Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas gunnar »

GC kirjutas:Ja see poolakate 5 siga turisti kohta, pole jaht.


Ja mis ta siis on ? Tegemist siiski metsikult elavate mitte koduloomadega. Ning paljudele turistidele ongi need ainukesed loommad mis nad kätte saavad...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas tony »

GC kirjutas:Ja see poolakate 5 siga turisti kohta, pole jaht. Kindlasti on killereid, kes sellest rõõmu tunnevad, aga samas olen kohanud jahituriste, kes on vaimustuses ainuüksi sellest, et jahipäeva jooksul pole metsas kohanud ühtegi inimest! Ehk looduse ürgsus on see, mida paljud naudivad.


Olen paljude jahituristidega (enamjaolt meist lõunapoole jäävaid) kokku puutunud ja pole veel ühtegi näinud,kes üle ühe looma lasta ei taha.Kui,siis on see rahakotis kinni aga see saatanlik tuluke on igal mehel silmis ja kui võimalus on,siis lastaks ikka rohkem kui üks loom.Saan väga hästi nendest nn."killeritest" aru (isegi korduvalt jahiturist olnud).Kui sul avaneb aastas üks kord võimalus seajahile minna,siis ükski mees ei jäta juhust kasutamata kui võimalusi rohkem on.Ja mida kuradit sa siis teed kui nädalane reis ostetud,esimeses ajus siga lastud...kas paned püssi kotti ja vahid niisama?
Ja eks neid inimtühju kohti ole Euroopas mujalgi.Olen minagi kuulnud vaimustust selle üle kui puutumatu ja metsik loodus meil on aga see rohkem suusoojaks öeldu.
jyri

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas jyri »

Olen ka mina osalenud turismijahis,enamjaolt koertejuhina(parforceman).Nii RMK korraldatud kui ka mõne sektsiooni omas,kus koeri pole.Nimelt eksisteerib ja on populaarne Eestis külalisjaht Eesti enda jahimeeste jaoks.Nende tarvis,kellel omad maad puuduvad või ei ole jahikõlbulikd(nagu minuga).Maksa raha(mina ei maksa,sest käin ainult ajus ja olen koertemees) ja osale jahis.Peaasi,et hinnas/teenustes kokku lepitud.Olen näinud soomlasi,kes metsast põllule jooksnud seakarja pihta ei tulistanud,sest rahad otsas.Samas grupp norrakaid(8 inimest) lasi turismiretke jooksul kokku 38 siga.Nii pukist kui ajust. Ja pildistas koerte poolt koopast äratatud karu.Nii et (sise-ja välis)turismijaht sõltub ainult sellest,kas pakutav teenus ja selle hind on omavahel kooskõlas või keegi tahab lihtsalt "ratsa rikkaks saada".Probleem nagu 1917 aasta Venemaal-tahetakse rahavoogusid ümberjaotada,mitte juurde luua.Siit ka esialgu "mitteoluliste" seaduste muutmise ettepanekud,erinevate soustite all pakutuna.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas Pauli »

GC kirjutas:Jahimehena, nagu me kõik siin foorumis, ei näe mina küll midagi taunimisväärset, et ökoturismi arendajad sellise mure tõstatasid. Lõpuks taandub kõik ikka inimese majandushuvide taha ja miks peaks seajahidollar väärtuslikum olema kui ürgse looduse müügist saadud dollar!?

Seajahidollar on küll väärtuslikum, sest tema kasumimarginaal on väiksem: eelnevalt on selle dollari eest ehitatud pukid, kasvatatud koerad, viidud tonne sööta metsa jne. Aga ökoturisti peale ei kulu isegi bensiini (käib too ju looduses jala). Küsimus pealegi pole üldse selles, mis on parem, kas ürgne loodus või "ulukikasvatus". Küsimus on selles, et mingi seltskond tahab ratsa rikkaks saada, teiste arvelt pealegi.
P.S. Miks ma arvan, et need ökoturismi klastri tüübid tahavad lillegi liigutamata kasumit teenida? Sest kui nad investeeriks loodusesse samamoodi nagu jahimehed, siis nad ei vigiseks, et loomi on vähe.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas baddmann »

mosse kirjutas:...
P.S. Miks ma arvan, et need ökoturismi klastri tüübid tahavad lillegi liigutamata kasumit teenida? Sest kui nad investeeriks loodusesse samamoodi nagu jahimehed, siis nad ei vigiseks, et loomi on vähe.


Keegi on mulle viimasel ajal öelnud, et kui hundipiilumisturist hunti ei näe, siis peab poole rahast tagasi maksma. Seega hundile jahipidamise üks eesmärk - hoida metsakutsu inimpelglikuna - segab hundipiilumisturismi äri ikka totaalselt ju :D

BM
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Liigne jahipidamine ohustab Eesti üht loodusturismimagnetit

Postitus Postitas Pauli »

Tõsi ta on. Kui meil hundid-karud inimesi murraks, nagu Alaskal (ja Venemaal), siis voolaks vist turistidollareid küll ojadena kokku :M . Aga inimeste asustustihedus oleks siis ka nagu Alaskal :VS
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta