Metskitsede magamisasemed

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Metskitsede magamisasemed

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Ma ei tea, kas leiutasin jalgratast, igatahes viskasin sõimest vanu heinu sületäite kaupa metsa alla sobivatesse varjulistesse kohtadesse, gruppidena (enne kraapisin jalaga lohud lumme). Kitsed võtsid need platsid kohe magamisasemetena kasutusele ning iga värske lumesaju järel kraabivad heinad lume alt välja ja sätivad oma pesad uuesti korda.
Kevadet!
Val Rajasaar
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metskitsede magamisasemed

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole see jalgratta leiutamine miskit. Sai ka meil talunikelt nn. põllul vedelevaid heinarulle metsa veetud ja seal laiali kistud. Kitsed kasutasid väga usinalt. Tänane pikem sula aga on kooriku naa pehmeks teinud, et kitsed vajuvad läbi. Tulevnädal pidi jälle külmaks minema- siis on kahjuks jälle paljude kitsede elupäevad läbi. Minu eile päeval aias olev kits aga olevat õhtul peale õunte nosimist õnneks metsa poole tagasi läinud. Täna ta vaevalt sügavas sulalumes liikuda oleks jõudnud.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metskitsede magamisasemed

Postitus Postitas kakuke »

Vaatasin täna, et kohtadesse, kuhu olen silo viinud ja kitsed lehed ära söönud ning rootsud alles siis nende peal ka magatud. (sõimest loobin ka rootsud välja, mida ära ei tarbita)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Metskitsede magamisasemed

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Viimane piir on vist kitsedel ka'es, tulevad juba koduhoovidesse abi otsima! :( Kellel olemas, visake natuke toitu, silo, kapsast, porgandit, misiganes, abiks ikka! Kevad pole enam kaugel! :)
Vasta