ilma ennustamine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

ilma ennustamine

Postitus Postitas Tormis »

Kalamehed ennustavad ilma ahvena seljauime järgi, Vadim želnin ennustas talve sea põrna pealt. 14 oktoober ennustasin metssea põrna järgi http://www.kalale.ee/sisu/NCwxMjM1NDIsMSwyLDE/ ja eile õhtul 15.12 lasksin suure notsu ning selle põrna järgi ütlen, et jaanuaris läheb talv pehmemaks ja veebruar märts on juba klassikaline pehme talv.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kas klassikaline talv tähendaks ka lausa musta maad vahepeal või sellist sula ja külmemat vaheldumisi, kuid maa püsivalt lumekattega?
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Tormis »

Aadu ausalt ma ei tea, põrna algus oli paks ja lai, selle sama kolmandiku pealt läheb õhemaks ja kitsamaks. Teema panin ülesse mitte ainult põrna järgi vaid ka muude metsamärkide järgi ennustamise pärast. On mesinikke, kes väidavad, et pole varem nii kõvasti taruvaiguga kinni kititud tarusid näinud.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sisemaal oli sügisene lindude ränne ka ebaharilik. Polnud näinud sellist "ummisjalu" ja läbisegi lõuna poole trügimist mõne päeva lõikes. Muidugi ise ei osanud palju arvata siis, lihtsalt teritas tähelepanu ning korra mõtlesin, et peab ikka äkiline külm taga olema. Invansioonitegelasi (varesed, pasknäärid, siidisabad jmt) tuli ka kobedamalt.
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas soul »

Pehmeks ja ehk lausa sulaks läheb juba järgmine nädal.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas duma »

soul kirjutas:Pehmeks ja ehk lausa sulaks läheb juba järgmine nädal.

Nii täpset seapõrna lugemist ei ole varem näinud
PS ilmajaama ennustust oskame kõik lugeda
duo on parem
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kes on näind vana Vadimi põrnavaatlusi see teab, et terve põrna põrnitsemisest on asi ikka väega kaugel. Lõigat miskitpidi ribadeks, piagutati kõrvu alusele ja siis mõõdulindiga miskitpidi osade ribade paksust kindlatest kohtadest mõõdeti.......

Võimalik et vahtis vahel ka niisama aga ma olen siukest asja näind. Tormis ilmselt teab täpsemalt.
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Rafter »

Inimesed te olete ikka väga naiivsed kohati.Kui inimene oma tehnikaga ja taibuga ei suuda ilma korralikult üle nädala ette ennustada,siis kuidas on võimalik et igasugused sead ja linnud seda suudavad :shock: ?Ei tea keegi ette, mis ilma vingerpussid teevad.. :M :M
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Tormis »

Ilma ennustamine ongi suur oleksoloogia, ega ma ennast mingiks ilmatargaks pea, lihtsalt talve alguse ennustamine läks pihta ja kõik.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Rafter, ühe targa Raamatu väitel oskab inimene küll taeva ja maa märke lugeda ning ilma ennustada, kuid sedasinast aega ei mõista. Ja kui nüüd enam ilma ka ei suuda "lugeda", siis vist puhta ...... Minuarust pole midagi halba selles, kui keegi loodusele tähelepanu pöörab ning sealt õnneks veel üht-teist väljagi loeb, eksole.
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Isapull »

Üks ilmajaama link.
http://www.aai.ee/~andres/weathergifs/ilmajaam.html
;)

Häid Jõule!
IP
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma olen EMHI prognoosikaarte vaadanud. Mu erust päris täpne värk ja uueneb kiirelt.
Vahel mõned tunnid kuni ca pool päeva siia-sinnapoole aga paika peab. (y)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas jahe »

Tea kuhu hr Jorr kadunud on,tema oli üks kõva ilma ennustaja :)?
243win
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas vallo »

Ei ole siin Jorri vaja midagi. Ma ennustan ise ,et enne jaani on lumi sulanud ja ma must, veel ennustan ma et talve jooksul sureb umbes neli korda rohkem kitsesid ,kui eelmisel aastal. Veel võin ennustada, et kevadine suurvesi tuleb lühiajaline ja kõrge. Tegelikult on need mitte ennustused vaid prognoosid ,mis tuginevad praegu teadaolevatele faktidele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ilma ennustamine

Postitus Postitas kakuke »

Ma ennustan, et vähemalt korra tuleb veel lund ja suvel sajab ikka mõni sahmakas vihma kah. Ja seda ennustan ka, et kui kitsed kõik talvel otsa ei saa siis jagub neid kevadeks ka. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta