Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Teras »

Sai täna käidud EJS majas pillitamis-vana Enno Allaku pillitamiskoolitusel. Üsna asjalik ja muhe jahimees. Teab oma teemat ja seletab pikalt kõik lahti. Ainult küsi. Sai ka soetatud natuke tema vilesi ja pasunaid. Siinkohal tahakski küsida teiste käest, et kuidas teil kogemused on Allaku viledega. Tulevad loomad-linnud (põder, sokk, rebane, laanepüü jne) ikka ilusti peale? Kuidas kuuletuvad? Kas ainult jooksuajal või ka muudel aegadel?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas baddmann »

Kellele millega muljet avaldada saab.... Kui Allak oma koolitusel jõudis põdra peibutamisega sinnamaani, et "ega ma ise põtru eriti peibutanud ei ole, ühe korra on loom reageerinud", siis oli mulje igatahes vägev. Peale laanepüü peibutamise temalt eriti asjalikku juttu ei tule ja kõik muud peibutamise teemad tahavad millegipärast laanepüü juurde kokku kalduda kah, eks vana pea ei pea enam joont sirgena teinekord, arusaadav. Viled töötavad, tõsi, ka sokule mõnikord, aga samuti töötab tema sokuvile ka näiteks rebasele ja isegi paremini, kui sokule endale.

BM
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Teras »

Eks ma jätan selle soku vile asja meelde. Ja selle põdra jutu ja laanepüü koha pealt on sul õigus, vend tahtis ikka ja jälle oma laanepüü-sõpradest rääkida :)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas hundikütt »

Ega see vile üksi ka looma-lindu ligi meelita,peab ikka teadma-oskama ka neid käsitleda. Peab teadma täpselt neid häälitsusi,mis antud situatsioonis sobilikud ja muidugi kõla peab õige kõrgusega olema.Muusikalist kuulmist peab olema.
Aga see õige küll,et laanepüü tal põhiline.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Mart »

Peibutamisel tasub proovida ka peibutuslõhnu. Vilega paned uluki liikuma, jõudes peibutaja ligidusse hakkab uluk lõhna püüdma ja siin oleks hea koht peibutuslõhna kasutada, sest muidu tunneb uluk sinu lõhna, muutub ettevaatlikuks ja ei pruugi nägemisulatusse jõudagi. Põhimõte lihtne: vilega paned looma liikuma ja lõhnaga tood enda juurde. :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vile + lõhn toimib (y) nii soku kui põdra puhul just nii kui Mart räägib. Tasub proovida. Kui algul tundub 5 sotti pudelikesest palju maksta siis asi sünteetiline, ehk halvaks ei lähe ja jagub mitmeks hooajaks. Minul on jagund. Soovitan.
Lisaks need lõhnad mu meelest peidavad ka inimesehaisu. :?:
Kui lähen viljapõldu siga passima siis olen last sokulõhna saapatallal alla. Äkki petab kärsslased ära kui peaks jäljereala sattuma. :D

Allaku viledest niipalju, et ca 10 aastat tagasi sai üks vasktoruke ostetud, et pidavat sokuvile olema.
Mina sealt aga õiget häält kätte ei saand ja sokupillitamises väga kogend jahikaaslane ei osand ka miskit sellega ette võtta. Nii ta kasutamata jäigi. Jahikaaslane ajas mäletamist mööda oma pilli häälde ikka tütre klaveri järgi, täpselt mäleta ka pole aastaid enam koos metsa sattund.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas sammal.habe »

see Allaku vasktoruke oli minulgi. ei tea kas ise loll, aga kedagi mul sellega peibutada ei õnnestund. häälest läks üsna kiiresti ära ka.

aga lõhnadega peibutamise asjus olen ma vist kusagil siin juba kirjutanud, kuidas sõber, kes saapatallad põdralõhnaga kokku määris, oleks hilisõhtul pukist tulles peaaegu karu toidulauale sattunud. kui taskulamp põlema pandi ja uuriti, kes kannul käib, oli üllatus mõlemapoolne ja küllap ka vastavad röögatused ja jalgadele valuandmine... :wink:
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Teras »

sõber sai oma kiiremad 100m vähemalt....
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas baddmann »

sammal.habe kirjutas:see Allaku vasktoruke oli minulgi. ei tea kas ise loll, aga kedagi mul sellega peibutada ei õnnestund. häälest läks üsna kiiresti ära ka....


