väikeuluki luba.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
proff
Postitusi: 4
Liitunud: R Mär 20, 2009 8:13 pm

väikeuluki luba.

Postitus Postitas proff »

mul selline küsimus ,et sõber on ühe jahiseltsi liige. tal ei ole relvaluba, aga kas talle tohib välja kirjutada näiteks loa kopra püügiks raudadega :?:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas baddmann »

See on vist trikiga küsimus, kuna

a) jahiseltsi liikmeks olemine või mitte olemine ei tähenda veel tingimata, et isikul on jahitunnistus;

b) PRAEGU enam kobrast raudadega püüda ei tohi :)

Väikeulukiloa vormil on selle kehtestajal muideks üks päris nõme apsakas juhtunud, kuna seal räägitakse millegipärast kõikide loal kajastatud ulukite LASKMISEST.

BM
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas hundikütt »

baddmann kirjutas:Väikeulukiloa vormil on selle kehtestajal muideks üks päris nõme apsakas juhtunud, kuna seal räägitakse millegipärast kõikide loal kajastatud ulukite LASKMISEST.

Minu loal on küll eritingimuste all kirjas,et lubatud kasutada püüniseid. :shock:
Kasutaja avatar
Marco
Postitusi: 38
Liitunud: K Okt 28, 2009 1:37 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas Marco »

Jah loomulikult,kui on seltsi liige ja omab jahitunnistust võib ta pidada jahti väikeulukiloa olemasolul raudadega.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas kakuke »

Ja pidades seejuures kinni määrustes toodud küttimisaegadest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Marco
Postitusi: 38
Liitunud: K Okt 28, 2009 1:37 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas Marco »

Jah määrustest ikka vaja kinni pidada.Unustasin kõige tähtsama,tänud Kakuke :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas andrus »

Miks ta just seltsi liige peab olema??Ega ikka ei pea küll.Jahitunnistus taskus,ostab väikeuluki loa ja annab minna.Raudadega ja koertega.Eestimaal on küll selliseid mehi kes ilma relvata jahti peavad.
Siis kui mina sellega pihta hakkasin ja relvaloa tegemine ja soetamine venis mingil põhjusel sai just nimelt RMK-st väikeuluki luba võetud ja kopraid kährikuid lõksude ja raudadega taga aetud.
jahismurf
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas -Ils- »

Minu väikeulukiloal on kirjas mida võib küttida(mitte lasta nagu baddmannil). Aga sellest ei tahtnud ma rääkida. Tahtsin hoopis küsida jahipidmise koha kohta. Minu loal on lahter kuhu on kirjutatud jahipidamise koht(jahipiirkond või selle osa). Kuidas vaatab keskkonnainspektsioon sellisele asjale kui tuleb minu sõber teisest piirkonnast oma väikeulukiloaga minu jahipiirkonda väikeulukit küttima(eelnevalt on päälikuga räägitud)? Temal on sellese lahtrisse kirjutatud hoopis teine jahipiirkond.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas andrus »

Mis seal ikka suhtuda.Ilma loata küttimine kõik.Kui ikka jahipäälikuga räägitud siis tal peaks omal oidu olema,et sõbrale väikeuluki loa annab.
Minul tekkib aga selliste küsimuste peale tahtmine vastu küsida.
Kust ja mis põhjusel te jahitunnistuse saite??
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas hundikütt »

Ils kirjutas:Minu väikeulukiloal on kirjas mida võib küttida(mitte lasta nagu baddmannil). Aga sellest ei tahtnud ma rääkida. Tahtsin hoopis küsida jahipidmise koha kohta. Minu loal on lahter kuhu on kirjutatud jahipidamise koht(jahipiirkond või selle osa). Kuidas vaatab keskkonnainspektsioon sellisele asjale kui tuleb minu sõber teisest piirkonnast oma väikeulukiloaga minu jahipiirkonda väikeulukit küttima(eelnevalt on päälikuga räägitud)? Temal on sellese lahtrisse kirjutatud hoopis teine jahipiirkond.

