Jahirahu

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas kakuke »

Kui jahiga aktiivselt tegeleda, siis paratamatult on see sissetulek lihalises mõttes. Looma ju nii ei lase, et liha ei teki, kui just vastu sellele ei tööta. Näiteks lähed jahti ajal, mil loomad ei liigu või kohta kus teda ei esine, või siis tegeled näiteks kõhimise, rögisemise, urineerimise ja millega veel, kui laskmise aeg. Ajaga iga asja jaoks on lihtsalt nii, et seda tuleb võtta vastavalt oma südametunnistusele. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas andrus »

Aadu.....kui sa käid 8-5 ja nii 5 päeva nädalas pole tõesti aega.Aga kui oled töötu,iseenda peremees,,asjad juba firmas-farmis-mõnes muus kolhoosis sujuvad ilma sinutagi või käid lihtsalt miskise graafiku järgi tööl......võib juhtuda,et saad nädalaid metsas aega viita,ega pea muretsema millegi pärast.
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Joosep Käba »

andrus kirjutas:iseenda peremees,,asjad juba firmas-farmis-mõnes muus kolhoosis sujuvad ilma sinutagi võib juhtuda,et saad nädalaid metsas aega viita,ega pea muretsema millegi pärast.


Loata korrigeerisin sinu juttu, aga loodan, et ei pahanda. See on parima variant ilmselt. :shock: :lol:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kakuke, hea soolo - õpetlik või nii. :D
Ma vihjasin jahirahu kontekstis ennekõike kahele seltskonnale: ühed, kes käivad metsas oma igapäevase toidu järel ning teised, kes jahiäri ajavad. Teisisõnu: a) toituda on vaja ning b) äri peab pidevalt tulus ja katkematu olema. Kolmas seltskond ikkagi hobijahimehed aktiivsusest sõltumata.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Feen »

Ei teagi, pigem oli küsimus selles, et kuidas üldus sellest jahirahust aru saab. Minu mure oli see, et (see 1 jahimees ja 10 mittejahimeest olid suht kõik, kellega üldse jahist juttu oli, seega, mitte 11 inimest vaid 100% inimestest kes jahiteemat puudutasid) 22. dets teadsid peaaegu kõik minu tuttavad, et jahirahu hakkas kehtima. Endal on tunne nagu 29.dets tuleks kõik head uut aastat soovima :) See, et jõulurahu 24.-26. dets kestab, no, ega vist väga ei kiputaks jahti ka siis kui seda rahu ametlikult välja ei kuulutataks.

Kuna hiljem tuli paljudest infoallikatest õiget infot üldsusele, siis on loota, et mõne aasta pärast on kõikidele selge, et 24-26 ja nii alati (kui just Võrumaa seda va jahirahu jälle kuulutama ei hakka).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Beretta »

„Austame tänavu Võrumaa traditsioone ja kuulutame jahirahu välja 21. detsembril,” selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust. Arvestades Võrumaa pikaajalise jahitraditsiooniga ja tuginedes 18. oktoobril toimunud jahiühenduste juhtide nõupidamisel kokkulepitule, algab jahirahu väljakuulutamise hetkest ja lõpeb teise jõulupühaga (26. detsember). Kolmest päevast jäi väheks :VS
Võib-olla ei laseks võrokesi selle rahu kuulutamise juurde? Nad tahavad ikka pühamad olla kui paavst.
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kolme päevaga ei jõua keedetud puskarit ära juua! :wink: :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas aivar00 »

Tundub, et Ahtol on õigus. Lõppkokkuvõttes ei ole see jahikeeld. Kui kellelgi ikka kibeleb metsa, siis kätt ette ei saa panna. Lõksumehed peavad nagunii käima kaste kontrollimas. See jõulurahu kuulutamine minu arvates juba ammu üheks komejandiks muutunud. Kui mul isu napsu võtta, siis tuleb sõbrad külla kutsuda ja asi tehtud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Beretta »

Aivar, mis lõksudest Sa räägid. Lõksud peavad olema ju kuus päeva vinnastamata ja hea-parem niisama söömiseks pandud :lol:
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas sooviku »

Beretta kirjutas:Lõksud peavad olema ju kuus päeva vinnastamata


Kusjuures see ei olegi nali.Selline soovitus käis siit foorumist kunagi varemalt läbi ja ikka nii,et kes seda ei järgi,see on .......Ma lasen ka nüüd sel rahu ajal püssil kuked maha ja võtan vesti seljast.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta