Probleem suitsuahjuga

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas TiitR »

teadjamiis kirjutas:Tuleb välja, et ma polegi ainuke võhik liha suitsutamise alal, leidsin ühest kokkamsisfoorumist samasuguse lõpptulemuse nagu olen harjunud oma ahjust saama. Kellel süda pahaks ei lähe võib vaadata panen selle leitud pildi siia juurde, vaadake, et teil nii ei juhtu.

Pilt

Krt. kõht on hetkel nii tühi, et suu hakkas lausa vett jooksma :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas tony »

teadjamiis kirjutas:Tuleb välja, et ma polegi ainuke võhik liha suitsutamise alal, leidsin ühest kokkamsisfoorumist samasuguse lõpptulemuse nagu olen harjunud oma ahjust saama. Kellel süda pahaks ei lähe võib vaadata panen selle leitud pildi siia juurde, vaadake, et teil nii ei juhtu.

Pilt


Täitsa rõve vaadata kuidas liha ära rikutud on :lol:
Tegelt olen Teadjamiihe suitsutatud metssea liha söönud ja olgem ausad,väga maitsev oli vaatamata sellele.et liha kuldpruun oli mitte aga must.Omal ka kala ikka kuldpruun tulnud.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas Kristjannn »

Ma arvan ,et Mardi jutul iva sees,et liiga pikk slepe.Jarelikult peab minu ahjus kogu suitsetamise valtel kova vunk olema,et gaasid enne lihani joudmist maha ei jahtuks.Tana panin ohtralt veel raudkive sisse ja homme proovin kuda valja tuleb.NB raudkivid panin suitsu filtriks.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas skog »

Tee nii.
Pliidi alla tuli.
Lase süteni ära põleda. Temp 90 kuni 120 C.
Liha ahju.
Lase lihal olla kuni selle pind on kuiv.
Alusta suitsutamisega.
Kasuta kuiva, kooreta lepahalge ja/või peenemaid pinde.
Kui halg liiga kuiv, siis päev enne viska mõned halud ööseks veeämbrisse.
Tule tekkimise vältimiseks suitsutamise ajal kasuta just neid ämbrihalge.

Edu
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas Olavi Kool »

kui hoiad kõva vunki sees pead ju tõmbe tekitama ja saad pigikäkid. Enne küta kivid kuumaks ja pärast hoia temperatuuri mõõduka söe ja seal peal tossava haluga. Minu ahi võtab küllaltki palju puud, nii iga tunni tagant panen haklu peale tavaliselt. Halg 45 cm pikk ja ca 8-10 cm paks. Kui teen pika päeva kella 07.00-21.00 siis läheb ikka korvitäis ära aga mul suht suur ahi ka.
Jonnakamate ahjude puhul soovitaks eelkütmise teha ülikuiva kooritud ilma mädanikuta haavapuuga ning ka esimene halg võiks olla haab mille lisad kui liha ahju oled pannud. Tunnikesega on juba liha niipalju tahenenud, et ei püüa suitsus leiduvaid tahmaosakesi eriti aktiivselt ja siis edasi võib lepaga toimetada. Niipalju veel, et suits on valge aga kõik muud värvid mis korstnast tulevad, eriti must on toss :lol:
naised saunas rääkisid
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas Siili »

Siberis lepp ei kasva,kala ja liha suitsutamine toimub haavaga.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Probleem suitsuahjuga

Postitus Postitas Olavi Kool »

Siili kirjutas:Siberis lepp ei kasva,kala ja liha suitsutamine toimub haavaga.



Jutt jumala õige ja pean pattu tunnistama, et ka ise küpsetanud nii mõnelgi korral liha lõpuni valmis just haavaga seda küll siis BBQ ahjus, sealgi läbib kolde suits küpsetusruumi aga ei julgenud selle jutuga kohe esimese hooga välja tulla. (Kes on haavapuuga köetud suitsusaunas käinud teab mis mõnus lõhn see on) Kes esimest korda üldse liha suitsutama hakkab saab korraga liiga suure infomüra ja ei oska sellega lõpuks midagi peale hakata. Veel niipalju, et kui tahetakse suitsu või BBQ liha kohe soojalt süüa (BBQ liha süüaksegi soojalt) siis tasuks liha peale valmimist kohe ahjust eemaldada ja keerata fooliumisse ning jätta ta sinna järelküpsema ca 20 minutiks. Peale seda lahti lõigates ei hakka mööda lõikelauda lihamahlad jooksma ja tulemus eriti mahlane ja pehme. Muudel juhtudel jätan liha koos ahjuga jahtuma.
Seda järelküpsemise teemat oskab ilmselt Feen lähemalt tutvustada ja täpsustada.
Head isu
naised saunas rääkisid
Vasta