Läheme Norrasse kalale!

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas sirpe »

Kevadine NEPIJAHT jääb ära! Tule parem meiega Põhja norrasse ookeaani pealt kala püüdma.Reis algab Pärnust. Mikrobussid järelkäruga(kala jaoks). Aeg-19.04.10-28.04.10
7 päeva ookeanil 100 Hj. kajutiga laevukestega. Elamine 6 meest majas, 3 toas, 3 paadis.Kõik mugavused. Kalade rookimis ruum, riiete kuivatus, sügavkülm kamber kala jaoks. Kogu laks 10 000.- 9 päeva. Sisaldab kõike peale alko ja püügivarustuse.
Eelmise kevade suurim tursk 24kg. Pildid KALALE.ee. kasutaja sirpe galeriis. Pikem info lao.linnujaam@mail.ee 5012589 Sel aastal ka 4 naist juba nimekirjas.Abistame ka varustuse muretsemisel.
Veel infot:
27-28 veebruar toimub Pärnumaal, Audru vallas, Marksa Puhkekeskuses Norra kalastushuviliste kokkutulek. Laupäeval oleks plaan valgel ajal lahe peal ahvenat narrida. Puhkekeskusesse saabumine alates kella 14.00. Soe saun alates kella 15.00(lavale mahub 20 hinge).
Kohapeal võimalik tutvuda ja osta Norra varustust. Ettekanded ja vabad foorumid vanadelt ja uutelt tegijatelt. Suurel ekraanil pildid ja videod Norra kalapüügist. Testitakse nööre ja rulle. Töötab kirbuturg, kuhu saab müüki panna oma mittevajaliku kalakola.(mitte ainult norra) Üritusele oodatakse kõiki kalastajaid, mitte ainult Norra hulle. Pealektoriks Sepaonu.
Osavõtumaks on 600.- Sisaldab majutust Marksas, sauna(v.a. saunalina), praad ja külm laud õhtul ning korralik hommikueine. Luba kasutada oma alkoholi(avatud ka soodsate hindadega baar).Kuna kohtade arv on piiratud ja puhkekeskus vajab ettemaksu loeme registreerunuks isiku, kes on kandnud 300.- SEB panka a/a 10902009839001 Raja Peetri nimele. Selgitusse kokkutulek. Teine pool tasutakse saabumisel ja rinnasildi lunastamisel.
Pühapäeval on võimalik püüki jätkata Ermistu ja Tõhela järvel.Kalastamiseks sobivad ka Pärnu laht ja jõgi. Osavõtjatele operatiivne info kalade liikumise kohta.
Kellel on teemakohast pildi- ja videomaterjali võtke kindlasti kaasa. Õhtu on pikk. Ka omavalmistatud ja kaubandusest soetatud põnevad püügiriistad võta kaasa.
Kõik ettepanekud ja küsimused on teretulnud.
Kiire info telefonil 5012589 või lao.linnujaam@mail.ee
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas tony »

Kel huvi on ja raha taskus neil soovitan soojalt minna.Ise avastasin Norra kalapüügi enda jaoks neli aastat tagasi.Nüüd siis käin igal aastal seal kaks korda.Suurte kalade tagaajamine ja kättesaamine annab ikkagi kõva adrenaliini laksu,jahil igakord sellist ei saagi.
Tuleks hea meelega norrahuviliste kokkutulekule aga kahjuks olen veebruari lõpus Saltzburgi jahimessil.Huvilistel soovitan ka sinna minna,ikkagi üks Euroopa suurimaid messe.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas eros »

tony kirjutas:Kel huvi on ja raha taskus neil soovitan soojalt minna.Ise avastasin Norra kalapüügi enda jaoks neli aastat tagasi.Nüüd siis käin igal aastal seal kaks korda.Suurte kalade tagaajamine ja kättesaamine annab ikkagi kõva adrenaliini laksu,jahil igakord sellist ei saagi.
Tuleks hea meelega norrahuviliste kokkutulekule aga kahjuks olen veebruari lõpus Saltzburgi jahimessil.Huvilistel soovitan ka sinna minna,ikkagi üks Euroopa suurimaid messe.
Norras kalal ei käi ja ei lähe ka.Minu jaoks on kalal käik puhkus ja puhkust mulle meeldib nautida soojas.Ise käin juba kuues aasta Hispaanias kalal ja kindlasti on see huvitavam ja ka saagirohkem nii suuruselt, kui arvuliselt KUI Norra kalapüük. (y)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas tony »

Viska mõned pildid üles,siis hea võrrelda.Olen ise ka kala püüdnud Vahemere erinevates kohtades,Marocos,Tansaanias ja Floridas.Siiski meeldib mulle Norra püük ja ikkagi soovitan soojalt.
Tegu muidugi jahindusfoorumiga aga eks see suure kala tagaajamine ka omamoodi jaht ole.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas eros »

tony kirjutas:Viska mõned pildid üles,siis hea võrrelda.Olen ise ka kala püüdnud Vahemere erinevates kohtades,Marocos,Tansaanias ja Floridas.Siiski meeldib mulle Norra püük ja ikkagi soovitan soojalt.
Tegu muidugi jahindusfoorumiga aga eks see suure kala tagaajamine ka omamoodi jaht ole.
Kahjuks ei oska pilte üles riputada,aga ma ei käi merest püüdmas vaid jõest, ja kalaks on säga ja karp.
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas sirpe »

Suurt säga tahaks küll katkuda. Siiani pole sellist kohta leidnud. Pean silmas ikka looduslikku, mitte kasvatusi. Need püügipäevikud mida näinud olen lõpevad 10 kala reisi jooksul.
Karp see ju päris kasvatuse põrsas. Venitad selle kogre ühest kaldast teise , teed pildi ja lased lahti.
Ookeanis ei tea kunagi kes taha hakkab. Nädalas ca. 15 liiki kalu käib paadist läbi. Suur paltus vedas meie paati nagu kaltsu taga. Tema võitis.
Ega Norras palju kala ei tohigi päevas püüda. 50-60 kg. on paras ports ära fileerida ja sügavkülma lüüa. Muidu muutub päris kombinaadiks. Pakendad erinevad liigid eraldi ja jagub kodus järgmise reisini.Loodus ise on juba minekut väärt. Pringlid paadi alt läbi sööstmas, merikotkad, tormilinnud.....
Soojalt maalt kala koju ei too, aga päiksele ka vahel tore p...et näidata.
Kui väga suur saladus pole saada selle prantsuse koha infi.
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas tony »

eros kirjutas:
tony kirjutas:Viska mõned pildid üles,siis hea võrrelda.Olen ise ka kala püüdnud Vahemere erinevates kohtades,Marocos,Tansaanias ja Floridas.Siiski meeldib mulle Norra püük ja ikkagi soovitan soojalt.
Tegu muidugi jahindusfoorumiga aga eks see suure kala tagaajamine ka omamoodi jaht ole.
Kahjuks ei oska pilte üles riputada,aga ma ei käi merest püüdmas vaid jõest, ja kalaks on säga ja karp.


Jõgedel olen käinud Islandil ja Gröönimaal,õngeks lendõng ja kalaks lõhe.See selleks,kuna Sirpe kutsus Norrasse kalale,siis avaldasin selle maa kohta oma arvamust.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas jorr »

Vale foorum mehed.Kalameestel ikka oma kus kalajorusid ajada,siin jahilood rohkem.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas tony »

Kalafoorumis aetakse küll vahest jahijuttu ja selle peale seal näpuga näitajaid pole.Kellele ei meeldi see ei pea ju seda lugema.Väga paljud jahimehed ka kalamehed.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas eros »

sirpe kirjutas:Suurt säga tahaks küll katkuda. Siiani pole sellist kohta leidnud. Pean silmas ikka looduslikku, mitte kasvatusi. Need püügipäevikud mida näinud olen lõpevad 10 kala reisi jooksul.
Karp see ju päris kasvatuse põrsas. Venitad selle kogre ühest kaldast teise , teed pildi ja lased lahti.
Ookeanis ei tea kunagi kes taha hakkab. Nädalas ca. 15 liiki kalu käib paadist läbi. Suur paltus vedas meie paati nagu kaltsu taga. Tema võitis.
Ega Norras palju kala ei tohigi päevas püüda. 50-60 kg. on paras ports ära fileerida ja sügavkülma lüüa. Muidu muutub päris kombinaadiks. Pakendad erinevad liigid eraldi ja jagub kodus järgmise reisini.Loodus ise on juba minekut väärt. Pringlid paadi alt läbi sööstmas, merikotkad, tormilinnud.....
Soojalt maalt kala koju ei too, aga päiksele ka vahel tore p...et näidata.
Kui väga suur saladus pole saada selle prantsuse koha infi.
Ma arvan et kui sa oled 68 kg kaaluva säga paati saanud, siis see paltus ikka nii põnev enam polegi.Ja ka 17 kilone karp teeb sellist möllu ikka, et hoia ja keela. :D
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas sirpe »

No Eros!
Ajasid oma 68 kg. sägaga ikka kõvaks küll! Paltuse spinnapüügi rekord on 300kg.( mitte minu) Äkitselt ikka avaldad oma salakoha? 2 purki silmu info eest!
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas Pikk »

No milles probleemi Sirpe

Näituseks püütakse säga Volga jõest, Ise kahjuks püüdma pole saanud, alati on see püügiprotsess vahelt ära jäetud ja mindud koheselt järgmiste protsesside kallale ( Küpsetamine ja tarvitamine karastavate jookide seltsis :lol: )

Ostsin korra kahekümne kilose säga, pärast taadid vaatasid ning ütlesid et melkovata
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sirpe
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 06, 2010 8:14 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas sirpe »

Säga saadakse Emajõest ka. Paraku väiksed ja keelu all. Koivast võid ka püüda. Ametlikult.
See pole ikka see päris õige laks.
Tänud EROSELE , kes oma salakoha avaldas ja infot jagas. Peab vist prantsuse keelt õppima hakkama. Konna koibi juba suudan süüa.
lao.linnujaam@mail.ee
5012589
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas Joosep Käba »

Endal nüüd niuke "jama", et vast üks nädalapäevad käin merikat nillimas. Proua algul arvas, et see tore ja ilmselt pole siis vaja metsas niipalju käia. Täna hommikul aga vaiksel hakkas teine jutt pihta. On siis ikka vaja jälle minna .... 8)
Noh ma ütlesin, pole hullu jaht on jaht. Kalapüük on kõigest kevadine hobi. :shock:
Elamise koht on selline, kus merikas ujub peaaegu ukse alt läbi. No ja mitmed aastaid neid vennikseid kevade ja sügise oma tokkidega vehkimas vaatand. Sai siis lõpuks poetuurid tehtud, kola kokku vaadatud ja meistrimeeste käest lantegi ostetud. Ilma pole hetkel põhjarannikul parim. Eile õhtu kaks korda tuli Metsiku hõbedase landi järgi kaldasse aga ei võtt. No parim hooaeg alles tulemas.
On siin ka päris merikakütte liikvel?
Nii nad endid nimetavad, ma ei pretendeeri veel. :wink:
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Läheme Norrasse kalale!

Postitus Postitas kalur »

Loe kalale.ee foorumit. Seal meriforelli teemas asjalikud mehed paistavad koos olevat.
Vasta