Hobusega jahipidamine.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Sookoll
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 06, 2008 7:33 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Sookoll »

Mõte hea, kõik on võimalik trenni käigus hobusele selgeks teha. Olen pidev metsas kolaja (hobuse ja koeraga = jahikoer). On olnud igat sorti elamusi ja kohtumisi loomadega.
Soovitus, kui hankida hobune, siis rohkem tööhobuse tüüpi loom :!:. Sporthobusel teine närvikava ning erutub kergelt ja lahkumine metsloomaga kohtudes kiire kipub olema. Kohtunud olen kõigi kiskja liikidega (üksik isendid). Iga ühega omamoodi.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas frukt »

muust ei tea aga lapsena sai taadiga reepeal kaasas oldud ja jänese ja rebasejaht päris edukad :M
Sookoll
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 06, 2008 7:33 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Sookoll »

Usun,et see jaht hobusel tõuseb päeva korda. Ise mõtlen sinna poole, kuna ise kasvatan ja koolitan hopse, siis kasvulava on juba super. Mul metsamatkadele ja loodusvaatlustele (suvel kesköö paiku toimuvatel matkadel) koolitatud loomad. :D :D :D
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas peepk »

sammal.habe kirjutas,et põder hobusele ei taha ligi minna,pelgab.Aga olen kuulnud,et indlev lehm põdrapulli meelitab ligi :mrgreen: .Seega mehed,asi selge kelle seljas vähemalt põdra jahile ratsutada.Lõpu märkusena,et ei suutnud seda lugu piltlikult silme ette manades :roll: , kuidagi tõsiseks jääda. :P : :lol:
Sookoll
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 06, 2008 7:33 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Sookoll »

Soovitus lihtne :D ,kui soovid nalja, siis :M lehmaga :M , aga kui jahti tahad pidada, siis hea koera ja hobusega õnnestub...
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas frukt »

:D irw ja muula annab ka elus-söödana kasutada nt. hunt,karu ja ratsahuvilised neiud (y)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Joosep Käba »

frukt kirjutas: .............. ratsahuvilised neiud (y)

Pole paha mõte. :D :D
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas valgeronk »

Soomes käib tuttav jahimees jahil mustangiga.Ei karda ta hobune õhkuhirmutatud lindu,kõige imelikum,ta mustang tunnetab jala all,sambla sees auku või kaljulõhet.Mets sealkandis tõeline kivikülv.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas baddmann »

Vau, http://en.wikipedia.org/wiki/Mustang_%28horse%29. Et mida kõike on viitsid Ameerikast Soome vedada seega...

Äkki ikka pigem http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Mustang

BM

valgeronk kirjutas:Soomes käib tuttav jahimees jahil mustangiga....
Sookoll
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 06, 2008 7:33 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Sookoll »

Joosep Käba kirjutas:
frukt kirjutas: .............. ratsahuvilised neiud (y)

Pole paha mõte. :D :D

:M Pole tõesti paha mõte, ennemini sööb undu mõne nõrga närvilise jahimehe nii,et sussid ka enam ei paista, kui nad hobuhuvilisi neiusid kiusama hakkavad. Eks teie hulgas neid küll,kes kannavad püssi,aga nii kui hunti või karu näevad,siis miskit paksemat (vedelamal kujul) mööda säärt alla voolab.
Ennegi juhtunud,kus mees ehmatand palja pulli nägemisest paksu püksi.... :lol:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas baddmann »

Sookoll kirjutas:...
Ennegi juhtunud,kus mees ehmatand palja pulli nägemisest paksu püksi.... :lol:


Vastandina viisakalt riietatud pullile või ? :D

BM
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas Jägervision »

No, ma ehmataks paljast meeski nähes ära, mis siis veel pullist rääkida :lol:

(Vabandust, ei suutnud vastu panna :oops: Lapsegi naersin ärkvele)
nipernaadi
Postitusi: 3
Liitunud: R Sept 17, 2004 11:03 am

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas nipernaadi »

Hobusega jahipidamine on vägagi mõttekas idee. Tulin just hobusega põtra hiilimast. Kuna tegemist oli esimese jahiretkega, siis väga pikka tuuri ette ei võtnud. Pigem harjusime olukorraga. Pauku igaljuhul hobune ei kartnud - proovisin enne metsa minekut igaks juhuks enne järgi :D Olen ka varem hobusega jahil käinud - Hiiumaal Kassaris mereäärsetel lagendikel ja laidudel hane jahtimas. Minu arust hobusega hiilimisjaht on üks huvitavamaid jahipdamisviise üldse. Homme hommikul võtan hobusega pikema tuuri ette ja lähen vaatama neid raiesmikke, kus täna hommikul kolme põdraga kohtusin :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hobusega jahipidamine.

Postitus Postitas puugi »

Hobusel peaks midagi punast küljes olema kindlasti!Punakaid lehmigi on kogemata maha lastud.Aga ratsa jahil käimine on vinge asi.Sai ka kunagi proovitud ja ega loomad ei oska sellist tegelast kahtlustadagi.
Vasta