Karu tuleb vastu?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kai
Postitusi: 1
Liitunud: E Mär 26, 2012 10:24 am

Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Kai »

Tere, mina ei ole üldse jahimees(naine), aga paluks teadjatelt nõu. Ca 30 a tagasi astus karu meie suvekodu õueserva, mina seda ise ei näinud ja isa rääkis alles hiljem, et ma ei ehmuks. Aga hirm jäi pikaks ajaks.Nüüd eelmisel suvel lasti samaskandis(meie nö marja-seenemetsas ) karu. Marjaisu läks ära. Eelmisel nädalal nägi poeg lumel äratuntavaid karujälgi. Ta ise on suur looduseshulkuja. Aga kuidas ikkagi KÄITUDA kui selle isendiga peaks kohtuma? Piirkond ise on Harjumaa, Lahemaa. Kas mingi pipragaas aitaks või teeb asja hullemaks?
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas sokk »

Tere, minu isiklik arvamus on see, et pipragaas võib asja ainult hullemaks teha.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas rajaleidja »

Suured uurijad/spetsialistid soovitavad karu rünnaku puhul pikali visata. Sööb rahus maksa ära ja läheb edasi :lol:
A mis sa tühjast kardad. Ega karu marutõbine pea olema, et kohe kallale jookseb. Karu pelgab inimest samamoodi nagu iga teine metsloom. Rünnakud inimeste vastu on reeglina seotud ikkagi jahisituatsioonidega. On siis nurka surutud ja/või haavatud. Aga et marjuline karu haavaks ja nurka suruks, väga vist ei juhtu. Kui te just karjaga teda sisse ei piira ja pipragaasi laskma ei hakka.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas skog »

Kai kirjutas:Tere, mina ei ole üldse jahimees(naine), aga paluks teadjatelt nõu. Ca 30 a tagasi astus karu meie suvekodu õueserva, mina seda ise ei näinud ja isa rääkis alles hiljem, et ma ei ehmuks. Aga hirm jäi pikaks ajaks.Nüüd eelmisel suvel lasti samaskandis(meie nö marja-seenemetsas ) karu. Marjaisu läks ära. Eelmisel nädalal nägi poeg lumel äratuntavaid karujälgi. Ta ise on suur looduseshulkuja. Aga kuidas ikkagi KÄITUDA kui selle isendiga peaks kohtuma? Piirkond ise on Harjumaa, Lahemaa. Kas mingi pipragaas aitaks või teeb asja hullemaks?

Polaaraladel käivad inimesed kannavad kaasas kahte asja, pipragaasi(võibolla ka mõni muu gaas) ja vintrelva. Karu tappa ei tohi, seega kasutatakse esimese asjana pipragaasi.
Aga üldiselt peaks olema ikka nii, et pigem on karu sind ammu enne kuulnud, näinud.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kai kirjutas:Tere, mina ei ole üldse jahimees(naine), aga paluks teadjatelt nõu. Ca 30 a tagasi astus karu meie suvekodu õueserva, mina seda ise ei näinud ja isa rääkis alles hiljem, et ma ei ehmuks. Aga hirm jäi pikaks ajaks.Nüüd eelmisel suvel lasti samaskandis(meie nö marja-seenemetsas ) karu. Marjaisu läks ära. Eelmisel nädalal nägi poeg lumel äratuntavaid karujälgi. Ta ise on suur looduseshulkuja. Aga kuidas ikkagi KÄITUDA kui selle isendiga peaks kohtuma? Piirkond ise on Harjumaa, Lahemaa. Kas mingi pipragaas aitaks või teeb asja hullemaks?


Üldiselt karu hoidub inimesest. Parim vahend karu vastu on laulmine, nii kuuleb ta sind varakult ja põgeneb, aga kui lähed vaikselt, võid sattuda temale liiga lähedale ja siis võib ta ehmatusest rünnata. Parim laul on "Vändra metsas ..." :lol:
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas peepk »

Kuskilt sai loetud, et turistid küsisid giidilt, et kuidas ennast karu eest kaitsta. Giid vastas, et tuleb kelluke omale külge riputada, et karu siis pelgab. Jalutavad metsas ja korraga igavene pasalasu keset teed, küsitaksegi giidilt, et kelle oma?. Giid vastab, et kui on kellukesed junni sees, siis ilmselt karu oma. :lol:
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Koffer »

