Haned .

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Haned .

Postitus Postitas karvane »

Eile siis haneparve lendu näha olnud,oli40 linnu ringis.Luunja poolt lendasid lõunasuunas,Mäksa poole.Kl-12paiku päeval.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas Farmer »

Kolmapäeva õhtul nägin Leedus kahes kohas mehi linnujahis. Esimeses hakkasid haned just maha tulema kui mööda sõitsime.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas andrus »

Ei tea mis need haned siin meie põldudel tegema hakkavad? :M
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas Beretta »

Velnias, žąsys galima medžioti Lietuva, tačiau mes negalime.
:evil:
Grumpy old man
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas -Ivar- »

Beretta kirjutas:Velnias, žąsys galima medžioti Lietuva, tačiau mes negalime.
:evil:
(y) aga mis on eesti ornitoloogide argument et ei tohi
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas andrus »

Käisin kopraid luuramas ja nägin haned ja sookured ära.HAni lendab igatahes juba.
jahismurf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas aadu kadakas »

Eile oli parv luikesid, aga täna paar parve hanesid. Ilmselt oli tegu valgepõsk-lagledega, kuid ega maapoiss neid merehulguseid kunagi 100% ei tunne. Mandri-Eesti keskpaik.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas unt »

aadu kadakas kirjutas:Eile oli parv luikesid, aga täna paar parve hanesid. Ilmselt oli tegu valgepõsk-lagledega, kuid ega maapoiss neid merehulguseid kunagi 100% ei tunne. Mandri-Eesti keskpaik.

Pakun, et ilmselt määrasite selle järgi, et häälitsus ei olnud selline, nagu harjunud kuulama hallhane puhul. Ja arvan, et tegu oli siis suur-laukhanega. Valgepõsk-lagle jaoks on natuke veel vara. Aga suur-laukhane parved hakkasid liikumu kusagil nädala alguses küll. Neil jah selline natuke kilav häälitsus, võib esimese ehmatusega laglega segi minna küll.
Mis kõige tähtsam - kevad ikka tuleb (y)
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Haned .

Postitus Postitas valgeronk »

Sõitsin täna sõbrale külla,seisis teine põllu veerel ja vaatab kaugusse.Paarisaja meetri kaugusel põllul suured linnuparved.Võtsin binokli ja uurisin,mis lindudega tegu?Hallhane,sinikael,nii ema kui isalinnud ja väga palju kanada lagle.Kanada lagle kohe teistest tunduvalt suuremad,ei olnud nad pelglikud ega midagi.Palju oli veel laululuike.Jälgisime sõbraga neid pea tunni,mõnus kevadine vaatepilt.Linde oli väga palju,sajad ja sajad.Kohe tekkis küsimus,miks meil ei tohi???Enne lakkusid otsustajad venelaste p....t, nüüd Brüsseli isandate oma.Ahvenamaal kevadine hanejaht ju käib,jäid enesele kindlaks sealsed mehed.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Haned .

Postitus Postitas Kristjannn »

Mina loen siit meeste postitustest välja,et hane tohib lasta küll aga vahele ei tohi jääda. :P Kui kevadine hanejaht oleks seaduslik siis ju laseksid kõik,kuna hane on ju metsikult ja populatsioonile see ju ei mõjuks.Keegi siin eespool mainis,et enne lakkusid otsustajad venelaste p....t ja nüüd brüsseli omi,milleks siis karmilt täita sellist tobedat seadust kui see kõigile jahimeestele(kes asjast rohkem teavad,kui brüsseli asjapulkadest valgekraed)mõtetu tundub,mujal ju peetakse,nagu ma olen siit välja lugenud. :idea:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas andrus »

Kes sind keelab??
Mine ja lase, vaata mis välja tuleb.Kui välja saad anna meilegi teada :wink:
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Mina loen siit meeste postitustest välja,et hane tohib lasta küll aga vahele ei tohi jääda.

Ja mina loen välja, et Eestis võib ka :L soolaga kanni lasta- ehk lükkab miskit kah ajude poole...
ikka lõbusalt
Don Costa
Postitusi: 11
Liitunud: K Veebr 16, 2011 9:07 am

Re: Haned .

Postitus Postitas Don Costa »

Kristjannn kirjutas:Mina loen siit meeste postitustest välja,et hane tohib lasta küll

Kes lasi tõel jälle sedapidi paista?
Tačiau mes negalime- Kuid meie ei saa (hane lasta)
Pigem peaks küsima, et miks meie ei saa, kui Leedus, Venes ja kus veel saab.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Haned .

Postitus Postitas Kristjannn »

Olen nõus ,et esimese lausega vähe ülepingutasin ma seda asja päris nii ei mõelnudki ,ärge kohe peksa tehke ega soolaga laskma hakake. :lol: :lol: :lol: Pigem tahtsingi küsida,et miks kevadine hanejaht keelatud on,mis on selle põhjus,kas on lindu vähe või miskit muud,vot sellest pole aru saanud.Ja kes selle ära keelas,ning miks leedus ja venes lubatud?
Aivar 00seekord paluks ilma soolata :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Haned .

Postitus Postitas aivar00 »

Eks tolles ikka süüdi nn. eestlaste komme viia ellu nõuka aja lollust saksa täpsusega. Nüüdseks asendunud ainult nõuka lollus euroliidu lollusega- õige nimetusega vastavusse eurodirektiiviga.
See rong aga kahjuks läinud ja enam niutsumine ei aita. Endal kõige rohkem kahju kevadisest nepijahist. See hani-part nii väga ei sümpatiseerigi. Arvan, et paljudele oleks üsna hea stiimul nn. talumeeste põldude kevadise külvi kaitseks ka mõni lind kotti panna :lol:
ikka lõbusalt
Vasta