Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas VR »

http://vjl.ee/xxxi_kokkutulek_2011.html

Lugesin laskmiste juhendeid ja tahaks panna siia mõne mõtte.

Tundub, et eelmisel aastal saarlaste alustatu on saamas traditsiooniks. Laskmisvõistlustel osalejate käest hakati küsima lisatasusid. Kaius 2009, ja varasematel kordadel, see nii veel ei olnud.

Saaremaal oli 4-liikmelise haavlivõistkonna osavõtutasu 1000.- krooni (63,91 eur), mis tegi 50 märgise seeria hinnaks 5.- krooni (0,32 eur). Kuulilaskjate, kes lasid jooksvat hirve, osavõtutasu oli vist 0.-

2010 aastal olid üle-eestiliste haavlilaskmisvõistluste osavõtutasudeks enamasti 900.- krooni (57,52 eur) 200 märgi puhul - 4,50 krooni märk (0,28 eur).
Kuuli laskmisel "papist märklehte" 100-150 krooni (6,39 - 9,58 eur) 20 lasu puhul.

Tänavusel kokkutulekul on 3-liikmelise laskmismeeskonna haavlivõistlusest osavõtutasu 50 märgi juures 60.- eurot (938,80 krooni). See teeb märgi hinnaks 0,4 eurot (6,26 krooni).

Kuulilaskjate 4-liikmelise meeskonna osavõtutasu on 40.- eurot (625,86 krooni) ehk siis laskuri kohta 10.- eurot (156,47 krooni).

Omaette tase on muidugi individuaalvõistlejatega - 20.- !!! eurot (312,93 krooni). Arusaamatuks jääb, kas siis saab osaleda mõlema kuuliala laskmisel.

Olles ise "lähedalt näinud" erinevate võistluste ja ka kokkutuleku korraldamist, tean et võistluste osavõtutasudest kaetakse auhinnalaud, kokkutulekul teevad seda aga sponsorid.

Võimalik muidugi, et näha saab lookas auhinnalauda, sest kõik teavad ju palju paljas pigilind väärt on, või palju kulub kuulilaskjate peale märklehti või paigakleepse ....

Villem Reinaas
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas rajaleidja »

Lisaks auhinnalauale ja pigilinnule tuleb katta ka söögilaud ja lasketiiru kulud. Viljandimaa Jahimeeste Liidul ei ole oma lasketiiru, mida saaks tasuta kasutada. Ja võõra vara kasutamine tuleb alati kinni maksta. Lasketiiru inimeste tööd ja tegemised tuleb kompenseerida.
Sponsorlustega ei ole asjalood nii roosad, kui 4-5 aastat tagasi. Kui leiad kedagi, kes on nõus mõne toote/asjaga sponsoreerima, on väga hea. Otseselt kulude katteks rahalist sponsorlust leida on aga väga raske.
Mis puutub laskmise üksikasju, siis neile on vist kõige pädevam vastama foorumlane Teesoo Laskurklubi.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas VR »

Teema veidi aega üleval olnud ja tundub, et ongi lihtsalt õige aeg teenuste hinnatõusuks.
Kui kõik rahul, siis ju OK!
Kuigi, jah, jääb mulle arusaamatuks sedavõrd kõrge hind kuuliharjutuste (eriti individuaal) eest.

Samas, kui arvestada, et kõrgema hinnaga saab reguleerida:
A. tarbijate liigse huvi korral ostupaanika ära hoidmist (nt. saab teha monopoolses seisus olija toote ainumüüja);
B. masside suunamist asjast huvitatu poolt (nt. linnavalitsuse poolt parkimistasude tõstmine üleautostatud piirkondades),
siis võib-olla tasub otsida põhjuseid ka siit.

Ma ei saa ka eriti aru vajadusest laskuritele ilmtingimata süüa pakkuda, kui see niiiiii kallis on.
Kui ma üles seatud graafikut vaatan, olen ma tiirus kokku tund aega - ei jõua kodus sisse söödu veel korralikult läbigi seedida. Või arvestatakse, et kõik ootavad õhtuni?!?

Tiiru olemasoluga pole ka varasemad korraldajad hiilata saanud - Harju tellis Männikult, Järva tellis Metsalt, Raplamaa tellis Waldult. Võib-olla Saaremaa ongi viimastest olnud ise tiiru peremees. Ometi suudeti laskmiste kulu varasemalt mahutada platsitasu sisse.

Ma ei jõudnud eelmine aasta põhiklassi laskurite autasustamist ära oodata, ega tea seetõttu, mis oli peaauhinnaks. Küll aga tean, et ühe võistlusklassi teine koht sai plekist medali ja kiitusekirja - kulu ei ole kindlasti paarikümmend lisa-eurosenti märgi kohta väärt!!

Villem Reinaas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas kakuke »

Ma küll ei muretseks selle pärast, et klientide liigset ostuhuvi soovitakse jahutada. :)
Samas ei ole vist asja, mis pole peale eurot kallimaks läinud (ka. kuuliharjutused üleeestilistel võistlustel).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Arles »

Aga eks ta nii ongi, et iga asja korraldamisega kaasnevad kulud ja kui tasuta tööjõudu ei leidu, tuleb kellegi aeg kinni maksta. Vähemasti pole sel aastal pidanud võistlustele peale maksma.
Kahjuks samas kuulivõistlused tiirule ka eriti sisse ei too, kuigi need võiks olla ühed sisendid tiirude arendamisse - lõputult fondide najal ka ju elada ei saa.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Tere

Kulutused laskmisele ongi suured ja võistlustel ei ole ainult pigilind, mis maksab vaid palju muud.
(Kommentaariks veel, et EKV VSS´i laskmise kolmele etapile sai maha sõidetud 1100 km + võistlus tasud. Auhinnaks 2 koht ja karikas??? Kas see on kallis või odav otsustab osavõtja ise ja mina olen rahul, sest see tegevus lihtsalt meeldib mulle ja see on minu valik.)
Näiteks.
1. Kohtunike tasud (kaks päeva teisi teenindada pole just unelmate töö)
2. Auhinna laud (karikad eri vanusegruppidele + võistkondlikud)
3. Sekretarjaat (registreeimine ja paberimajandus)
4. Märklehed kõik uued komplektid (vss 8 komplekti + südamikud + vineerid, mj-7 10 leht+vineerid)
5. Taldrikud ja masinad (masinad kuluvad ennem ära, kui selle raha sealt alt tagasi saad)
6. Söök laskuritele (pole nii kallis aga kulu siiski ja toita tuleb ka korraldajate brigaad)

Individuaal laskjate hinnad ongi kõrgeks pandud ja iga ala maksab eraldi, kuna eelisjärjekorras tuleb teenindada jahiorganisatsioone ja liigse rahva tulva teenendamine poleks füüsiliselt võimalik.

Kokku arvutada selle hinna põhjal taldriku hinda või märklehe hinda pole väga mõistlik tegu ja ilma salgamiseta on sisse kirjutatud ka kasumi osa. (kahjuks on vaja tiiru ülalpidamiseks ka vahendeid)

Täpset kätt soovides
Mart Tasane
XXXI kokkutuleku laskmise peakohtunik
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Feen »

Ma lootsin võistluste tulemusi online muutustena näha (kõiki kokkutuleku omasid). Kasvõi tunnise hilinemisega... või poole päevase hilinemisega. Hetkel esmaspäev ja 13.36 ning tulemusi ei kusagil. Hetkel u nii, et joomise kõrvalt need kes olid ja tegid, need teavad, vähemasti miskit, aga need kes olid esimeses osas kohal, need mõelgu ise välja (no, kokkutulekul enamus aega olnud ka ei tea mis aladelt keegi mis kohtasid sai). Huvitav oleks teada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Eik »

Feen kirjutas:Ma lootsin võistluste tulemusi online muutustena näha (kõiki kokkutuleku omasid). Kasvõi tunnise hilinemisega... või poole päevase hilinemisega. Hetkel esmaspäev ja 13.36 ning tulemusi ei kusagil. Hetkel u nii, et joomise kõrvalt need kes olid ja tegid, need teavad, vähemasti miskit, aga need kes olid esimeses osas kohal, need mõelgu ise välja (no, kokkutulekul enamus aega olnud ka ei tea mis aladelt keegi mis kohtasid sai). Huvitav oleks teada.



http://vjl.ee/voistlused_2011.html
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas SUPS »

Eks üleüldine hinnatõus ole ka jahimeeste üritustele jõudnud ja kellel neid münte ikka aega lugeda. :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas rajaleidja »

Feen kirjutas:Ma lootsin võistluste tulemusi online muutustena näha (kõiki kokkutuleku omasid). Kasvõi tunnise hilinemisega... või poole päevase hilinemisega. Hetkel esmaspäev ja 13.36 ning tulemusi ei kusagil. Hetkel u nii, et joomise kõrvalt need kes olid ja tegid, need teavad, vähemasti miskit, aga need kes olid esimeses osas kohal, need mõelgu ise välja (no, kokkutulekul enamus aega olnud ka ei tea mis aladelt keegi mis kohtasid sai). Huvitav oleks teada.

Feen, ei ole need asjad nii lihtsad. Võid ju planeerida nii, et kõik peaks sujuma, aga jooksvalt tuleb veel sada asja, mis vaja teha. Staabi töö algas reede lõunast ja lõppes kokkutuleku lõppemisega. Ma nägin, mis mahvi said staabi inimesed ja mina võtan mütsi maha nende ees. Infostendil olid tulemused jooksvalt üleval, aga ikka leidus neid, kes arvas, et need võiks endaga kaasa sealt võtta.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas VR »

Tervist,

Kokkutulek koos käidud ja muljed seedimisel (allakirjutanu peale eellaskmise rohkemat ei jõudnud, ent finaali "juhendimuudatused" ja tulemuste-muljete ülevaade usaldusliku allika poolt teada Pilt )
Teesoo laskurklubi e. Mart Tasane kirjutas:Kulutused laskmisele ongi suured ja võistlustel ei ole ainult pigilind, mis maksab vaid palju muud. (Kommentaariks veel, et EKV VSS´i laskmise kolmele etapile sai maha sõidetud 1100 km + võistlus tasud. Auhinnaks 2 koht ja karikas??? Kas see on kallis või odav otsustab osavõtja)
See on suht kohatu võrdlus minu toodud arvutuse järelkajana - minu arusaamist mööda ei kuulunud kokkutuleku osavõtutasu hulka sõidukulu!!! See on ALATI lisaks märgi või märklehe hinnale!
Teesoo laskurklubi e. Mart Tasane kirjutas:Näiteks.
1. Kohtunike tasud (kaks päeva teisi teenindada pole just unelmate töö)
2. Auhinna laud (karikad eri vanusegruppidele + võistkondlikud)
3. Sekretarjaat (registreeimine ja paberimajandus)
4. Märklehed kõik uued komplektid (vss 8 komplekti + südamikud + vineerid, mj-7 10 leht+vineerid)
5. Taldrikud ja masinad (masinad kuluvad ennem ära, kui selle raha sealt alt tagasi saad)
6. Söök laskuritele (pole nii kallis aga kulu siiski ja toita tuleb ka korraldajate brigaad)
Nõmeduse tipp !!!!! - miks Sa maamaksu või muruniitja palka, telgi laenutustasu (arvuti jaoks, et see vihma korral märjaks ei saaks) või uue silla jaoks vajalikku investeeringutasu, osalustasu sisse ei arvestanud????
Üllatus teiste korraldajate kogemusest - nimetet 5-6 punkti on ALATI kaetud osavõtutasudest, mis on lahti arvestatud minu esimeses postituses. Tea kuidas need Teesoo masinad nii kehvakesed on sattunud, et esimestena otsa saavad, teistelt pole selliseid kurbi noote kuulda olnud.
Teesoo laskurklubi e. Mart Tasane kirjutas:Individuaal laskjate hinnad ongi kõrgeks pandud ja iga ala maksab eraldi, kuna eelisjärjekorras tuleb teenindada jahiorganisatsioone ja liigse rahva tulva teenendamine poleks füüsiliselt võimalik.
Järelikult ei olnud õigus Kakukesel, kes arvas
Kakuke kirjutas:Ma küll ei muretseks selle pärast, et klientide liigset ostuhuvi soovitakse jahutada :)
No ma tahaks näha kuulivõistlust, kus osavõtutasu oleks näiteks 4.- eur ja 100-pealist järjekorda tuleks kaikaga laiali ajada?!?
Teesoo laskurklubi e. Mart Tasane kirjutas:Kokku arvutada selle hinna põhjal taldriku hinda või märklehe hinda pole väga mõistlik tegu ja ilma salgamiseta on sisse kirjutatud ka kasumi osa. (kahjuks on vaja tiiru ülalpidamiseks ka vahendeid)
Just nimelt kokku arvutada ongi mõistlik, sest kokku arvutamisest kujunebki HIND e. osavõtutasu!
VSS'i 63-st osavõtjast mõni oli ka individuaal, järelikult 700.- eur'i ei ole vale arvestada osavõtutasudena.
JM-7 66-lt osavõtjalt, sama arvestuse kohaselt, laekus ka 700.- eur'i
CSP'st 97-lt osavõtjalelt laekus 1940.- eur'i.

Kui arvestada, et pigimärgi omahind on ümmarguselt 0,064 eur'i, siis kulutati 97 laskuri kahe 25-märgise seeria ja finaalide (lisaks siis ka mõni katkine ja näitamise ja proovimise märk) puhul 5800 tükki ja 371.- eur
Saetud-kleebitud märklehe omahinnaks ei tahaks küll arvestada üle 16.- euro. Seega 128.- (VSS) ja 160.- (JM-7)

Nagu arvata võis, mingisugust lookas auhinnalauda ikkagi ei olnud (vabandust, esikoht olla saanud vist püssikoti). No kui arvestada kohtunikele, supikuluks (seejuures oleks võinud öelda, et sool tuleb endal kaasa võtta), mädalitele, protokollidele, sektretärile jms 681.- eurot siis jäi tiiru kasumiks kirjutatud osaks "kahjuks" 2000.- eurot !!!
Ai-sa-pagan, elekter sea jooksutamiseks, akude laadimiseks, kohtunike kõrvaklappidesse patareide ostmise raha - jäi ju ka arvestamata!

Villem Reinaas

PS! Järgmise aasta korraldajale teen ettepaneku CSP puhul märgi hinnaks panna 0,6 eurot (9,39 krooni), 50-märgine võistlus 30.- eurot (470.- krooni). Tahaks ise ka teada, kas ikka ei lööda risti ette. Ah niikuinii ei lööda...
PPS! Kirjutage teised ikka midagi toredat ka, teema ju üldine, mitte ainult laskmisest!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas kakuke »

VR, loomulikult peab kuskilt tulema tiiru haldajale ka muruniitja palgaraha jms. Taevast see alla ei saja, kui just keegid vabatahtlikena seda tööd ära ei tee. Ja ma tõepoolest ei murtseks ka edaspidi klientide liigse ostuhuvi jahutamise teemal. Kui on nõudlust, on pakkumist ja nii kujuneb ka hind. Keegid ei käse sinna laskma minna, kui see üle jõu käib. Nii ka tegelikult muude laskmiste kohta üle Eesti. Kodus saab ka lasta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas sooviku »

Kokkutulek oli ju iseenesest tore.Omad inimesed koos.Jama oli see,et platsi tagumises nurgas ei kuulnud teadustaja juttu(oleks mõne valuhääldi sinna ka võinud sokutada).Seetõttu jäi osa võistlusi nägematta.Ka oli tegemist,et üles leida kokkamise võistluse kohta.Mulgid on vist väga vähese jutuga :wink: .Kui mõne vestiga tädi või onu käest juhatust küsisid,tehti vaid "öh" või "õ-hõh".Feeni online jutuga olen ka nõus.Kui ikka kokkutuleku kodulehele on üles pandud sellised lingid siis peaks need ka töötama.Ei ole mõtet otsida vabandusi,et tööd oli palju.
Üldiselt oli pidu vägev ja Võrtsu oli mõnusalt mudane ja pikne andis reede öösel tantsule hoogu (y)Loodame,et need kokkutulekud ikka jätkuvad.Nii mõnigi leidis omale sealt jahimehest sõbra :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
Grenka
Postitusi: 7
Liitunud: N Apr 14, 2011 5:47 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Grenka »

Kokkutulek oli mõnus. Kuid paar märkust ka minu poolt.
Kui ikka selline mass on koos, siis joogivesi PEAB olema platsil 24h kättesaadav (mitte ei öelda, et ostke 0,10€ liiter!!). Helindus oli tõesti kehva ja pühapäeva hommikul suure telgi juurde tulemusi uudistama minnes (mida üleval ei olnud, kuid keegi olla eelmisel õhtul siiski mingit paberit näinud) rabas täielikult vaade, mis avanes peotelgi ümber. Suaarlastel oli eelmisel aastal ikka asi korras. Kuid loodame, et järgmine tuleb ikka eelmisest parem. Ilm oli siiski mega ilus. Kohtumiseni tuleval aastal!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas andrus »

Hea on kritiseerida..........tehke ise paremini!!!
jahismurf
Vasta