Kuidas keeta karu rasva!!??

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas vanakärss »

Selline lugu,et meite mehed lasid hooajal kena mõmmiku.Et aga liha müüa,tuli rasv ära koorida.Sain ka sealt ca 4 kilo rasvakest.Peamiselt selja ja küljepekid. Siiani seisis asi kenasti sügavkülmas.Täna leidsin vaba aega,et teda sulatama hakata.Soovitus oli,et tuleks sulatada veevannis(nagu shokolaadi),et vägi välja ei läheks.Nüüd on asi kolm tundi mürranud,aga tulemust on väga vähe!Ahjaa-rasv sai enne kuuma panekut hakklihamasinast kenasti läbi lastud!
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas karvane »

Prae potis nagu kodutsia ploomirasva,võid lisada terakese suola koa.Järgi peaks jääma kõrned ja rasev.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas tuska »

oleneb mille jaoks rasva, kui kulinaarseteks toiminguteks, siis eelpool mainitu kõlbab küll
vahel tuleb ka mööda lasta
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas Grouse »

Tere,
Mille jaoks sa karurasva kasutada tahad?
Mul on mõned tuttavad väikeste lastega, kes oleksid huvitatud karurasva kasutamisest meditsiinilistel eesmärkidel. Pidavat toimima veel paremini, kui hanerasv.
Kui sul(kellelgi) on seda rohkem, siis oleks suur soov 200gr omandada :!:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas Ats »

Grouse kirjutas:Tere,
Mille jaoks sa karurasva kasutada tahad?
Mul on mõned tuttavad väikeste lastega, kes oleksid huvitatud karurasva kasutamisest meditsiinilistel eesmärkidel. Pidavat toimima veel paremini, kui hanerasv.
Kui sul(kellelgi) on seda rohkem, siis oleks suur soov 200gr omandada :!:


Mis eesmärgil seda rasva kasutatakse?
Pole looma, pole probleemi!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas tony »

Üks varjantidest:määrid lapsele hingamisteede haiguse puhul hane- või karu rasva rinnale ja siis küdeva ahju-kamina vmt. juurde sooja.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas Joosep Käba »

tony kirjutas:Üks varjantidest:määrid lapsele hingamisteede haiguse puhul hane- või karu rasva rinnale ja siis küdeva ahju-kamina vmt. juurde sooja.


Tänapäeval siis elektriradika juurde. :D
Olen isegi lapsepõlves istund lahtise ahju ees hanerasvaga kokku määritult.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas kalamees :) »

Joosep Käba kirjutas:
tony kirjutas:Üks varjantidest:määrid lapsele hingamisteede haiguse puhul hane- või karu rasva rinnale ja siis küdeva ahju-kamina vmt. juurde sooja.


Tänapäeval siis elektriradika juurde. :D
Olen isegi lapsepõlves istund lahtise ahju ees hanerasvaga kokku määritult.


ja kui veel karurasva ka ei peaks olema, siis piisab ka oliiviõlist ja radikast :D
julged teha, julge ka vastutada...
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas Grouse »

kalamees :) kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:
tony kirjutas:Üks varjantidest:määrid lapsele hingamisteede haiguse puhul hane- või karu rasva rinnale ja siis küdeva ahju-kamina vmt. juurde sooja.


Tänapäeval siis elektriradika juurde. :D
Olen isegi lapsepõlves istund lahtise ahju ees hanerasvaga kokku määritult.


ja kui veel karurasva ka ei peaks olema, siis piisab ka oliiviõlist ja radikast :D


Lisaks tasub ka jalatallad ja varbavahed kokku määrida
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas tony »

Karurasva soovijatele:järgmisel karujahi hooajal leppige varakult ulukiliha kokkuostjatega kokku ja saategi kogu rasva sealt endale.Siis saab vajadusel ennast pealaest jalatallani rasvaga kokku määrida :D
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas sirpe »

Ju ta ikka sama rada käib nagu hülge ja hanerasv. Väikesd tükid pliidi serva peal potis aeglaselt kuumutada(terve päev). Mida madalamal temeratuuril rasva kätte saad seda selgem ja kvaliteetsem. Kurnata läbi sõela ja kiiresti maha jahutada. Siis ei lähe vägi välja.
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas vanakärss »

Pole pikalt foorumis surfanud.Nüüd vastan Grousele,et iva iva rasva ikka mu käest saab.Ise olen Jõgevamaa mees,telefon 58047430!
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas klem »

Soojendaks vana teema üles. Sai sulatatud karu rasv, paksu põhjaga potis maru aeglasel tulel nii pool päeva, pidevalt segades. Midagi ei lisanud. Tulemus läbi sõela ja pisem potitäis rasva. Kõik on ilus aga rasv kuram ei tahku ära, isegi praeguse temperatuuriga õues. On selline poolvedel, õli moodi, ilus läbipaistev, igati rasva moodi ainult et mitte tahke. Karu hukkus avariis ja nahastades oli ka olukord selline, et pmst vedelat rasva oli põrand täis, pärast nigust liuväli. Aga noh sulatasin ikkagi tahket ainet. On kellelgi kogemusi, ideid?
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas Tormis »

Ma arvan, et lasid temperatuuri kõrgeks, veevannis oleks pidanud sulatama. EPA lihatehnoloogia eksamil Pr. Rei küsis millised on temperatuurid rasvakateldes ja pumpades ning sain kutse uuesti eksamile tulla :oops:
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Kuidas keeta karu rasva!!??

Postitus Postitas klem »

Tormis kirjutas:Ma arvan, et lasid temperatuuri kõrgeks, veevannis oleks pidanud sulatama. EPA lihatehnoloogia eksamil Pr. Rei küsis millised on temperatuurid rasvakateldes ja pumpades ning sain kutse uuesti eksamile tulla :oops:


Siiski, nüüd, nädalapäevad hiljem hakkab vaikselt tahkuma. Keegi kommenteeris, et oli sarnane kogemus, tahkumine võttis nädalaid aega. Ei oskagi nüüd arvata, kas sulatasin õigesti või valesti, aga kindluse mõttes tulevikus proovin nii, et panen potti 1:1 vahekorras veega, vähemalt usakad peavad seda kõige lollikindlamaks viisiks.
Vasta