selline küsimus (tahaks pildistada jubedalt metsloomi)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Säm
Postitusi: 3
Liitunud: E Okt 25, 2010 5:49 am

selline küsimus (tahaks pildistada jubedalt metsloomi)

Postitus Postitas Säm »

Tere,

olen algaja fotograafia huviline ja suureks sooviks oleks jäädvustada metsloomi. Ehk oleks mõni jahimees lahkesti lubama mind oma jahipukki pildistama? Kuna elan ise Tallinnas, siis oleks huvitatud Harjumaal ja Raplamaal pildistamisest.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: selline küsimus

Postitus Postitas TiitR »

No vaadates oma söödaplatsi rajakaamera pilte ja kellaaegu, siis millega sa kujutad ette pildistamist näiteks põdrapulli soolal kella 22 paiku või hommikul kell 6? Sigudikud käivad ka meitel ikka pimedas :M :D ...samas meeldivad mulle õudselt loodusfotod, nii et kui vähegi kuskil asja saad, siis kivi kotti! (y)
Säm
Postitusi: 3
Liitunud: E Okt 25, 2010 5:49 am

Re: selline küsimus

Postitus Postitas Säm »

Ma ikka loodan jah, et varahommikul mõni loom ligub.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: selline küsimus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pildistamisek küll nüüd jahimeeste kõrgistmed ei sobi. Keda, vaevalt et ke sind ennast, huvitaksid kõrvatagustest ja seljast tehtud pildid. :D
Pilti tehakse ikka nii silmakõrguselt või siis nati üles- või allapoole.
Alustuseks võta kaamera peosse ja liigu seal kus arvad ka looma liikuma. Paari kolme aastaga tabad ära, kui taibukas oled, mida loomad kardavad/ei karda, kus liiguvad jne.
Pildistamise abivahendiks on varitsustelk või ka statsionaarne varje mis maapinnale tehtud.

Naisterahva tehtud pildid:
http://nagi.ee/photos/rohejuusedvik/15176015/

Fookus 420 mm, pildistamise kaugus ca 1,5 m, varitsustelgist. Kui oled paar aastat jälginud pildistada soovitavat objekti siis lõpuks teada kuidas sinu modell liigub ja kuhu varitsustelk panna. Siis külitad seal ca 5-6-7-8 tundi jutti ja saadki selle aja jooksul 4-5 minutist setti pilti teha. "Imelihtne!"
Säm
Postitusi: 3
Liitunud: E Okt 25, 2010 5:49 am

Re: selline küsimus (tahaks pildistada jubedalt metsloomi)

Postitus Postitas Säm »

Eks ta õige ole jah, aga pigem ongi minu mureks selle õige koha leidmine. Eelmine talv vedasin kitsedele süüa, aga lõpuks tuli välja, et kellegi eramaa ja sinna see varjetelgi ülespanek jäigi.
Vasta