Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Lõvi
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 18, 2010 3:05 pm

Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas Lõvi »

Väga vabandan, et mu esimene post just selline on aga, olen rääkinud väga mitme inimesega ja mind on suunatud selle murega just siia. Nimelt korraldame heategevuslikku suunitlusega Mia jõulumaad, kuhu lastekodulapsed, vähekindlustatud pered ja puuetega inimesed saavad tasuta sisse. Seoses sellega tahaksime ehitada spetsiaalse telgi etenduste jaoks, mis sobiks ka sündmuspaiga miljööga - Viikingite külaga.

Väidetavalt on siin nii mõnedki, kellel nii pargitud kui parkimata nahku üle ja kes tahaks neid ära anda. Kui see asi tõesti sedasi, siis kokku vajame kas 18 põdranahka või siis selles jaos väiksemaid nahku. Kui on lisaküsimusi, siis oleme nõus vastama ja kui annetaja lubab, kindlasti mainiksime ära ka meie jõulumaa kodukal, kui head sõpra :) . Kuna ma täpselt ei tea, kas see asi läheb reklaami alla või mitte, siis ei julge siia jõulumaa lehekülge panna.

Kontakt: kadi@noh.ee või 58 17 17 14, MTÜ Noor Ise-Loom.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas kakuke »

Kas oled valmis need kiirelt üle Eesti ise ka kokku korjama? Praegu käib põdrajaht ja sedasi võib miskit ka pudeneda, kui ise viitsid vaeva näha, st nahk puhastada, soolata ja ma ei tea mis kujule edasi töödelda. Parkida 18 põdranahka :M odav lõbu see just pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas Feen »

See on ligi 30000.- Hmmm, kui lihtsalt soolata ja kuivatada, siis võib olla pisut lõhnaprobleemi. Eriti kui pole korralikult kuivatatud või hiljem niiskust saavad. Muidu olen sellises lehma nahkadega kaetud püstkojas olnud. Mingis osas oli lehk suhteliselt tüütu, aga nahad polnud vist hästi kuivatatud (see oli muidugi ammu ka ning pole liiga eredalt detailid meeles).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas baddmann »

Ma pakuks et selle 30 000.- krooni eesti saab oluliselt suuremas koguses oluliselt vähem lehkavat presenti osta, millega seda püstkoda vms improviseerida.

BM
Lõvi
Postitusi: 2
Liitunud: E Okt 18, 2010 3:05 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas Lõvi »

Mina isikult ei tea parkimisest midagi, meil on selleks oskaja vabatahtlik, kes ütles, et tema proovib ära teha. Present oleks muidugi kõige lihtsam lahendus, aga katsuks siiski jääda miljööle truuks, kui vähegi võimalik.

Ma usun, et kui nahad on olemas, siis mõtleks transpordi osas ka midagi välja - saab ju asju kokku leppida, Eesti ei ole õnneks nii suur :). Keegi tunneb ikka kedagi, kes tunneb kedagi, kes sõidab punktist A punkti B. :).

Nii et, kui keskil on nahad üle olgu siis parkimata või pargitud, võtame tänulikul ja heal meelel vastu.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas sammal.habe »

vabandust, aga mis miljööle truuks?
minu teada viikingid püstkodades ei elanud.

kui aga põhjarahvaste miljöö on sihiks, siis sobib present ka. sest seda nad soojemal aastaajal kasutavad.

Pilt

tshummile põhjapõdranahkadest katte õmblemine on isegi vilunud handi prouade arvates üsna suur projekt. kui huvi, võin sest pikemalt pajatada. aga see pole hetkel teema.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas baddmann »

sammal.habe kirjutas:vabandust, aga mis miljööle truuks?
minu teada viikingid püstkodades ei elanud....


Khmm, vabandan, mõiste "püstkoda" tõin teemasse vist mina, teemaalgataja mainis lihtsalt telki. Ma kogemata... :)

BM
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas vollifedja »

Kas pargitud nahk mitte niiskust ei karda? Soolata-kuivatada peaks hää saama?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Heategevuslik jõulumaa vajab telgi ehituseks loomanahku

Postitus Postitas Pauli »

Ikka vastupidi. Kui soolatud-kuivatatud nahk vett saab, oled lähtekohas tagasi - tuleb uuesti soolama ja kuivatama hakata.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta