Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
yliopilane
Postitusi: 2
Liitunud: R Apr 22, 2011 10:07 pm

Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas yliopilane »

Hea foorumlane,

Kas pead end ka loomavaatlejaks?
Kirjutan Pärnu kolledzis lõputööd loomavaatlusest ja selle perspektiividest Eestis. Kui pead end jahimehena ka loomavaatlejaks, siis tunnen huvi Sinu arvamuse ja kogemuse vastu. Uuringu tulemused saavad maikuu keskpaiku esitletud ka siin foorumis. Uuringule vastajate vahel loosime välja ühe huvitava loomavaatlemisega seotud auhinna, selleks tuleb varuda lihtsalt 10 min ja enne 30.aprilli küsitlusele vastata, klikkides siia http://www.surveygizmo.com/s3/526316/Lo ... -jahimehed

PS Kui link kohe ei avane, siis kopeeri link interenti browseri aknasse (cpy/pst)

Tuhat tänu!
Ann
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Olgerd »

Täidetud!
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas jants »

Tehtud!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas aivart »

Tehtud.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas unt »

tegin kah!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Jahimees »

Ka tehtud!
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Beretta »

Täidetud.
Aga Sinu juhendajale ( on Sul ikka selline,) küll hindeks nõrk, kui selle küsitluse läbi lasi.
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas andrus »

Tehtud!

Aga nagu Beretta ütles........nõrk kipub see asi olema.
jahismurf
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Pauli »

Sihukesest asjast sünnib bakatöö? Kukesupp! Vitsa mõlemale, nii tudengile kui juhendajale - nii lahjalt ikka ei saa, ehkki mis sest 3+2 süsteemist ikka tahta (õppeained on ära ratsitud ja juhendada ei viitsi seda tudengimassi enam keegi). Mõned sisulised märkused ka:
1) kui ma olen alla 30 (veel viimaseid nädalaid) ja (tublisti) üle 10 a sellest tegelenud jahindusega, kas see on kogu elu või mitte?
2) 4. küsimuse juures on sisuliselt võimalik valida, kas teha esimesse (vanematelt õppimine) kasti ristikene või mitte, sest teistelt jahimeestelt ja ise on tõenäoliselt igaüks midagi õppinud.
3) 5. küsimuse juures on ilmselt peetud silmas loodusfotograafiat, mis vähemalt minu jaoks ei ole jahinduse osa (ehkki omab sellega palju kokkupuutepunkte).
4) 6. küsimus peaks loogiliselt käima viiendaga kokku - praegu kukub sealt välja kirjand vabal teemal.
5) 10. küsimus on jabur. Neljandasse kasti (varjes vaatlemine) linnukese tegemine teeb automaatselt linnukese ka kõikidesse teistesse (välja arvatud võib-olla esimene st pildistamine) kastidesse, sest kuidas ma peaksin arvama, et inimene tahab istuda varjes, aga teda ei huvita loomade nägemine.
6) 11. küsimusega on sama jama, mis kuuendaga.

P.S. Teemaalgatajal ei maksa kriitika peale solvuda ega nutma puhkeda - mul lihtsalt lööb proffessionaalne kretinism välja.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas hendrik »

Äkki ikka on rohkem tegu uuringuga kus tahetakse kinkekaardiga "ähvardades" saada kontaktandmeid teada, kui suure tõenäosusega võiks vastaja juures mõnd loomaliiki vaadelda ning tulevikus väike bisnekski teha? :wink: Väline mulje lubab küll seda oletada isegi kui see nii ei ole. Mingit muud sisu väga sealt kasulikuks lugeda ei saaks.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Just sarnaselt näen asja minagi, nagu Hendrik kirjutas. Täitsin ise selle ankeedi ka ära ilma soovita "nänni" saada, kuid hakkasin peale Mosse postitust mõtisklema pigem selle üle, kuidas selliseid küsitlusi praktikas kasutama hakatakse. Selline asi nagu statistika on nõnda "painduv", kui hetkel vaja näidata on ning tihti mõne ärihuvi aluseks. Näiteks karu (vmt suurkiskja) nägemise võimalus Eestis on X% ning kui seda reklaamida, siis "Tere tulemast Eestisse!" Ega äritegevuse vastu mul pole midagi, kui asja õigesti aetakse, kuid siin pisut ebalen.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Feen »

Panin ka oma vastused hakkama. Nojah... heal juhul kannatab see reklaamküsitluse mõõdu välja.

Võtaks ise juurde selle pnt.7 Kas olen olnud loomavaatlusel giidiks vms... olgu,olen olnud, aga kes on olnud kliendid... aga kui ma pole seda tööna teinud? Vahepeal lihtsalt juhtub teisest riigist jahimehi, tuttavaid, kohalikke tuttavaid vms kes tahavad kaasa tulla või loomi näha vms?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas aivar00 »

Vastasin kah aga põdemiseks küll põhjust ei näe. Sinna "loosimisse" oma meili küll ei kirjutanud, kuid alati on võimalus ei öelda. Mingit kohustust ju sellega ei kaasne.
Hariduse ja sõnastuse kandi pealt olen oma laste juttudest aru saanud, et nn. kvaliteet on ikka väga langenud. Vanem tütar omandab juba II kõrgharidust ja tema jutust olen aru saanud, et kui see käes, siis vaja veel magister kah teha. Siis pidi OK olema. Praegune kõrgharidus justkui võrdväärne omaaegse kesk-eriga. Kõige tähtsam endale asja juures tundub olema võimalus ning tahe õppida :M - küll siis ka sõnaseadmine paika loksub :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kel mõni emailiaadress avalikult jahindusega seotud ja leitav on lisaks sarnastele saanud ka ettepanekuid jahiturismi alal koostööd teha.
Ilmselt ma ei ole ainumas.
Ma arvan et loomavaatluseks on võimalusi laialt. :lol:
Kährikule pakun 100%.
yliopilane
Postitusi: 2
Liitunud: R Apr 22, 2011 10:07 pm

Re: Loomavaatluse perspektiivid Eestis - mis Sina arvad?

Postitus Postitas yliopilane »

Hea foorumlane,

Aitäh, et leidsid aega küsimustikule vastata!
Lisaks sellele, et oled aktiivne vastaja on mõned teist ka aktiivsed kritiseerijad :-). Kahjuks on kriitikat raske mõista, kui ei ole reaalseid parendusettepanekuid.

Küsitluse eesmärgiks oli mõista jahimeeste nägemust loomavaatlusest ning aru saada, kas ja kui palju on Eestis olemas jahimeeste seas potentsiaalseid matkajuhte-giide loomavaatluseks. Täna on turistide huvi kasv loomavaatluse vastu Eestis märgatav. Kindlasti on koostöö jahimeestega siinkohal väga oluline.

[url]Uuringut saab lugeda siit [/http://appv3.sgizmo.com/reportsview/?key=72826-650082-acbd3c273203c6ab461bfe4b40f50aa6&print=true]

Estonian Nature Toursi 40EUR kinkekaardi võitis Meelis. Temaga võtame ise e-maili kaudu ühendust.

Aitäh veelkord ja ilusat kevadet!
Ann
Vasta