Seadused ja seaduseaugud

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Seadused ja seaduseaugud

Postitus Postitas Marekp »

Ei leidnud sobivat teemat, seega lõin uue.
Nimelt juhtusin eelmine reede vaatama soome tv-st saadet "Erätulilla", kus muuhulgas näidati ka lõiku augustikuisest tuvijahist. Muidu igati OK saatelõik, aga lasti sõnaotsese mõttes 1 apsakas sisse - üks tegelane lasi poolautomaadiga 4-se seeria tuvi suunas. Minule kui "poolautomaadimehele" torkas see kohe valusalt silma-kõrva, samuti keerutas see mitu lehekülge tolmu üles kohalikus jahifoorumis.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid minu jaoks oli üllatav saatetoimetuse poolne kommentaar. Nimelt: mõningad poolautomaadid võimaldavad asetada 4. padruni padrunit tõstva keele peale, mille kohta ei ole seaduses mingit piirangut - padrun ei ole salves kuhu tohib mahtuda kuni 2 padrunit, ega ka mitte rauas, seega JOKK :!: :?: Väidetavalt oli tegelane pärast suhelnud ka kohaliku konstaabliga, kes samuti möönis, et seaduse rikkumist ei olnud kuna relvakonstruktsioon võimaldab kasutada üleliigset padrunit.
Nii palju kui ma märgata jõudsin oli sellel tegelasel kamovärvides Beretta poolautomaat, ilmselt siis Extrema. Tekkis ka huvi asja vastu ja võtsin oma Urika kapist välja ning hakkasin klikk-padrunitega proovima. Peab ütlema, et paras nikerdamine oli saada see padrun nii keele peale, et 1 padrun oleks rauas. Lõpuks see ka õnnestus, muidugi klikk-padrunid on ka tunduvald lühemad kui päris padrunid, aga peab ära mainima, et 1 lisa paugu pärast mina küll ei viitsiks jandama hakata.
Samas tekkis kahtlus, kas see ikka päriselt ka toimiks. Nimelt kui paned lisa padruni vägisi lukukotta ja pärast 1. lasku püss hakkab ümberlaadima, siis ta võtab ju salvest ka padruni ja nii satub lukukotta üheaegselt ju 2 padrunit ja süsteem kiilub kinni.
Mida targemad poolautomaadimehed arvavad, kas selline laadimine reaalselt ka toimib või ajas toimetus rahva rahustamiseks jama suust välja nagu mulle peale klikk-padrunite testi tunduma hakkas.
Vasta