Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
pize
Postitusi: 1
Liitunud: P Aug 19, 2012 11:56 am

Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas pize »

> Tere

> Päärdu külas, Vigala vallas elav jahimees Villu tappis naabri koera.

> Maasturijuht kihutas koera surnuks.

> Ohver oli aastane eesti hagijas Berta.

> Noor koer oli keskpäeval üle väikse külatee kodumetsa ajamist õppima minemas.
>
> Koeral oli kaelas neoonoranz kaelarihm.
>
> Kes on hoolimatu kihutaja järgmine ohver?
>
> Jahimees kes kihutab surnuks eesti hagija on kohutav näide eesti küttidest.
>
> Naaber tapab naabri noore jahikoera.
>
> Palun jahimehi märgata teedel liikuvaid elusolendeid, ka neid,
> keda ei saa potti panna.
>
> Lugupidamisega
> Piret Zeider
> 24 aastat jahimehe naine
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas karet. »

kahju,et selliseid inimesi on (n)
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Kihutamine ja alla ajamine on jube küll, aga....
Noor koer oli keskpäeval üle väikse külatee kodumetsa ajamist õppima minemas.
Ma nagu ei tuleks sellise asja pealegi augusti kuus.... :M
AH MINGE METSA!!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas hundikütt »

Vaevalt keegi meelega koera nüüd alla ajas,lihtsalt juhtuvad sellised asjad.Ja siia pole ju vaja selliseid teateid panna,kõigile lugeda.Naabrid ,tehke omavahelised suhted korda ja hoidke koerad kinni. :VS
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas puugi »

Koledad lood need õnnetused koertega.Kui suur oli kiirus ja kas ei teadnud,et naabril noor koer jalutada võib? (n)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas kakuke »

Koeri ikka jääb auto alla ja mitte ainult jahikoeri. Tean juhust, kus noor jahikoer iseeenda peremehe auto ette hooletult hüppas ja koer siiani vigane sellest. Õnnetus ei hüüa tulles.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas Välek »

Kahju, et koeraga halvasti läks :cry: . Piret, Teie postitusest võib lugeda varasemat konflikti naabriga, mida asjaolude kokkusattumisel üldsust ja ka õnnetut hetkeolukorda kasutades enese kasuks pöörata üritate. Üldistamise ja absolutiseerimisega ei lahenda probleeme.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas Tormis »

Olin kuue või seitsme aastane, kui isa sõber ajas meie eesti hagija kutsika alla. Siiamaani on pilt silmade ees kuidas farmimehhaanikute furgoonil on pidurid plokkis ja kutsikas on auto tagumise ratta ees. Tänu sellele, et rattad ei veerenud vaid libisesid jäätunud teel, jäi koer ellu. Mina rabasin korraliku koormapuu ja äsasin autojuhil üle küüru. Süüdi oli kutsikas, kes jooksis teele ja veok, mis kulges kiirusega 15-20 km/h -ga, ei saanud loomulikult pidama. Kõige rohkem oli mures autojuht aga hiljem, kui isa uuris, millega ma Arnole äsasin ja ma talle seda näitasin, siis ta ei uskunud ja käskis mul selle koormapuu üles tõsta, siis seda ma ei suutnud. Hetke viha andis lapsele kohutava jõu.
Olen paar korda veel näinud koerte auto alla jäämisi ja ikkagi on süüdi koer, sest autot sa hetkega pidama ei saa. Ma ei õigusta siin autojuhti aga elu läheb edasi ja naabrite suhted ei peaks selline õnnetus küll ära rikkuma.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii ta ongi - enne naabrimehe sajas surmapatus süüdistamist tuleb esmalt endale otsa vaadata ning endalt küsida - kas ma tegin kõik endast oleneva, et koer vabalt omapäi külavahel ringi ei jalutaks. Kui minu 7 aastame foks auto alla jäi, siis lubasin endale, et ennem ei võta ühtegi koera, kui aed on ümber maja. Nüüd on aed juba ammu olemas ning olen õnnelik koerte omanik. Ja koer on omapäi ainult jahis...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas sooviku »

Ei tahaks nagu hästi uskuda,et naabrimees Villu,kes on ka jahimees,võttis oma maasturi ja kihutas meelega teise jahimehe hagija surnuks.Hagijas(ka teised jahikoerad),kui ajab nina maas jälge,ei märka enda ümber midagi.Ja kui ta sedasi järsku kuskilt kraavist või rohu seest tee peal on,ei päästa mingid pidurid.Ma oma koerte pärast põen kogu aeg,kui jaht kuskil teede ääres on.Kahju noorest koerast aga,kas ikka on õige kohe naabriga riidu minna ja teda süüdistada võib-olla on omal ka natuke süüd.
Naine võib olla,koer peab olema!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas 22LR »

Kahju muidugi noorest koerast!Koertomanikele teadmiseks(kes veel ei tea),et iga pöörlev ratas tekitab infraheli,mis koertele põrmugi ei meeldi.Paljud meist näinud kuidas koer püüab hammastega haarata auto või jalgratta kummist.Sealt õnnetuseni vaid hetk.Koeraomanikuna tean,et koerale vaja juba noorestpeast asi selgeks teha.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas aadu kadakas »

Välek kirjutas:Kahju, et koeraga halvasti läks :cry: . Piret, Teie postitusest võib lugeda varasemat konflikti naabriga, mida asjaolude kokkusattumisel üldsust ja ka õnnetut hetkeolukorda kasutades enese kasuks pöörata üritate. Üldistamise ja absolutiseerimisega ei lahenda probleeme.

Esmalt tuleb arvamuse osas olla Välekiga ühel joonel.
Jah, Piret, nii see maailm meie ümber on. Et juhtub ja vahest liiga paljugi... ja vahest läheb kõik hästi. Teisalt on maailm muutunud ja muutub üha kiiremini. Abimehest on saanud lemmikloom ja koerast ilmajäämisest on saanud kaotus koos leinaga. Eks endalgi on koertele mõned erilised hauatähised tehtud, aga need asjad on sügavalt juba isiklikku laadi...
Kui Villu tegi teadlikult midagi valesti, siis on see tema õnnetus. Peaasi, et Teie omakorda ei teeks suuremaid vigu olukorra emotsioonides.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimees kihutas surnuks eesti hagija

Postitus Postitas sammal.habe »

mismoodi oli koer "ajamist õppima minemas"?
koerast on kahju muidugi, aga kas ei peaks koera omanik oma lemmikul silma paremini peal hoidma? vaata raevus tagasi - oli ühe ameerika kirjaniku raamat sellise pealkirjaga.
omagi tutvusringkonnast tean paari juhtumit, kus peremees ise oma jahikoera kogemata ja õnnetul kombel auto alla on ajanud. juhtub.
Vasta