Jaht-punahirvele

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Feen »

Hirvejahi toimumisest oli nii päeval kui hommikul juttu omajagu ning tegelikult sai teisel päeval seda asja ka ikka arutatud ;) Samas, ma ise saan korra aastas ikka 4-5 päeva hirvejahis mütata ning mõningase ajapiirangu tõttu liiga torkima ei hakka. Aga kui talvel selline ajujaht teha, siis sellest hakkaks ikka kinni (see muidu olnud traditsioon, et igal aastal hirve laskmise koolitus läbitakse, midalasta kuidas lasta).

Üldine asi oli limiit ja selle täitmine, kui tahta limiiti täita, siis võib lasta keda iganes, peaaegu, vastavalt lubatule, aga igas jahis annad aga tuld ning mingi hetk alles hakkad puuduvaid isendeid valima. Ja kui ei vali, eriti seda lehma ka, siis ongi limiit täis. Lisaks ei saa hiljem enam kurta, et hirve liiga palju on. Kui aga tahta hirvi normaalselt majandada, siis loomulikult, alati limiiti täis ei saagi. Seega, kui ikka mingid paragrafid, allkirjad siia, allkirjad sinna, sanktsioonid, siis ei tasuks nagu üldse kurta, et limiiti täis ei saa.

PS. mulle meeldib kui ulukit ikka hästi majandatakse ja tegelikult pole sellest ka hullu kui limiiti täis ei saa, aga asurkond on tugev ja kena. Ja hirve puhul ei oma vastuseisu ka sellele, et jaht pikemalt kestaks.
Viimati muutis Feen, P Aug 29, 2010 3:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Tormisele.Ei meeldi minule teie jahikorraldus.Kui teil kütitakse vastavalt seadusele,on teil kõik korras.Jahindusühingud saavad seada täiendavaid piiranguid,aga selleks peaks olema2/3 liikmete toetus.Diktaatorlikud käsud ei vii kuhugi,ainult tekitab vimma ja viha.Selised jahijuhid saab alati ümber valida.Veenmised ja selgitused,kokkulepped need on alati paremad.Ei meeldi minule karistused.Alles me olime värdjalikus ühiskonnas,kus ainult nii oligi.Aga see on ainult minu isiklik arvamus ja tean,et sellele on toetajaid.Aga Tormis,mis on sinu arvamus hirvepulli jahiaja pikendamises.Mõtlemist-mõtlemist.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Tormis »

Vaata, Blanc Corwin, jahijuhataja peabki olema väike füürer, sest vastutus sunnib seda. Kui ajujahis oleks anarhia, siis on ainult üks tulemus: bardakk. Millegi pärast ei leia jahimehed üksmeelt, kui traditsiooniline jahijuhataja mingil põhjusel ei osale. Aga hirvejahi pikendamise oma arvamuse ütlesin juba eespool välja. Hirvejahi pikendamises paistab kumamas üks soov, pidada hirvejahti talvel. Muidugi on lumega hea, jäljed lumel, pärast järel otsimist hea teha, verejälg hästi näha. Ajujahis tuleb tõesti hirv raskelt välja, samas ennem hirvepulma tippaega nädal-kaks on võimalik limiit täis lasta, kui õigesti korraldada.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Kas lasete oma limiidi iga aasta täis?Vabanda,kui muutusin isiklikuks.Antud peateemas on minul toetajaid palju.Mitu aastat võtsin vastu kohustuslikku laskekatset.Tiirus rääkides teiste jahimeestega,nõusolek TÄIELIK.Mõtle-mõtle.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Tormis »

Ei lase, ja väga lihtsal põhjusel, sest lihtne jahimees ei oska lihtsalt hirvele jahti pidada. Ma ei pea elementaarsest ulukibioloogiast iga jaht loengut pidama. Miks mehed ise huvi ei tunne, milline näeb hirvepull välja erinevas vanuses. Mees näeb pulli ja räägib igavene vinge pull , tegelikult on see veel 5,5 või 6,5 aastane. Samuti ei pea mina õigeks harude lugemist, sest 9-10 aastasel pullil, kui kroonis kolm või kaks haru, siis sinna enam mingi valemiga harusid juurde ei tule. Mees loeb 11 haru, 12 haru ja jätab laskmata aga tegelikul tuleks see pull ära lasta. Kõik loevad harusid aga pulli eksterjööri ei vaadata, samas lastakse udus 15-16 haruline maha ja pärast selgub 4,5 aastane, kellest kuue aasta pärast oleks tulnud kulla pull. Minge mehed ja uurige internetist, kui palju on keskeuroopas infi hirvedest ja nende jahist. Meil puudub isegi vastav sõnavara, kuidas erivanuses loomi nimetada.
Viimati muutis Tormis, L Aug 28, 2010 3:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Tormisele.Sinu postitusest ei loe välja enda arvamust euroopa punahirvepulli jahiajast.Minu arvates onju jaht üks tore ajaviide.Kolletiivjaht veel eriti tore.Kui sa oled vähegi mõtlemisvõimeline siis peaksid minuga nõustuma.Asi ei ole ei minu ega sinu arusaamades.Asi on EV.ametnikes.Ametnikes,kes ei viitsi,või ei tahagi mõelda ja töötada.Lihtne lasta kõigel minna inertsiga.Mina isiklikut austan oma jahikaaslasi,kes võimekam kes ei.On mehi kes vajavad rohkem,kes vähem arusaamist ja selgitamist.Igat meest tuleks võtta kui isiksust.Ja arvan,saadakse hakkama minuta ja ka sinuta.Selline siis minu nägemus jahist.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas kakuke »

Valgeronk, kas teil jahtkonnas on kõigil võimalus minna 7 päeva nädalas ja 24h hirve küttima?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Tormis »

Tormis kirjutas:Olen nõus, et hirvevasikat võiks samuti kuni 31.01 jahtida aga hirvelehma küttimise aeg lõppegu ikka novembri lõpuga, sest edasi on looted juba arvestatava suurusega. Ega hea tunne ei ole, kui oled sunnitud ühe pauguga lõpetama hoopis kaks või kolm elu.

Austatud Valkea Korppi, siin olen ma oma arvamuse välja öelnud.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Kakukesele.kindlasti on kõigil seltsi liikmetel võimalik 24 tundi jahtida.Aga kas ollakse selleks ka valmis,kahtlane.Hirve küllus on kõiki meid muutnud ükskõiksemaks ja kindlasti laisemaks.Inimene on loomult laisk.Kui ta seda ei oleks, ilmselt me kütiksime ikka kivikirvega,vibu ja nooltega.See aga selleks.Külalisjahtijatel peab alati olema kaasas jahiseltsi liige.Veelkord:mõtlemist püstitatud teemal.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mõtlemist- mõtlemist :?:
Kas kuidagi kipub see üleskutse sinna kraavi kiskuma, kus oluline oleks pikendada sarvilise ehk trofeelooma laskevõimalusi ja seda võimalust siis müüa? Pole ju mingi saladus, et hirvepulli vastu huvi nii meil endil, kui ka välisjahimeestel. Peaks ju olema meeles, kui kitsede arvukuse lakke viskas ja mis siis räägiti? Et vaja pikendada jahti aasta lõpuni (lausa aastaringseks) ning praktikas siis oli nii nagu ikka: lasti sokkusid hoolega, kuid kitsesid, ammuks veel tallesid mitte sugugi rohkem. Isegi sarved maha visanud sokk nimetati "suureks kitseks". Ja eredalt on meeles kogemus ühest jahiseltsist, kus sokulubadega oli alati kitsas kohalikele "jopedele", kuid välisjaht käis täie hooga. Mõned nädalad enne sokujahi lõppu aga "tekkis" mitu luba ja kiire-kiire.
Eelpool (varasemad postitused) esitasin sellise lihtsa valemi, kuidas peaks asi ehk sisuliselt käima, et teha mingisuguseid otsuseid küttimisaja muutmise kohta. Kui aga on lihtsalt õhus kerge paanika hirve arvukuse koha pealt, siis tõepoolest, andke võimalus hakkajamatel foorumlastel tulla ning teha neutraalseid vaatlusi-tähelepanekuid. Oleksin käsi, kui vähegi ajaliselt kannatab.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Tormisele.Kas sa said aru postituse peateemast?Antud teemas ei ole esitatud küsimusi ei hirvevasika ega hirvelehma jahist.Ärme kaldugem kõrvale ,miks niisama jahuda?Tundub,et oled jahtkonna ainus autoriteet ja tark.Minu foorumi kasutajanimi ei ole soomekeelne ega vigane ingliskeelne.Huvitav oleks teada,millisest jahtkonnast oled?Kas annad privas teada?
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Tormis »

sellepärast ma avaldangi arvamusi oma nime all ja Saaremaal peaksid enamus mind teadma.
Viimati muutis Tormis, P Aug 29, 2010 11:11 am, muudetud 1 kord kokku.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Aadu kadakasele ja üldiselt kõigile huvilistelele.Meie jahtkonnas on kindlad reeglid.Saarte,Eesti Jahimeeste Seltsi liikmetele on küttimishinnad ühesed.Välisriigi küttidele aga erinevad.Välisriikide küttidele jaht prktiliselt olematu.Peame tähtsamaks kui Eesti jahimeestel oleks võimalus küttida Euroopa punahirve.Ja hirve on palju.Väike näide.Kui teeme ajujahti siis ühes ajus nähakse tavaliselt 5-8.t.hirve.Siis jrgmises ajus,mis juba paar kilomeetrit kaugemal,nähakse juba jälle pea samapalju hirvi.See kehtib kindlasti meeliselupaikade kohta,neid aga jagub.Nii,et kõigile jahimeestele:silm selgeks,käsi täpseks.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Et tundmatu ja väga ärritunud Valge Ronk pärib aru Saaremaa tuntud ja ulukibioloogias väga pädevalt jahipealikult Tormiselt? (y) :? :shock:
Irmus irmus, isegi kui Valke Ronka ettepanek oleks hea, suudab ta enne konsensuse saavutamist kõigiga tülli minna...Teemas püsimata! :x :cry:
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Jaht-punahirvele

Postitus Postitas valgeronk »

Kaopole.Kust loed välja,et olen ärritunud? Mis puutub siia tuntus?Olen vägagi rahumeelne ja rahuarmastav.Kas ainult Sinul,kui tuntud isiksusel on õigus oma arvamisel?Ei ole kedagi halvustanud,ega hukka mõistnud.Olen alati pooldanud arvamuste paljusust,sellest pidavat selguma TÕDE.Ei ole mina pärit nii kuulsast sugupuust kui sina,olen vägagi tavaline Eestisoost jahimees.Kas sind ärritab,et olen mõtlemisvõimeline?Tõstatasin küsimuse punahirvepulli jahiaja pikendamiseks veebruari lõpuni.Mis sina sellest arvad Kaupo?
Vasta