Osoon 12.3.2012

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Soovitan vaadata 12. märtsi Osooni, kus oli juttu nugisejahist. Jahimees, kes asju kommenteeris tegi seda väga hästi - eriti just seda, mis jahindust üldisena puudutas.
Ole kui leebe tuul...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sama meelt. Väga hea oli!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas sokk »

Äkki on keegi nii lahke ja paneb siia lingi ak üles :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Messer »

Väga asjalik saatelõik 5+
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas pano »

Väga hea oli vaadata. Sellest oleks võinud isegi eraldi saate teha (y)
Koertega on jaht!!!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas peepk »

Ja muidugist relv (y) (y) . Ikka töökindel vanakooli üheraudne, mida paljud kütid häbenevad kättegi võtta. Ei häbene mees sellega metsas toimetada ja tundus H&R toru usast olema.
jyri

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas jyri »

peepk kirjutas:Ja muidugist relv (y) (y) . Ikka töökindel vanakooli üheraudne, mida paljud kütid häbenevad kättegi võtta. Ei häbene mees sellega metsas toimetada ja tundus H&R toru usast olema.

Pildil tundus vana hea TOZ 16 olema.Egas nugist hakka keegi :VS vindist laskma .Aga video (y)
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas peepk »

No jürka, meie vanustele (50 ja peale) paistavadki eemalt kõik püssid izzid ja tozzid. Toz 16 on padrunile 22 lr, videos topiti rauda ikka jupi jämem padrun. Seda püssi laadimist kaadrikaupa nõksutades tundus suht sarnane minu H&R toruga, avamise nupp ja tihvtidki lukukojal sama arv samade kohtade pial :M Võib olla ka miski Rossi, või kellegi pealt 1 ühele maha viksitud koopia, kirju ei näind. Mul ju sama toru, seega hea võrrelda. Ja oma esimene nugis sai just vana saksa vindirondiga "toodud" puu otsast maapeale. No ei jookse kilomeetrite kaugusele koju sileda järgi ja ei jäta nugist ootama, ma arvan :M
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas valgeronk »

Olen vaadanud neid Vene jahividjosi,sooblid kütitakse puuotsast eranditult 22-lr.-ga.Ühe auguga nahk ikka väärtuslikum,kui kümne auguga?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Ain Aavik »

peepk kirjutas:No jürka, meie vanustele (50 ja peale) paistavadki eemalt kõik püssid izzid ja tozzid. Toz 16 on padrunile 22 lr, videos topiti rauda ikka jupi jämem padrun. Seda püssi laadimist kaadrikaupa nõksutades tundus suht sarnane minu H&R toruga, avamise nupp ja tihvtidki lukukojal sama arv samade kohtade pial :M Võib olla ka miski Rossi, või kellegi pealt 1 ühele maha viksitud koopia, kirju ei näind. Mul ju sama toru, seega hea võrrelda. Ja oma esimene nugis sai just vana saksa vindirondiga "toodud" puu otsast maapeale. No ei jookse kilomeetrite kaugusele koju sileda järgi ja ei jäta nugist ootama, ma arvan :M


Peab Sepa Vahuri käest küsima, mis tulenuiaga tegu on, igatahes võtsin enda Rossi 023 kapist välja võrdluseks .. üks ühele läheb osoonis nähtuga kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mitte lihtsalt hea, vaid väga hea. Sellised bioloogiale tuginevad ja "hääst vaimust" kantud ning jahindust positiivsest poolest näitavad saated on täna vajalikud nagu vesi kuivale maale. Tegelikult on õige jahimees ka looduse kaitsja või vähemalt tasakaalustaja.
Mis puudutab seda, et televisioonis näidatav võib kedagi riivata, siis maailm on selles osas muutunud jah kole kummaliseks. Meenub üks Rootsi televisioonis olnud analoogne saade, kus näidati jahindust ehedal kujul. Saatesarja lubati, keelati, lubati ja jälle tauniti...
Meeldis, kuidas saatejuhil oli "kumm tühi", kuid Vahur alles võttis jututuurid üles :D .
PS! Sellised saated toovad hästi esile ka meie metsade intensiivraie, mis taustelemendina hästi näha on.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas Beretta »

Eilses, 09.03.12 Osoonis jutt koprast. Köik kena, a vähe puukallistajate tekst et näe nädala algul ujus siin kolm kopbrast, aga enne kui kinomehed kaamerad üles said on kaks julgemat ära lastud. Filmimise organiseerija oleks võinud virisemise asemel kohaliku klubi/seltsiga kokku leppida ja oleks need koprad ka linti saanud. Teine asi pani veel õlgu kehitama- kobraste reservaadi loomine. Aga see on juba iga klubi enda asi. Ja viimaks vastuväide tõdemusele , et kui kobras kaski langetab, siis on asi halvasti ja varsti peab ta sealt minema kolima toidu puudusel. Kes lasi jumala tõel sedamoodi paista? Tean mitut suurt pesa kes on üle 10 aasta just sellise toiduga alal elanud, ei ole neid ajanud seal ei urujaht ega küttimine.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas TiitR »

Beretta kirjutas:Eilses, 09.03.12 Osoonis jutt koprast. Köik kena....

Eile oli ikka 09.04 :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Osoon 12.3.2012

Postitus Postitas aivar00 »

Juhtusin kah seda saadet nägema - tekitas ka veidi vastaka tunde - jahimehed jälle pahad. Eks see jää tõenäoliselt linnamehest kommentaatori südametunnistusele.
Seda nn. kevadist jahikeeldu :M - kui piirkonnas kahjustusi ei ole, siis miks ka mitte. Igatahes humaanne oleks ta küll. Nagunii on võimalik nn. kahjustuste kohtades koprale üsna lihtne küttimise pikendust saada. Üldse tundub, et lõunaosariikides noid elajaid kordades ikka rohkem.
Tänavuse talve tulemusel enda jahipiirkonnas ringi käies - paar kohta täiesti tühjaks jäänud. Ühes on kindlalt ilvese töö - teises ei ole põhjuses 100 % kindel, kuid talviste ilvese jälgede rohkuse järgi on ka seal sama põhjus.
Kolmandas kohas veel ei tea, sest seal olid juba hilissügisel murtud ning söödud koprajäänused maas. Ligi sinna aga veel ei pääse kuna heinamaa on veel vee all ning maapind täiesti pehme.
Jääbki ainsana üle Keila jõgi, mille kallas elumaju umbselt täis ning jaht 100 % välistatud.
ikka lõbusalt
Vasta