Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Feen »

Ise olin ka reedel kohal. Juhtus nii, et sain korraks tulema ning minema alles laupäeva varahommikul. Pidu oli üldiselt tore, natukene sai inimesi ka nähtud ning kahju ülejäänud päevade puudumise pärast. Nende tulemuste online variandi osas on täpselt nii, kui on arvutis tabel mis printimiseks kannatab, siis saab selle kohe ka võrku laadida. Tänapäeval on olemas selleks vahendeid ka välitingimuste jaoks. Ajakulu 3 minutit päeva kohta. Tuhka pähe omale, ise korraldanud ka võistlusi ning nende tulemused ei ole online üles läinud. Aga olen käinud võistlustel kus tulemused praktiliselt kohe netist leitavad.

Helitehnika poolelt oli esinejatel natukene imestamist, sellise tehnika hulga kohta polnud valmis pandud cd-mängijat. Kuidas seda etteastet arvati tehtavat, bändi saatel? Kena oli muidugi see, et enamus osalejaid ei pannud asjaolu tähele ning kiiresti leiti ka plaadimängija.

Ühele kanashnitsli tegijale annaks ka vastu pead... shnitsel oli seest jääs (õnneks ei tellinud seda mina, aga 2 kundet said külma pihvi järada). Viriseda annab alati, aga tegelikult sain ma lastud, seltskonda omajagu nähtud, joodud ka omajagu ning elusalt ja tervelt järgmisesse kohta. Ahjaa, mõlema päeva esinejad avaldasid imestust ürituse suuruse osas, sellist massi polnud arvatud ning üritus oli üldiselt hea mulje jätnud. Minult poolt tänusõnad tegijatele, isegi kui järgmine pole parem, aja olemasolul kohale ikka tulen.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Feen »

Üks eriti tore meelahutus oli ka. Kummiku viskamine. Telgi katusele jõudis 1 kummik, peadest nägin napilt mööda lendavat kolme kummikut, ükski pea ega kõlar (viimasele oleks ju võinud) pihta ei saanud aga põnevust jagus. Keegi suitsuvigvamisse välja ei visanud (hirmus mis hinda küsitakse, VR, käi kokkutulekul korra piipu tõmbamas, maksad kahe mahvi eest sama mis mõni püssi laskmise eest võistluse kohta).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see ole ikka nii, et maa külmand või kärs kärnas...
Minu pilgu läbi võiks viriseda ainult liiga lämbe ilma üle - õllel polnud enam õiget mekki :lol: . Muude asjade üle :M kordaksin Andruse öeldut - tehke ise paremini.
ikka lõbusalt
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Tiit Karp »

Soovitus jargmistele korraldajatele:
Keegi peaks ikkagi veenduma, on see siis helitehnik või korraldaja, et oluline info ka laagriplatsile jõuab. Ma ei mõtle muusikat ega võistluse komentaare, vaid muudatusi ajakavas ja asukohtades. Ei ole mõeldav, et istutakse teadete tahvli juures info ootuses. Milleks siis helitehnika?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas smtasku »

Korraldusliku poole pealt võis tunda puudust info jagamisest ja muutuste teavitamisest. Muidu oli pidu tore ja ilm ilus. Keegi pole täiuslik ja tegijal ikka juhtub.
Mõned pildid saarlaste silme läbi leiate www.salmejahiselts.ee lehelt.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ilusad võtted (kuuvlge öö jt)!
Nägin, et tuldi praamiga, kas ära läksite õhupalli või helikopteriga?
Kummikuvise oli tõesti.. seksikas :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Joosep Käba »

smtasku kirjutas:Korraldusliku poole pealt võis tunda puudust info jagamisest ja muutuste teavitamisest. Muidu oli pidu tore ja ilm ilus. Keegi pole täiuslik ja tegijal ikka juhtub.
Mõned pildid saarlaste silme läbi leiate www.salmejahiselts.ee lehelt.


Ilusad pildid. Korralik kodukas. Üllatuseks leidsin oma molu kah paari vanema pildi pealt. No juu ma olen siis sinna sattund kunagi. :D
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas smtasku »

aadu kadakas kirjutas:Nägin, et tuldi praamiga, kas ära läksite õhupalli või helikopteriga?

Koju ikka sama teedpidi tagasi, ega me Sõnajalad :P pole. Kuid lihtsalt ei viitsind enam... ei tulnud vaimu peale :idea:
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Feen »

Oh, pildid on küll lahedad. Ma kokkutulekule tulin koos fotograafiga kes ehitas omale pisikese kopteri mis kaamerat sõidutab ning teeb nendega selliseid pilte. Peaks kohe vaatama mis kohale Saaremaa fotograafias jäi. Siit kohe küsimus korraldajatele, et kas pildikonkursi pildid kusagil üleval on (hakkan neid kohe otsima, aga äkki ei leia või pole need veel saadaval)?
Viimati muutis Feen, R Sept 02, 2011 10:20 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas rajaleidja »

Feen kirjutas:Oh, pildid on küll lahedad. Ma kokkutulekule tulin koos fotograafiga kes ehitas omale pisikese kopteri mis kaamerat sõidutab ning teen nendega selliseid pilte. Peaks kohe vaatama mis kohale Saaremaa fotograafias jäi. Siit kohe küsimus korraldajatele, et kas pildikonkursi pildid kusagil üleval on (hakkan neid kohe otsima, aga äkki ei leia või pole need veel saadaval)?

