relva luba

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: relva luba

Postitus Postitas valgeronk »

Andrus.Sa ei ole ikkagi endale midagi rohkemat selgeks teinud.Olen ise vägagi seadusekuulelik, nii jahimehena (üle 25 aasta)kui ka autojuhina(üle 30 aasta)Noorena muidugi tehtud igasuguseid pattusi(kes poleks) Aga asi lihtsalt TOBEDAST seadusest,või selle rakendamisest, või tõlgendamisest.Kui oled üks seaduste loojatest,asi veelgi hullem.Peaksime olema rohkem mõtlemisvõimelised,nii Sina kui ka mina.Olen vist muutunud liiga isiklikuks,vabandust.
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: relva luba

Postitus Postitas ürgmees »

Sotsiaalministeeriumi kampaaniat "Rohkem sallivust" tuleks alustada hoopis riigi tasandilt kodanike suhtes. BM-i ja teiste toodud näited räägivad ju seaduste jäiksusest. Sellele on ju ka hiljuti juhtinud tähelepanu Riigikohtu esimees Märt Rask. Väiksemgi seaduse rikkumine ja juba oled mingis registris. Selles samas registris, kus kohast teeb politsei järelpärimise relvaloa taotluse ajal. "Rohkem sallivust" tuleks rakendada ka uue jahiseaduse loomisel. Nii riigi (mitte ainult Niittee) tasandil, Erametsaseltsi ja ka EJS-i poolt. Kõik, kes ei käi sinuga ühte jalga, ei pruugi veel käia mööda valet rada.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: relva luba

Postitus Postitas aadu kadakas »

Rahu härrased.
Kraavik on eespool ütelnud asjaliku repliigi. Loomulikult on vahest arusaamatu, kui kiputakse vinti üle keerama. Üle 10 aasta tagasi oli mul olukord, kus 3 haldusõigusrikkumisega (kaks kiiruseületamist ning vales kohas parkimine) läksin relvaluba pikendama ning ikka väga kaua loeti moraali enne, kui pikendatud sain. Samas tagantjärele tunnistan, et oli siis ka mingi periood elus, mis pisut "rapsivamalt" käituma pani. Kui nüüd vindi ülekeeramine kõrvale jätta, siis inimest ja tema käitumist tuleks siiski terviklikult vaadata. Seda just Kraavik öelnud ongi. Euroopa-mail on täiesti tavaline, et kui kiirust ületad või ammuks veel alkoholijoobes sõidad, siis läheb asi kurjaks ka muude asjadega ning poliitikud tihti selliste "näpukate" tõttu kohe tagasi ka astunud. Kui meil alkoholipromilliga roolis nulltolerants, siis arvan, et ühiskonna distsiplineerimiseks vajalik. Miks muidu meite pojad näiteks Soomes tihti 0,5 promilli ületavad.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: relva luba

Postitus Postitas Pauli »

Arutlused nulltolerantsi üle tuletasid mulle ühe anekdoodi meelde. Pole küll õige rubriik anekdootide jaoks, aga kuna jutus on olemas ka moraal (las igaüks otsib selle ise üles), siis postitan ikkagi:
Rebane ja hunt trehvavad metsas kokku. Rebane pärib hundi käest, kas too teab, mis asi on loogika. Hunt muidugi ei tea. Rebane siis seletab: "No võtame ühe näite: kas sul tikud on?" Hunt: "On." Rebane: "Järelikult suitsetad ka jah?" Hunt: "Suitsetan." Rebane: "Kui suitsetad, siis jood ikka viina ka?" Hunt: "Ikka joon." Rebane: "No kui viina ka jood, siis oled kindlasti ka kõva naistemees?" Hunt: "No miks ei ole! Miks ei ole!" Rebane siis seletab, et näe sihuke asi ongi loogika, et tikkude olemasolust järeldasin, et oled naistemees. Trehvab hunt järgmine päev karu ja kohe pärima, et kas too tunneb loogikat. Ei karu tea asjast midagi. Hunt siis seletab: "Kas sul tikud on?" Tikke karul pole. Hunt selle peale: "Häh, homo!"

Nulltolerantsil kipub siin ilmas olema kaks suurt häda: ta kas ei tööta ja võib oma mittetöötamisega veel suuremat seadustele vilistamist õhutada, või töötab ja siis kukub välja Põhja-Korea.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta