Jahirahu

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas kakuke »

Rahust on see aasta ikka vägagi korrektne pressiteade.
http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... teade.html
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas smtasku »

Notsudele ka jõuludeks head-paremat metsa viidud.
Häid pühi kogu metsarahvale ja foorumlastele!

Taits
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Olgerd »

Häid pühi kõigile foorumlastele! (b)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Beretta »

Kallasin täna suvistelt kirssidelt viina karahviinidesse.
Kirsid panin kenasti kõrvale, eks jõulurõõmu tuleb jagada.
Häid pühi kõigile!
Grumpy old man
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas jell »

Ilusaid ja rahulikke pühi kõigile, nii metsaelanikele kui ka nendele, kes ajutiselt metsas viibivad :)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas hundikütt »

Kena jõuluaega minugi poolt kõigile foorumlastele.Ja lund,lund,lund. :D
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas kakk »

Häid jõule ka minupoolt (b)
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Ten »

Häid jõule kõigile!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:Rahust on see aasta ikka vägagi korrektne pressiteade.
http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... teade.html


Eks neid varasemaid segaseid pressiteateid ole kommenteeritud. Ja viimasel pea volkogu mõõtu koosolekul arutati asja. Kuidas peaks teavitama avalikkust rahust ja selle kehtimisest, et vääriti mõistmisi vähem oleks. Mulle tundub ka et sel aastal oli sõnum selgem.

Head aasta lõppu!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Feen »

Mulle tundub, et mingi infokanal levitas alguseks segast infot ikkagi. Nimelt, kolmapäev oli, st, 21. detsember, kui ma olin ühel jõulupeol, kõik teadsid, et jõulurahu hakkas jahimeestel kehtima. Lisaks, käisin päeval metsas sööta viimas, enne suhtlesin ühe meie jahimehega, kes mainis, et ma koera lahti ei laseks, jõulurahu olla kehtima hakanud (kui sead pole söödal käinud, siis vahepeal lasen koeral mõne kähriku välja otsida). Olgu kuidas sellega on, aga sellel päeval teadsis vähemalt 1 jahimees ja umbes 10 mittejahimeest, et jõulurahu on välja kuulutatud ja kehtib (see oli umbes pool sellest rahvahulgast kellega ma suhtlema juhtusin). Kuna see esimene info oli jahimehelt, siis ma muidugi kontrollisin ejs-i lehelt ning seal oli õige aeg kenasti kirjas, mis kanal teist infot levitas, ei tea.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ükskõik millisele sihtgrupile, ükskõik millal, ükskõik mis infot ja ükskõik mismoodi sa seda infot jagad on ikkagi x arv inimesi, kes mittekunagi ei saagi aru saama.
Minule on selle jahirahu teemal olnud kogu aja küsimärgiks, miks peab välja kuulutamise ja kehtima hakkamise päev olema erinev? :shock: Ilmselt sellest ka segadus.

Ühtpidi tahab "töörahvas" kasutada neid väheseidki vabu päevi, mis aasta lõikes saada õnnestub, hobiga tegelemiseks ehk rahu ei saa väga pikk olla. Teiselt poolt ei sobi "härrasrahval" ja tundub ka meie austet jahijuhtidel tegeleda jahinduse asja ajamisega oma vabast ajast. :lol: Nii ta siis ongi et kuulutame kõvasti ja puhume aga pasunt ka aga kehtim hakkab päevi hiljem ja vaikselt.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas saaremees »

No Joosep, nüüd panid...tahaks Sind 24 jõulurahu kuulutamisel sadade kilomeetrite kaugusel kodust näha...vaevalt :roll:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mis seal ikka Tagantjärel vaielda .Eks suurem enamus pidas oma jahirahu juba nädal aega enne neid mainitud päevi ja peab see nädal edasi ,mõtlen neid ,kes peavad tööl käima ,aga sellest ei tehta lihtsalt suuremat kära.Ja eks ta ole siiski iga mehe südametunnistuse asi ,sest sedusliku alust jahi keelamiseks antud ajal ju siiski pole. :M
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas Beretta »

Kulla Feen, kui oleme jõudnud selleni, et 1 jahimees ja 10 mittejahimeest teavad valesti, on teadmise progress väga suur.
Võta veel mõned aastat tagasi ja kõik mittejahimehed teadsid et jõulurahu ikka nädal enne jõule ja vähemalt kolmekuningani välja.
Oma "panuse" andsid muidugi ka korra kagunurga jahimehed, kes kuulutasidki pikema rahu.
See kolm päeva võime ära kannatada.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahirahu

Postitus Postitas aadu kadakas »

Joosep Käba kirjutas:Ühtpidi tahab "töörahvas" kasutada neid väheseidki vabu päevi, mis aasta lõikes saada õnnestub, hobiga tegelemiseks ehk rahu ei saa väga pikk olla.

No ma ei tea. Minu tähelepanekutel ikka käib jaht (või selleks ettevalmistamine) laias laastus kogu aeg. Nädala sees, pidupäevadelgi jne. Ise nö "töörahva esindajana" olen tihti tabanud ennast mõttelt, et kuidas on mingitel seltskondadel põhimõtteliselt pidevalt aega jahiga tegeleda? Ise ei tuleks küll selliselt toime, sest vaja tööd ka teha. Lihtsalt üks aspekt selles "rahuteemas" paistab see olevat, et nii mõnelgi on jaht sissetulek nii rahalises kui "lihalises" mõttes.
Vasta