"Parim karusnahakütt 2010"

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
KUTT65
Postitusi: 26
Liitunud: K Jaan 04, 2006 10:53 pm

"Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas KUTT65 »

On ka keegi karusnahku juba viinud?Kas makstakse ainult miinimumi või antakse vahel ka rohkem?Ja kuidas maksmisega on,ma mõtlen kui ruttu raha ülekantakse?Oi küsimusi sai nüüd küll palju aga eks ta ole ikka nii olnud,et üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et see üks Tallinna ümbruse meeste võistlus rohkem ole.Kuidagi imelik,kui oled Raplamaal jahimees,pead nahad Tallinna viima,et need siis Raplamaale saadetaks :? .Vaevalt nüüd Võru- või Valgamaa mehed oma nahku pealinna vedama hakkavad.Siis peab ju nahkadele ise peale maksma.Ja veel,hinnatakse nahku kuskil nö. tagatoas(ise ei saagi hindamise juures olla :shock: )ja siis saadetakse hinnapakkumine.Mida kuradit :evil: ,kui mulle hind ei sobi,kas siis peab uuesti Tallinna sõitma oma kraamile järele või?Selle võistluse võitjaks parim karusnahakütt nüüd küll ei tule!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas Karmo »

Eks see tallinn ole teine riik ka ju
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas baddmann »

Nii hea, kui EJS-i ja Kuristiku tn maja jaoks jälle üks ülioluline, eksistentsi õigustav funktsioon on välja mõeldud - koguvad nahad kokku ja toimetavad lahkelt Raplamaale edasi (tagasi). Selle asemel, et võtta asja juba enne nahkade nülgimise hetke mõistusega ja koguda nahad kokku kasvõi maakondlikult.

BM
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas Kaarel »

Ei hakka Harjumaalt ka keegi iga naha pärast Kuristiku tn.-le sõitma. Vast ikka enne hooaja(võistluse) lõppu, kogutud(kütitud) karusnahad ühekorraga ära viia.Kindlasti leiab ka erinevatest maakondadest kellegi, kel klubisse(või siis pealinna) asja. Vähemalt on kuhu nahku anda. Loodan, et see üritus ei jää viimaseks , ning tulevikus nahkade üleandmise protsessi kuidagimoodi paendlikumaks tehakse.
Tark ei torma!
Kasutaja avatar
Kotkaküüs
Postitusi: 20
Liitunud: R Juun 20, 2008 2:55 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas Kotkaküüs »

Tulin just tunnikese tagasi sealt kuristikust ning sai ära viidud 3-kährikut ja 4-kobrast.Soovitus kes läheb nahku viima kirjutagu kodus valmis sedelid igale loomale oma nimega,telefoni numbri ja panga kontoga ja siduge lipik läbi silma paelaga kokku siis säästate aega.Ise olen Pärnu kandist kuid õnneks käin Tallinnasse tööle ja pole raske sealt läbi lipsata :D Kuid maksmise kohta öeldi vaid,et pidavat ühendust võtma kuid millal seda see prillidega tädi küll ei öelnud ja ega ta just kõige teravam pliiats seal polnud kahh :lol:
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas jahipuss »

Ja mis nad maksavad nende nahkade eest :wink:
mõtle mitu korda sihi üks kord
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas Jahimees »

jahipuss kirjutas:Ja mis nad maksavad nende nahkade eest :wink:


http://web.ejs.ee/images/stories/koolit ... liteet.pdf
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas kakuke »

Toimub midagi või ei toimu, ikka häda. Hea tegelt, et midagigi liigub karusnaha turul. Ja pekske oma maakondliku organisatsiooni, et need orgunniks maakonna nahad kilulinna. Ja kui ei meeldi, alati võimalus nahku kuhugi mujale turustada või siis omaks tarbeks jätta. Valik on Sinu. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas sooviku »

Räägid midagi või ei räägi,ikka häda :) .Kui sa,Kakuke,nüüd natuke :wink: süveneksid selle võistluse juhendisse,siis saaksid isegi aru,et asi on vildak.Mõtle ise:võtad oma 10 nahka,sõidad nende Kuristikku viimiseks 400km maha,saad miski hinnapakkumise ja pärast maksad veel tulumaksu ka ära ja oledki võitja.Loomulikult on hea,et midagi toimub.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas kakuke »

No ära sõida. Või sõida siis oma maakondliku keskorganisatsiooni ja paki esimehele, kes niikuinii Kuristiku tn´vale vahest põikab need nahad kaasa. :D
Kui majanduslikult ettevõtmine mõistlik pole, siis polegi miskit teha. Või nutad, et auhinnalauast eemale jääd?
Ma ise kütin küll võimaluse piires edasi ja Kuristiku tn´vale neid sellegi poolest vedama ei hakka. Selle raha eest võiks üksnes nülgimata kehasid sinna vedada. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas andrus »

Nagu vanasõna ütleb......paha "siga" sada viga.Kui sulle ei tundu pakkumine ja võistlus ahvatlev,ära osale.Vähemalt on hakatud midagi tegema ja võimalus on pakutud.
Inimesed on ikka krd-i mugavaks läinud,tee kõik ette taha ära ja ikka virisevad.Mis nad peaksid nüüd sulle koju järgi tulema nahkadele??
Neid nahku on aastaid kokku ostetud.Lihtsalt nüüd on lisatud sellele väike maasikas.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas sooviku »

Vat virisete ju mõne asja peale teie ka.Nii,et pole mina üksi see paha"siga" :wink: .Mina vaevalt sel võistlusel osaleks,sest pole nii kõva karusnahakütt,et suudaks parematele konkurentsi pakkuda.Kuigi nii mõnegi karvase hooaja jooksul ikkagi nahaks teen,erinevalt enamustest.Ma üritasin viidata(tundub,et asjata)sellele,et taoline võistlus oleks tulnud kuidagi teisiti organiseerida.Kindlasti on kahju,kui keegi Läti piiriäärne sajanahamees auhinnalauast eemale jääb ja võidab kolmekümmend nahka viinud Viimsivend.Mitte,et mul Viimsi küttide vastu midagi oleks :) .Muuseas,mul on juba aastaid nahkadel kodus järgi käidud :wink: .Kindlasti saab keegi nüüd seda viimast lauset hammustada :lol: .
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas baddmann »

Ma usun, et enamiku kritiseerijate hinge jaoks on oluline ikkagi see nüanss, et võistlus + kokkuost EELKÕIGE väikekiskjate arvukust reguleerima on mõeldud, mitte niivõrd eesti jahimeeste rahanduslikku seisu üleüldiselt parandama või siis tekitama võimalust auhind saada. Ning just selle - loodetavasti mitte väära - eelduse tõttu ootaks ka mina, et kõige ebamugavam asi kogu võistluse + kokkuostu juures oleks - niivõrd kuivõrd võimalik - see looma kättesaamine ja nülgimine ja naha vormistamine, mitte aga "loteriipileti" transport kuskile ühte konkreetsesse ja ainuvõimalikku Eestimaa punkti "loosikasti". Aga nagu juba ka Sooviku märkis, pole ka mina mingi eriline edukas karusnahakütt ja vaevalt et üldse võistlusel osalema hakkangi.

BM
Kasutaja avatar
Kotkaküüs
Postitusi: 20
Liitunud: R Juun 20, 2008 2:55 pm

Re: "Parim karusnahakütt 2010"

Postitus Postitas Kotkaküüs »

Üha rohkem mulle tundub,et ma võidan selle võistluse oma viidud 3-kähriku ja 4-kopraga kui keegi muu ei ole huvitatud ega viitsi neid nahku viia (y) :lol: :lol: AITÄHH TEILE!! :D :D
Vasta