väikeuluki luba.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas kakuke »

-Ils- kirjutas:...
Loll nagu saabas olen ja julgen veel ühe küsimuse küsida. Kas jahijuhatajal on endal volitused mu sõbrale väikeuluki luba kirjutada või ta peab selleks eraldi nõusoleku sama ka maakonna jahiseltsist(nt. Võrumaa Jahimeeste Selts).
...

Ei pea selleks kohe kindlasti minema maakondlikust seltsist luba küsima, kui Võrumaad silmas pead. Tavaliselt Anne seal need load lihtsalt välja kirjutanud, kuna väikeulukilubade planketid temal olnud. Arusaamatuks jääb küsimus, et kas jahijuhatajal on õigus luba välja kirjutada. Kui pead silmas siin seltsi esimeest siis, kui tal on planketid olemas siis jah, ta saab selle välja kirjutada (kui seltsis teisiti pole otsustatud). See on ka õige, et ainuüksi Sinu loaga sõber jahti pidada ei saa. Väikelukijahis peab igal jahilisel oma luba taskus olema. Ja kui jaht toimub ühisjahina siis ühel teist peab olema jahijuhatajatunnistus ja jahijuhataja on see, kes jahiloa avab, st kui sõber jahijuhataja siis tema avab nii enda, kui Sinu loa. Suhtle julgelt oma esimehega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas hundikütt »

Kakuke kirjutas: See on ka õige, et ainuüksi Sinu loaga sõber jahti pidada ei saa. Väikelukijahis peab igal jahilisel oma luba taskus olema. Ja kui jaht toimub ühisjahina siis ühel teist peab olema jahijuhatajatunnistus ja jahijuhataja on see, kes jahiloa avab, st kui sõber jahijuhataja siis tema avab nii enda, kui Sinu loa. Suhtle julgelt oma esimehega.

Kas olen millestki valesti aru saanud,aga mei ühisjahis väikeulukile on jahijuhataja avanud ainult oma väikeuluki loa,teinud nimekirja ,märkinud sinna oma väikeuluki loa nr. ja jaht toimub selle alusel .Olles ise jahijuhataja olen toiminud täpselt samuti,omateada seadust rikkumata.Aga kui see õige pole,siis on saanud pidevalt seadust rikkuda :V
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas rajaleidja »

hundikütt kirjutas:Kas olen millestki valesti aru saanud,aga mei ühisjahis väikeulukile on jahijuhataja avanud ainult oma väikeuluki loa,teinud nimekirja ,märkinud sinna oma väikeuluki loa nr. ja jaht toimub selle alusel .Olles ise jahijuhataja olen toiminud täpselt samuti,omateada seadust rikkumata.Aga kui see õige pole,siis on saanud pidevalt seadust rikkuda :V

§ 45. Ühisjahi korraldamise nõuded

(1) Lisaks käesoleva seaduse §-s 44 sätestatud nõuetele järgitakse ühisjahil nõuet, et seda peetaks:
1) atesteeritud jahijuhataja juhtimisel;
2) suurulukile jahist osavõtjate nimekirja alusel, millele on lisatud vähemalt üks suurulukiküttimise luba, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema;
3) teistele jahiulukitele jahist osavõtvate isikute jahilubade alusel, millele on lisatud osavõtjate nimekiri, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas hundikütt »

No näed siis.Olengi loll ja salakütt peale selle. :lol:
Vasta