Miks ei kutsuta ....?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas kakuke »

Feen tahtis väita pigem seda, et mujal hundijahtides käidud küll (ma isegi koos temaga), aga kodumaakonnas nagu vaikus, samas Tartumaal koos Jõgevamaaga 8 hunti veel õhus. Kahtlane, kas jõuabki ära. Mõni aeg tagasi rääkisin ühe siinse endise esimehega, kellede maadel hunti ja see mainis, et neil probleemiks see, et ei taheta isegi kõiki omi jahimehi kaasata (võõrastest rääkimata) ja siis mingi oma väikse pundiga 4-5 meest, üritatakse isekeskis asi ära lahendada. Tulemust ainult pole ja hundid muudkui õpivad tarkust sellest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas hundikütt »

Hundi load on ju tasuta sektsiooni load.Kuidas on võimalik,et mingi punt hoiab load ainult endale.Siis vast pole teistel meestel ka huvi.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas jaan juhus »

Ma rajaleidjaga ühte meelt.Jaht on meil kõigil ju hobi ja kellel millist elukat taga meeldib ajada on tema enda asi.Loomulikult kui tahad hundikarjas olla tuleb teistega koos ulguda ja kui kuskil on röövikuid palju ja teevad pahandust on mõistlik koos hundi või ilvesejahti pidada ,mitte jäneseid taga ajada aga kui keegi nii otsustab on see tema enda valik ja pahaks seda ei saa panna.Saavad need hundid ja ilvesed nendegi jahimeeste poolt lastud kellel neid meeldib taga ajada(mina nende hulgas).
Kui leian värsked hundi või ilvese jäljed siis ma juba tean kellele tasub helistada ja kellele mitte.
Ilvesejahis kui on toimiv koer ja kütiliini mehel või meestel ka Garmin astro pole üldse palju mehi vaja.Saab ka võrokate moodi jahti pidada,et üks on "ehen" ja teine "sehen".Siis peame jahti nende aktiivsemate meestega kes alati platsis on ja kel kui värsket lund sajab uni iseenesest ära läheb.
Hundijahis nii ,et mida rohkem mehi seda uhkem ja siis me pole kitsid ka naabritele helistamast.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas kormoran »

Sellepärast on ka meil nii, et on ainult kindlad mehed kellelel meie sektsioonist helistatakse(omale eksib hunt väga harva,et hundijahti pidada), kui hundijaht on, sest on teada, kes on sellest huvitatud ning kes ei ole. Praegu ei sa süüdistada ka selles, et on liha jahimees, sest meil sead ei liigu ja seajahti ei toimu, aga kui korra on kutsutud ja on ära öelnud, siis teist korda juba naabrimaale ei kutsuta. Loomulikult on nii, et kellele meeldib jänese -või rebase jaht, aga kui sa ikka neid jahte pida ei saa ja ikka ei soovi tulla naabrite juurde hundijahile, siis mina küll ei oska öelda, mis jahimehed need on ? Nüüd küll lumi kannab nende jahtide jaoks, aga eelnevalt kogu talve seda võimalust ei olnud.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas jaan juhus »

kormoran kirjutas: Loomulikult on nii, et kellele meeldib jänese -või rebase jaht, aga kui sa ikka neid jahte pida ei saa ja ikka ei soovi tulla naabrite juurde hundijahile, siis mina küll ei oska öelda, mis jahimehed need on ? Nüüd küll lumi kannab nende jahtide jaoks, aga eelnevalt kogu talve seda võimalust ei olnud.

Selle kohta ütles "vana känd" tabavalt,osad on sündinud jahimehed osad ise hakanud jahimehed.
Naabritega koostöö tegemisest kripeldab mul üks selle hooaja juhtum.
Olen tegev kahes jahiseltsis.Esimeses olen jahtinud oma terve teadliku elu,alustades isa kõrvalt koerapoisina ja nüüd koeramehena.Seal olen lasknud ka kõik seitse hunti.
Seltskond on seal super,naabritega koostöö samuti ainuke miinus kaugus praegusest elukohast(200 km).Ikkagi saab seda vahet koguaeg kihutatud.
Et pereelu täitsa lörri ei läheks ja mõnelgi päeval nädala sees kodus oleksin(täna on muideks esimene laupäev sellel hooajal kui kodus olen)astusin ka kodulähedal hiljuti loodud jahiseltsi.
Siin aga asjad nii ilusad pole.Ühel õhtul tiirutades leidsin kolmed värsked hundijäljed.
Hommikul varakult avastasin et sindrid naabritele ära läinud.Kõne naabritele.
Sealt vastuseks,et väga hea,hakkame tegelema.
Paari tunni pärast naabritelt kõne tagasi,et suurelt sees,mehed piiravad suuskadega väiksemaks,umbes tunni pärast kogunemine,ajage mehi niipalju kokku kui saate.
Ja edasi telefon vaikis,umbes kahe tunni pärast sai ise proovitud siis ei võetud enam vastu.

Minuarust see väga normaalne ei ole ja järgmine kord kui hundid sees katsume oma jõududega hakkama saada ja neid ise hakanud jahimehi appi ei kutsu.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Säherdune huvitav teema siis välja kukkunud.
Siin mitmel tasandil mitu tahku. Näiteks see, et jahinduses miskipärast võimendub see inimese nö tavaline olemus. Kes on ahne, kes sotsiaalne, kes teeb nagu tööd, kes naudib hobi, kes käib lihakildu taga ajamas, kes ennast taastootmas, kes põgeneb naise eest metsa, kes loeb lastud loomi, kes korjab trofeesid, kes näitab oma üleolekut, kes üritab jahi läbi end identifitseerida kui eliiti, kes tõestab kellelegi oma lojaalsust, kes kujutab ennast kui looduse tasakaalustaja jpmt. Ja enamasti pole vahet, kudapidi sa külast läbi sõites hobuse seljas istud - ikka leidub keegi, kellele see ei meeldi või kes selles midagi muud näeb. Rehepaplus ka muidugi eksisteerimas.
Seetõttu ei ole eriti õige väita, et "kõigile meile" on jahindus/jahipidamine üksnes hobi. On siin samamoodi jahiärimehi, palgalisi (ja "palgalisi") jäägreid. Kes võtab jahindust hobina põrkub kohe kindlasti eelmise suure huvigrupi ambitsioonidega. Rääkimata erinevate jahiliste 1:1 põrkumisest erinevate tahtmiste ja maailmakäsitluste tõttu. Miks jahindusse kontsentreerub palju erimeelsusi on minule jätkuvalt huvitav teema, kuid platseerub fil.temaatikasse paraku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Pauli »

jaan juhus kirjutas:Paari tunni pärast naabritelt kõne tagasi,et suurelt sees,mehed piiravad suuskadega väiksemaks,umbes tunni pärast kogunemine,ajage mehi niipalju kokku kui saate.
Ja edasi telefon vaikis,umbes kahe tunni pärast sai ise proovitud siis ei võetud enam vastu.

No vastu ei võetud ilmselt sellepärast, et jaht juba käis. Ja kui öeldi, et umbes tunni pärast kogunemine ja mehed kokku ajada, siis minu loogika ütleb, et tunni pärast oleks pidanud kambaga naabrite juures olema, mitte 2 h ootama, et siis uuesti helistada, küsimuseks "Mis värk on?"
Aga kuna ma ei tea, mis teil seal tegelikult toimus, siis äkki olen liiga kriitiline.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas jaan juhus »

mosse kirjutas:
jaan juhus kirjutas:Paari tunni pärast naabritelt kõne tagasi,et suurelt sees,mehed piiravad suuskadega väiksemaks,umbes tunni pärast kogunemine,ajage mehi niipalju kokku kui saate.
Ja edasi telefon vaikis,umbes kahe tunni pärast sai ise proovitud siis ei võetud enam vastu.

No vastu ei võetud ilmselt sellepärast, et jaht juba käis. Ja kui öeldi, et umbes tunni pärast kogunemine ja mehed kokku ajada, siis minu loogika ütleb, et tunni pärast oleks pidanud kambaga naabrite juures olema, mitte 2 h ootama, et siis uuesti helistada, küsimuseks "Mis värk on?"
Aga kuna ma ei tea, mis teil seal tegelikult toimus, siis äkki olen liiga kriitiline.


Ei ole kriitiline.Aga see kellega rääkisin oli eestlane ja mina samuti,sain asjast nii aru ,et täpsustatakse umbes tunni pärast kus ja mis kell kogunemine.Ju ma ei väljendanud ennast viimases postituses nii täpselt.Fakt on see ,et meid ei kutsutud.
Lool ka omad plussid,kõnet oodates ja oma maadel ringi sõites sai 3 rebast kotti pandud.
Ja ega ma pikka viha pea ,sain lihtsalt teada mis meestega tegu
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Sarvik »

mjahhh....jahilkäimine pole sundus vaid ikke iga mehe vaba valik.... :lol:

meitel sõuke sistem et värske lumega sõltumata nädalapäevast ikke mõni hull leidub kes auto/saani/suusaga metsa trehvab....ja kui mõnele suurempale käpalisele ring peale tehtu enne kella 11....siis kõllab mehele kelle taskus luba....sealt edasi järgneb ahelatäis helinaid/sõnumeid ja ennäe metsas kahe tunni pärast ca 30 mede seltsi miist nigu niuhti platsin..... :lol:

olen minagi näiteks kesk tööpäeva tallinnast viljandimaale kahe tunniga jõudnud.....niiet küsimus on valikutes :lol:
kärbes kirbule!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas hundikütt »

Loe ja kadesta,et mõnelpool asjad nii toimivad.Meil see esimene pool täpselt samuti aga peale helistamist on oma sektsiooni mehi ikka 4-5 kohal.Nii,et ainus võimalus,naabritega koostöö.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Feen »

hundikütt kirjutas:vaid et on olemas kahte tüüpi mehi.Ühed on pere toitjad,kes peale lihajahi muust ei arva ja teised on Jahimehed,kes käivad metsas jahi ja seltskonna pärast.


Natukene liiga labidaga lüües ei saanud jagatud või?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuna jaht on sageli ka õnneasi ja ikka juhtub "õppejahtisid ",kas on läinud loomad piirates liikvele v on keegi jäljed luurates maha maganud. Kui siis on hulka rahvast oma tegude juurest sellisesse jahti kokku aetud,siis on tulemuseks hulk rahulolematuid ja piinliku olukorra vältimiseks püütaksegi järgmine kord oma jõududega hakkama saada.Siingi kiruti ,et oli naabritele infi antud loomade liikumisest ja pärast ei võetud enam ühendust/ei kutsutud jahti ! Aga järsku jahti ei toimunudki,paljugi mis võis juhtuda,alati pole mõtet halvimat kahtlustada! :M Kuigi eks ole ka tõsi ,et leidub neid lihtsalt kadedusest ise toimetajaid ka !
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Feen »

No,ma olin ka ühe ilvese osas kiruja, see ilves lasti maha. Õnneks koeramehe poolt ning kõik teised külmetasid u 4 tundi :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas Olgerd »

kult kirjutas:Kuna jaht on sageli ka õnneasi ja ikka juhtub "õppejahtisid ",kas on läinud loomad piirates liikvele v on keegi jäljed luurates maha maganud. Kui siis on hulka rahvast oma tegude juurest sellisesse jahti kokku aetud,siis on tulemuseks hulk rahulolematuid ja piinliku olukorra vältimiseks püütaksegi järgmine kord oma jõududega hakkama saada.Siingi kiruti ,et oli naabritele infi antud loomade liikumisest ja pärast ei võetud enam ühendust/ei kutsutud jahti ! Aga järsku jahti ei toimunudki,paljugi mis võis juhtuda,alati pole mõtet halvimat kahtlustada! :M Kuigi eks ole ka tõsi ,et leidub neid lihtsalt kadedusest ise toimetajaid ka !

Minu arust on asi siin ikka selles, et ei antud mingit infot. Kui ma olen kellegiga suhelnud ja mulle lubatakse tagasi helistada, siis eeldan et seda ka tehakse isegi kui midagi ei toimu(jaht jääb ära). Muidu oota kõnet nagu loll, kuna võibolla on vaja igahetk startida kuhugi. Mees ju rääkis, et proovis ise helistada aga telefonile ei vastatud enam ja isegi pärast ei helistatud tagasi, sest vastamata kõne ju jääb näha.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Miks ei kutsuta ....?

Postitus Postitas jaan juhus »

kult kirjutas:Kuna jaht on sageli ka õnneasi ja ikka juhtub "õppejahtisid ",kas on läinud loomad piirates liikvele v on keegi jäljed luurates maha maganud. Kui siis on hulka rahvast oma tegude juurest sellisesse jahti kokku aetud,siis on tulemuseks hulk rahulolematuid ja piinliku olukorra vältimiseks püütaksegi järgmine kord oma jõududega hakkama saada.Siingi kiruti ,et oli naabritele infi antud loomade liikumisest ja pärast ei võetud enam ühendust/ei kutsutud jahti ! Aga järsku jahti ei toimunudki,paljugi mis võis juhtuda,alati pole mõtet halvimat kahtlustada! :M Kuigi eks ole ka tõsi ,et leidub neid lihtsalt kadedusest ise toimetajaid ka !


Nõus sinuga ,et karja kokku ajada peab luures 100% kindel olema ja siis pole ka välistatud ,et vahepeal kui kogunetakse pole loomad liikvele läinud ja kardetakse rahulolematuid naabreid kui asi nihu läheb.
Neid nn"õppejahtisid" on endal ka mõned ette tulnud.Kõige piinlikum nendest aastate tagune "kuninglik jaht" mida korraldasime väga väärikale seltskonnale.Meil oli 2 hunti endaarust sisse piiratud aga pärast jooksid kaks kohkunud peni mööda kütiliini edasi tagasi.Hästi piinlik oli.
Aga õnneks järgmine seaaju õnnestus ja pärast saunas oli nalja palju.
Veel hiljaaegu üks lähenevatel valimistel oma nimekirjas eesotsas kandideeriv poliitik tuletas huumoriga meelde kuidas ta "kuninglikus koerajahis" käis.
Asja iva ikkagi selles et naabrid oleks võinud teada anda,kui jaht ära jäi,või kui ei olda 100% luures kindlad jne.Keegi siin arvas,et äkki ei võetud sellepärast vastu,et jaht juba käis ja ei saanud rääkida.
Sel juhul käib see jaht siiamaani.
Vasta