (kuigi haugatuse asemel kostis vaid sosin). Elu aeg on loom sulle sõbraks olnud ja tema viimasel päeval sa viskad ta lihtsalt kusagile tänavale ning meie pidime vanamehele tegema tema viimased kallistused ja ütlema lohutavad sõnad, mitte see, keda koer oli oma elu (mida oli kindlasti kõvasti üle 10 aasta juba) peremeheks pidanud. Ma ei suuda lihtsalt ette kujutada, mis selliste inimeste peas toimub... :VS
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas plinks »

Valgamaal mitu juhust-ise olen mitmel koeral järel käinud ja teekonda pildistanud kitse juurest kuni taluõueni. Keskkond reageerib alles peale politsei poolset karistamist, et minna tsiviilkohtusse. Seega soe soovitus- murtud kitse juurest kuni taluõuedeni või koeraomanikuni kõik pildistada-peni verine koon jne ja siis ametliku avaldusena politseisse koos piltidega. Senimaani on antud skeem töökindel olnud.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Kuidas siis nüüd puupeast jahimehele selgeks teha,et laikad,et ei pea mitte suvilate vahel "JALUTAMAS" käima.
Mul igatahes ketras rihma täna lõplikult maha kui see elukas naabri puudlile ja minu spanjelile hambad sisse lõi. Selgitasin omanikele üle küla kostuval häälel mis ma neist ja nende koera kasvatamisest arvan. Isegi lubasin,mitte ei ähvardanud,et kui üks kord veel näen seda elukat lahtiselt külavahel lasen isiklikult raisa maha. Aastaid on see trall nende koertega kestnud,nüüd aitab. Hea,et naine kutsika sülle jõudis krabada muidu oleks ehk see kah "aisade" vahele võetud. Vanamehe 25aastane lakitud küüntega lapselaps väitis,et nende 1.5aastane kutsikas ei ründagi kunagi kedagi.
Kuhu või kelle poole peab pöörduma,et sellisele tainapeale asi selgeks teha,et kui sa omale koera võtad siis hoia teda ka kinni.
Eelmine lontkõrv kes tal oli hulkus samuti mööda küla aga see ei "vägistanud" teisi koeri. Ka siis sai vallaga räägitud aga......... :VS

ps. koer ei ole üldiselt süüdi kui ta omanik on täielik lammas ja selle pärast ei poolda ka otsust omakohtu kaudu.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas puugi »

Sellistele ei teegi selgeks.Kui ma oma koeri pidevalt vabalt joosta laseks oleks nad ammu otsas.Aga samas on selliseid endalgi läheduses kes oma nälginud loomaaeda minu õuele saadavad ja oh seda häda kui mõni koolema juhtub.Sellise asjaga peab tegelema kohalik konstaabel kui keegi reegleid rikub.
Ja erilised juhmardid nimetavad oma kolme ja nelja aasta vanuseid koeri ka kutsikateks.Kutsikaks ei loeta üle ühe aasta vanuseid koeri.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Andrus, sul on vähemalt võimalus koera omanikule oma arvamust avaldada :lol: Meil siin piiri ääres sageli sellist võimalust pole, on ainult näljaste murdjate pundid.
Vahel tundus, et hundid on kenasti probleemi lahendusele kaasa aidanud, nüüd on taas hakanud lisa tulema näljaseid sealtpoolt piiri. KKI, politsei ja loomakaitsjad veeretavad teemat nagu kuuma kartulit omavahel, tegeleda nendega ei soovi keegi. Nende poolt tekitatud kahjusid ka ei kompenseerita.
Külarahvas vaatab abi otsides jahimeeste poole, paraku pole jahimeestel seaduslikku võimalust probleemi lahendamisele kaasa aidata.
Ega vist enne selles vallas muutusi ei tule, kui mõni inimene lõhki tõmmatakse ja ära süüakse :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Seda olen mina ja teisedki ennem avaldanud aga tulutult.Ei tea kas vanamees on mingi "kunn" külas või miski muu tähtis nina,et püsiasukad eriti kobiseda ei taha.Mul igatahes kõrini sellisest oinast ja annan asjale esimesel võimalusel(kui vastava ameti leian kes sellega tegeleda tahab-oskab) ametliku käigu.
Iseenesest on küla küll aga ametlikult pole tiheasustusala ja kuulub ühe jahipiirkonna sisse.Kas KKI poole on mõtet pöörduda sellise teemaga?Koer ju jalutab ka jahivälisel ajal mööda metsa.

Ok. ma saan aru,et koerad ikka pääsevad jooksu jne. aga krt järjepidevalt ühe ja sama mehe koertega ikka ja jälle sama jama.
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Feen »

Lahendasin hiljuti sellist probleemi kus meie ühe jahimehe maja taga murdis koer noore soku. Istus seal päris pikalt (terve päeva lausa), valvas saaki ning vahepeal toitud. Ka 1.5 a vana laikapoluvernik kutsikas.. hambad ei pidavat isegi krõbuskit veel võtma, rääkimata soku kaelast. Jälgede ja tegevuse järgi oli loomulikult koera murtud sokk ning kodukohast oli koer u 5 km (ei käi hoovist kaugemale aga kuidagi juhtub nii, et uskumatult jõuab ka ümbruskonna söötadele... mitte peremehe arvates).

Kuidas asi läks... kuna ma ei teadnud, et tegemist ühe meie jahimehe koeraga, siis veetsin aega u 1-2 tundi helistades ja mööda küla sõites. 1313 arvas, et Eestis selliste asjadega ei tegeleta. Politsei arvas, et 1313 peaks tegelema. Lõpuks arvasid kõik, et äkki vallal on leping koerapüüdjaga. Nii seda kuuma kartulit veeretati kuni vana jahimees läks püssi järgi. Vahepeal meenus, et ühel meie teisel jahimehel ka ju selline koer. Selgus, et oligi. Asjade kokkulangemisel helistati politseist tagasi ning tuldi asja fikseerima ning ka koera omanik sai politseiga kokku.

Kuidas asi kulgeb, ei tea. Kindel on see, et jama on selliste asjadega palju ning KKI ei aita. Valner vast aitab... aga mitte antud probleemi õige faasi lahendamist. tundub, et kohalik konstaabel peaks sellega tegelema ning hea kui on fikseeritav olukord. Muus osas on asi jamasti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas mürka »

Kohalikul omavalitsusel peaks olema isik kes tegeleb just selliste probleemidega.
Neil on ju vastu võetud koerte ja kasside pidamise eeskiri.
Kui ole, siis on võimalus avaldusega pöörduda politsei poole.
Kes alustab väärteomenetluse.
küll siga pori leiab
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kui on tegemist koera poolt murtud ulukiga nagu keegi eespool kirjaldas, siis tuleb pöörduda KKI poole, sest lisaks rahatrahvi määremisele tuleb koeraomanikult väljanõuda ka keskkonnakahju.
Lugupeetud keskkonnaminister võiks vahelduseks jahiseaduse promomisele oma haldusalas oleva keskkonnainspektsiooni korralikult tööle rakendada. Konkreetsete faktidega tuleks KKI juhtkonna poole pöörduda ja kui nemad oma haldusalas ei suuda korda majja lüüa, siis edasi ministeeriumisse.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas sooviku »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Kui on tegemist koera poolt murtud ulukiga nagu keegi eespool kirjaldas, siis tuleb pöörduda KKI poole, sest lisaks rahatrahvi määremisele tuleb koeraomanikult väljanõuda ka keskkonnakahju.


Olen sellest ennegi siin foorumis rääkinud.KKI inspektorid ütlevad,et Eestis pole seadust,mille alusel uluki murdnud mittejahimehest koeraomanikku karistada.Jahimeest saab karistada,kuna siis toimub salaküttimine.Ei valla ametnik,politsei ega keskkonna inspektorid taha nende koertega tegeleda.Asi on kallis ja keeruline ja viimaks saab ainult koeraomanikule näppu vibutada ja öelda,et koerad tuleb kinni hoida.See on läbitud tee.Ei tähenda midagi palju sul pilte,konte ja tunnistajaid on.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas puugi »

Aga kui samad hulkurid ja kolajad kellegi rihmas koera puruks närivad?Eriliselt mõnus on,siis kõik kallid haiglakulud kohtus välja nõuda!On omalgi olnud juhus kui suvaline suur isane koer üritas mu rihmas emast koera maha murda.Õnneks lahenes kõik rahulikult ja rohkem teda metsas ei jooksutata.
Ja eks suve saabumisega tuleb igasuguseid olukordi ette. :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas aivar00 »

Ei hakka pikalt selgitama - pane avaldus paberile, hea kui saad veel puretud koeraperemehest naabrimehelt naabrimehelt ka käpa alla. Kuupäev, kelleaaeg ning kõikide nimed ning kontaktandmed kes seda pealt juhtusid nägema. Samuti tolle "külahirmu" koeramehe andmed ning koera välimus-kirjeldus. Ideaalis kui saad veel lisada loomatohtri arve koopia (kui teie koerad käisid haavu lakkumas). Kogu see jutt saada postiga Rakvere politseijaoskonda. Kirja lõppu lisa, et soovid väärteomenetluse alustamist ning süüdlase karistamist.
Ning tulemusest anna teada. See teema uudutab paljusid inimesi - palja telefonijutuga ametnikud ei liiguta lillegi. Kui aga tuleb kirjalik avaldus ning isegi "probleem" ei kuulu antud ametkonna pädevusse peavad nemad materjalid saatma pädevale asutusele. Antud teemat saavad lahendada politsei ning kohalik omavalitsus. Ja kuu hiljemalt kuu aja pärast peab olema selge mis edasi sai. Kui see "probleem" on korduv, siis tuleb ka iga kord kirjalikult fikseerida. Küll asjad niipidi liikuma hakkavad.
Kui sa aga telefoni teel oma muret kurdad, siis kuulatakse sind ära küll aga midagi ei tehta :oops: .
ikka lõbusalt
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas valgeronk »

Vana jahikaaslane ütles:Ulkuvad koerad söövad tinaputru???..
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas:Küll asjad niipidi liikuma hakkavad.


Ei hakka.Või vähemalt Sindi konstaablipunktis liikusid nii palju,et lõpuks oli mul omal selline tunne nagu oleksin ise kurjategija :twisted: .Lugu oli selles,et naabri segaverd boxser lõhkus minu noort jahiterjerit ja seda kolm korda järjest.Iga kord vajas koer õmblemist ja mitte vähe raviraha.Esimene kord proovisin rääkida(rahulikult),teistel kordadel kirjutasin politseisse avalduse.Asi lõppes sellega,et meid kutsuti Sinti ja öeldi,et leppige ära :P .Ravikulusid saab välja nõuda ainult kohtu teel aga see maksab.Tundub,et naaber hävitas oma koera ise ära,sest mina ütlesin sellel vastandamisel,et iga kord kirjutan avalduse.Isegi siis,kui see koer minu poole vaatab.
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas MLP »

sooviku kirjutas:
aivar00 kirjutas:Küll asjad niipidi liikuma hakkavad.


Ei hakka.Või vähemalt Sindi konstaablipunktis liikusid nii palju,et lõpuks oli mul omal selline tunne nagu oleksin ise kurjategija :twisted: .Lugu oli selles,et naabri segaverd boxser lõhkus minu noort jahiterjerit ja seda kolm korda järjest.Iga kord vajas koer õmblemist ja mitte vähe raviraha.Esimene kord proovisin rääkida(rahulikult),teistel kordadel kirjutasin politseisse avalduse.Asi lõppes sellega,et meid kutsuti Sinti ja öeldi,et leppige ära :P .Ravikulusid saab välja nõuda ainult kohtu teel aga see maksab.Tundub,et naaber hävitas oma koera ise ära,sest mina ütlesin sellel vastandamisel,et iga kord kirjutan avalduse.Isegi siis,kui see koer minu poole vaatab.


pead N: DAS õigusabiga lepingu tegema ! ...kaitsevad sinu õigusi ja nõuavad välja kõike mida kannatab, isegi kohtu kulud maksavad kinni kui ei eksi ,siis vist isegi summas -12000e!

@ andrus teine kord hoia oma mulk kinni ja ära mine lärmama...! hulkuvale koerale annad vaikselt vitamiini N: jämedad rendid sobivad selleks hästi..... :twisted:
sinu nukker noku!
Vasta