Täitsa unustasin. Nikon saatis sellised lingid:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 2402122531 - siin peaks olema fotovõistluse pildid.
Ja siin siis üldised kokkutuleku pildid: http://www.nikonschool.eu/ejk2011/
http://www.youtube.com/watch?v=Rmxj7RWH8SY
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Tere Villem

Tõstamaa vanasõnagi ütleb, et mõnel mehel pidid munad ka segama ja see käib küll täpselt sinu pihta. Soovitus sulle ära tule rohkem Teesoole võistlustele on meil rahulikum ja teistel samuti toredam. Ja kui sa tahad midagi nõmedaks tembeldada, siis tule Villem istume maha ja räägime sellest pisut lähemalt.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Arles »

Võistlustasudest,
teate, laskmisvõistluse osalustasu on madal ikka küll. Ei saa me sellega kaetud pooligi asju. Käisime just Silmal välja päris paraja portsu uue põdraraja eest näiteks. Aga kunagi oleks vaja korralikke kaameraid ja ekraane ja valvesüsteemi ja uut hoonet jne. Kes seda siis otse kuluna näitab. Ega haavlitiirus asjad teisiti ei käi. Ei tea mina, et kuskil osalustasud kellegi taskusse jookseks - kui jääbki midagi üle, kulub tiiru ära.
Teesoo, **** Mart sa siis ei saanud omast taskust uusi ajamite kilpe kinni makstud :)

Taas tõsisemalt - 60 euri lapse rulluisuvõistluse eest maksta - normaalne, 50 eur tennisevõistlus ok. Võtke mis ala iganes, kus teil lapsed käivad ja KOV veel toetust annab, ikka on kallis. Sõnaga, ei ole see nii odav kusagil.

Kes kalliks ei pea aga, tulge palun pühapäeval jooksvat siga laskma - ikkagi meistrikad: http://www.ejsl.ee
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Teet »

Tervitus, Olen Mardi ja Arlese kirjutatuga väga nõus. Osalustasud on pigem väikesed kui suured ,sest kulud ei ole ainult märkides. Kui tahad korraldada KORRALIKU võistlust tuleb selle raha eest täpselt ots-otsaga. Ma ei hakka siin loetlema mis -kus aga võtame näiteks heitemasinate transpordi tänaste kyttehindadega!!! Ja need mehed kes midagi korraldavad on tavaliselt fanaatikud ja ei arvesta kulude sisse enda aega. Virisemiseks ei tohiks tõesti mingit põhjust olla-katsuge paremini! (y)
ps.Siinkohal tahaks meenutada ühte võistlust kuskil Eestis kus heitemasinaid hakati paigaldama pärast võistluste avamist ja pärast pikka ootamist sai isegi mingid rajad püsti. Võistlejate emotioone ei suuda kirjeldada :evil:
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Eesti Jahimeeste XXXI Kokkutulek Viljandimaal

Postitus Postitas Tiit Karp »

Härrased!
Ütleksin, et igalühel teist on öigus, aga emotsioonid on üleliigsed. Kes siis laskmist edasi viib kui edasiviijad on oma vahel riius? On vaja ümarlauda ja rahulikku meelt. Ega sotsialistlikust ühiskonnast tulles ole kohe kerge kapitalistliku ühiskonda edukalt integreeruda. Ja ei pea vana maatasa tegema, midagi head võiks sealt ka kaasa võtta. Olid ajad kui pea igal jahisektsioonil oli oma toimiv jahilasketiir ja leiti võimalus korraldada ka karivõistlusi. Teenindav personaal oli ühiskondlikus korras, kellele anti ulukiluba ja kõik sujus. Vabariiklikud võistlused toimised täiega. Aga kui suur on osavõtt nüüd, no näiteks kaar- ja kaevik rajal ja ega teistel aladel olukord kiita pole. Tunnistatakse ainult sportingut. Sportingut saab lasta karjäärides, aga mis toimub kallides kuulitiirudes? Lähtudes üldtuntud tõdedest, töötav seade toodab kasumit ja seisev seade toodab kahjumit, on selge, et paari võistlusega aastas (kolmekümne osavõtjaga) kahjumit tasa ei teeni. Osavõturaha suurendamisega võib osavõtjate arv veelgi väheneda. Selge on see, et tiirusiid ei ehitatud oma palgast. Ja ei ole mina õige mees sellel teemal sõna võtma. Tahan vaid öelda, et hetkel saame edasi liikuda vaid ühisel meelel ja toetudes entusiasmile. Rahale saab toetuda vaid heaoluriigis.
Hetkel kuulitiirud leiavad vähe kasutamist, vaatamata kuulipüsside rohkusele.
Tahaks väga loota, et kusagilt tuleb initsiatiiv ümarlaua kokku kutsumiseks.
Vasta