See,et päälikuga räägitud,väga õige,et sõber külalisjahti kutsuda ongi sektsiooni siseasi.Peategi jahti sinu loaga ja nimekirjaga-toimub ühisjaht. Loomulikult peab sel juhul olema sul jahijuhataja tunnistus.
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas -Ils- »

Andruse rahustamiseks: sõbra oma maale jahti kutsumine on veel mõtte tasandil ja sellest tekkis ka küsimus. Ei ole veel jahipäälikuga räägitud. Kahtlesin ja küsisin. Kuritegu on veel sooritamata. Jahitunnistuse sain 6 aastat tagasi ja täiesti seaduslikult. Tegin eksamid ja kõik puha :D

Loll nagu saabas olen ja julgen veel ühe küsimuse küsida. Kas jahijuhatajal on endal volitused mu sõbrale väikeuluki luba kirjutada või ta peab selleks eraldi nõusoleku sama ka maakonna jahiseltsist(nt. Võrumaa Jahimeeste Selts).

Andrus ära nüüd hakka jahijuhataja teadmistes kahtlema. Kordan veel, et see mõte on mul veel peas ja ei ole veel sellel teemal kellegagi peale auväärsete foorumikasutajate konsulteerinud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas andrus »

Ei mina kahtle milleski. :wink:
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas rajaleidja »

Ega sa oma sea loaga ju ka naabri maadele siga laskma ei lähe. Samamoodi on sõbral vaja sinu piirkonna väikeuluki luba.
Mis puutub sinu loaga ühisjahi pidamisse nimekirja alusel, siis minu teada väikeuluki loale nimekirja koostada ei saanud.
Jahijuhataja paber iseenesest ei anna mingit õigust lube väljastada. See, kellel on õigus lube välja kirjutada, pannakse ikka seltsi siseselt või siis maakondliku klubi tasemel paika. Meil on MTÜ, load on oma käes ja väljastame neile, kellele ise soovime, vastavalt oma seltsi sisekorras ette nähtud tingimustel. Kui teil väljastab lube maakondlik klubi, siis seal võib olla klubi siseselt kokku lepitud, et näiteks mitte klubi liikmetele maksab luba vot nii ja nii palju. Aga kõige mõtekam sul ikka oma seltsi juhatajalt seda küsida, kas väljastatakse "võõrale" ja mis tingimustel.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas kirp »

Kõik jahiseltsid peaks olema iseseisvad juriidilised isikud ja võivad lube ise välja kirjutada. Lihtsalt sageli on asja mugavuse huvides (või vanas harjumuses) lubade kirjutamine piirkondlikule klubile delegeeritud. Aga ka siis lüüakse väikeuluki loale konkreetse jahiseltsi tempel ja rekvisiidid, mitte klubi omad. Meitel prooviti üksvahe lubasid pealiku käest saada/talle tagasi tuua, aga tekkis täitsa arvestatav segadus ja lõpuks jäi ikkagi Liivi arvepidajaks ja asjatajaks.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: väikeuluki luba.

Postitus Postitas Beretta »

andrus kirjutas:Kust ja mis põhjusel te jahitunnistuse saite??

Mis siin imestada. Minu jahitunnistus on eelmisest sajandist, välja antud Tallinnas, Viljandi maanteel. Üks lektoritest oli kadunud Jaan Naaber. Mõne esinema tulnud mehe puhul tekkis küsimus, et miks ta siin on ja seda räägib- aga eks tunnid tulid täis rääkida. Väikeulukiloa täitmisest sain aru alles siis, kui ta mulle välja kirjutati. Ja ei pannud tunnist pausi ega jäänud kooli hiljaks nagu üleeelmisel sajandil Paunveres üks poiss. Tänaste kursuste taseme kohta ei oska öelda. Kui jahijuhataja kursuseid läbisin, oli mõne mehe esinemise kohta sama küsimus, nagu eelmisel sajandilgi.
Grumpy old man
Vasta