Proovi nii: selle asemel, et puhumise hetkel hoida sõrme kaugema otsa ees paigal, liiguta seda seal libistades edasi-tagasi. Tekib nõrk piuksuv heli, mis peibutab ligi rebaseid (eriti noori ja rumalaid loomi).

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Mart »

sammal.habe kirjutas:aga lõhnadega peibutamise asjus olen ma vist kusagil siin juba kirjutanud, kuidas sõber, kes saapatallad põdralõhnaga kokku määris, oleks hilisõhtul pukist tulles peaaegu karu toidulauale sattunud. kui taskulamp põlema pandi ja uuriti, kes kannul käib, oli üllatus mõlemapoolne ja küllap ka vastavad röögatused ja jalgadele valuandmine... :wink:


Sellepärast tootja soovitabki lõhnu piserdada saabastele, et lõhn jääks maapinnale, mitte rõivastele maapinnast kõrgemale. Kui lõhn maapinnal, siis jääb soovimatule elukale mulje, et kõnnid uluki jäljel, mitte pole see uluk ise. :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas Feen »

Ma ka mõnda Allaku vilet proovinud ning mis siin salata, laanepüümees-laanepüü viled ka. Teab seda teemat ning viled töötavad püüle. Kõik muu on nagu ta on, pole näinud veel kedagi kes soku peibutamisel seda vilet liialt kiidaks. Üks peibutamise kogemusega ütles, et see üldse tallepiuks. Ise olen seni saanud ligi mõned rebased ning raiel vilet kasutades tuli migi hetk kits kahe tallega päris ligi. Hiljem selgus, et sokk vahtis ka põõsa taga, aga ei tulnud ei vilele ega raiel olevatele loomadele. Tavalise lõikheinaga olen ma saanud palju rohkem sokkude tähelepanu.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et mul on siis ainuke Allaku sokuvile,mis töötab :D .Koos Mardi lõhnaga kutsub looma juurde küll.Vabandust,tahtsin öelda soku lõhnaga :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
metsavanamees
Postitusi: 24
Liitunud: K Juun 11, 2008 3:20 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas metsavanamees »

Ka mina oman Allaku vasktorust sokuvile ja ka minul asi toimib :D .
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas duv »

Mul see tehase kummist vajutamisega sokuvile ühekorra elus kitse juurde toonud ja kõik. Teinekord sokk kuskil 100 peal lausa silmaga nähtaval, aga piuksule kohe kuidagi ei reageeri. Otseselt ise polegi kedagi kunagi juurde meelitanud, küll on aga vahel saanud väiksema soku röökimise peale suurem loom ära oodatud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Pillitamiskoolitus ja peibutusviled

Postitus Postitas tony »

sokk kirjutas:
duv kirjutas:Mul see tehase kummist vajutamisega sokuvile ühekorra elus kitse juurde toonud ja kõik. Teinekord sokk kuskil 100 peal lausa silmaga nähtaval, aga piuksule kohe kuidagi ei reageeri. Otseselt ise polegi kedagi kunagi juurde meelitanud, küll on aga vahel saanud väiksema soku röökimise peale suurem loom ära oodatud.

Duv kas see vile ei tööta ? :o


Käisin eelmisel hooajal kahe taanlasega sokujahil.Mõlemal vennikesel olid need mustad junnid kaasas.Piiksutasid neid mitu õhtut aga tulemus oli null,meestel tekkis juba selline tunne,et sokku nendes paikades polegi.Võtsin siis oma Hubertuse vile välja ja kohe olid ka sokud platsis:)
Vasta