Filmis Kamchatka karumees vms kasutas mees väga edukalt karu eemale peletamiseks pipragaasi, kui ma õieti mäletan.
Viimati muutis Koffer, K Mär 28, 2012 2:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Messer »

Tavaliselt kui marjuline ja karu kohtuvad, jooksevad nad eri suunas ja mõlemal on pruun rida taga :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et asi juba hull ,kui seenemetsas karu maha lasti ja siis arvab keski Kai ,et võiks pipragaasiga karu vastu astuda :M .Ma pole küll iial sellist vahendit kasutanud ,aga oletan ,et selle sutsaka peab ikka karule päris nina alla torkama.Ise ei julgeks küll sellist riski võtta! Ennemini ikka laulan -Vändra metsas.... :)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kõige kindlam Lahemaalt Lasnamäele kolida. Karuoht minimaalne.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Meenub nali, kui vend kartis metsas karu ning hirmu peletamiseks käis ja kisas kõvasti. Jooksis karule sülle. Karu küsis:"Mis karjud ?" "Et hirmu peletada ja kergem oleks metsast läbi minna," vastas mees. "No sai siis nüüd kergem...?" küsis suur karu.
Olen päris palju karuga "kokku jooksnud". Jooksu ise ei maksa panna, sest kui karu aru saab, kes vastas - kaob kui õhk. Kõige huvitavam kohtumine oli siis, kui seisis umbes 30 m peal metsasihil ja tuul oli tema poolt. Umbes minut aega kuulas mu mõtetut juttu ja siis võttis kohalt (tuldud teed tagasi) nagu Kimi Räikkonen :D .
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas kirp »

Kui õieti mäletan, siis Mati Kaal kunagi soovitas end võimalikult suureks teha (hõlmad-käed laiali ja sirgu). Ja siis tasakesi rääkides tagasi astuda (nägu karu poole). Tõsi ta on, et karul peaks end laskma võimalikult varakult kuulda (sestap ka soovitused laulu jorutada või kellukest helistada nagu vanasti pidalitõbised). Siiski tundub, et ka karu "unustab end" s.t. võib olla hajameelne (tal ju pole looduses eriti vaenlasi) ja satub inimesega ninapidi kokku. Kuna ta on tõesti kergesti ehmatav, siis võib minema tormata, aga on mingi võimalus, et ehmatusest teeb vale otsuse (et inimene on ta nurka ajanud, liiga ligi) ja ründab. Omaette teema kui sihukesel õnnetul moel oled emakaru ja poegade vahele sattunud. Alles hiljuti oli ka ühes meie teemas link videole, kus karu (oli vist Soomes) hirmutusrünnakuid tegi (pojad olid lähedal). Niiet on mingi võimalus, et karu kohe ikkagi ära ei jookse kui inimest kohtab. Ja kusagil Laeva kandis tuli rappis karu ju ka aasta-paar tagasi üht raiesmikul kändudest üraskeid korjavat kalameest. Potentsiaalselt ohtlikele loomadele "inimese hirmu" hoidmine on üks ütlemata tähtis jahi ülesanne. Kuni loom tunnetab, et inimene on ohtlik, hoiab ta ka kõrvale. Ja asi kipub käest ära minema kui enam ei tunne, nagu on juhtunud nendes kohtades kus looma ei või küttida (nt. karud Kanadas jne.).
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas TiitR »

kirp kirjutas:... nagu on juhtunud nendes kohtades kus looma ei või küttida (nt. karud Kanadas jne.).

Huvitav....ise vaatan päris palju WildTV-d (http://www.wildtv.ca/), mis Kanada oma ja sealsed karukütid on suuremas osas vibumehed...ja neid karujahi filme on ikka kõvasti kalapüügi ja valgesaba hirve küttimise vahele? :M
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas aadu kadakas »

OT! See üraskeid korjav vana oli Saduküla lähedal Härjanurmes.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Karu tuleb vastu?

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
kirp kirjutas:... nagu on juhtunud nendes kohtades kus looma ei või küttida (nt. karud Kanadas jne.).

Huvitav....ise vaatan päris palju WildTV-d (http://www.wildtv.ca/), mis Kanada oma ja sealsed karukütid on suuremas osas vibumehed..

Huvitav neh. Vene foorumites kirjutavad mõned kanadas elavad venelased oma jahijutte ja seal on ka mitu lugu karujahist, sh vibuga. Söödal karusid nagu putru, valivad õiget trofeed jne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta