Osoon 12.3.2012

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Üldse tundub, et lõunaosariikides noid elajaid kordades ikka rohkem.
Tänavuse talve tulemusel enda jahipiirkonnas ringi käies - paar kohta täiesti tühjaks jäänud. Ühes on kindlalt ilvese töö ...

Eks neid palju ole ja meie jahtkond oli jälle Võrumaal kõige suurema kütitud kobraste arvuga möödunud hooajal. Samas on nad meil mitte niipalju jõgedel-järvedel, vaid suure metsa all olematuid ojasid üles paisutanud ja igatsugu tiikides pesitsedes metsa laastamas. Seega saame maaomanike kaebuste alusel keskkonnast pidevalt ettekirjutisi koprakahjustuste likvideerimiseks.

Aga va ilves tuli mulle kobrast passides 6. aprillil k 21 joonelt selja taha ja jäi parema õla taha 7-8 m vahtima konkurenti, korraks keerasin end sinnapoole ja siis tegi ta kiire spurdi üle koprasoo ... Samas oli ka tammile julgad lastud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Beretta »

Aivar00, kogu respekti juures Sinu vastu, oled Sa pikendust saanud? Me Sinuga ühes maakonnas ja pole viimasel paaril aastal miskit pikendust antud.
Grumpy old man
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas aivar00 »

Meie piirkonnas ei ole seda vaja olnud küsida ka. Mujal olen aru saanud, et ei ole probleemi. Arvan, et küsimisel on võtmesõnaks ikka mõne maaomaniku nn. tige avaldus keskkonnameestele. Minu andmetel seda aga senini Rapla MK tõesti ei ole tehtud.
Loomulikult ei pruugi minu valduses olev info olla õige :oops: .
Mõned metsaomanikest tuttavad maaomanikud ja maaomanikest jahimehed naaberpiirkondadest on küll kurtnud kobraste üleküllusest, metsa uputamisest jne. kuid minu pakkumise peale - tulla jahikaaslasega koos 2-e terjeriga appi on jututeema millegipärast muuks keeratud :lol: . Ehk siis minu arusaamise järgi ei ole neil probleemi :lol: ja käitutakse "õige eestimaalasena" :lol: (kõik hoian ainult endale :lol: :lol: :lol: ).
ikka lõbusalt
Vasta