Põdrajahi algus??

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas::lol: "va.põrsastega emist" tähendab ju seda,et emist võib lasta ja põrssaid võib lasta aga põrsastega emist küttida ei või :wink: ....
ma olengi sellest nii aru saand, et kui on üksik emis, siis seaduse silmis küttimise keeldu ei ole ... enne lased kõik põrsad ära ja siis üksiku emise takka :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas sooviku »

[quote="honkomees"]Kui oma 2-3 aastase sea liha pannile panid, siis peale rasva ei tulnud midagi praadides välja.
:shock: Ma olen ka oma lühikese elu jooksul päris palju sigu tapakõlbulikuks kasvatanud aga mitte ühtegi neist 2-3 aastaseks.Ikka kevadel sai võetud põrssad ja jõuludeks sai antud nuga.Mäletan,ühe vanamuti 4 aastase sea lihast süüa küll midagi ei olnud.Sulas ahjus ära ja järgi jäi ainult rasv. :M Aga teema tegelikult teine.Meil oli esimene päev tühi.Loomi oli aga mitte sellist keda lasta oleks kõlvanud.
Naine võib olla,koer peab olema!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas aberukk »

Läheb küll natuke teenast mööda aga kodusiga võetakse aprillis-mais (3-4 nädala vanuselt) ja tapetakse jõuludeks ja teine jaanuari keskel või lõpus (meie talus).Kindlasti ei kasvata keegi kodusiga 2-3 aastaseks sest siga tahab päevas kolm korda süiia ja vana siga läheb jube pekiseks.See ülekasvatamine juhtub ainult suurfarmi emistega ja mis viiakse hiljem tapamaiia kuna omale( valiku puhul) söögiks ei taheta.
Põdra jahi ajad ja viisid on siin ilusti ära seletatud,isegi minule jäid need lõpuks pähe.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas honkomees »

aberukk kirjutas:Läheb küll natuke teenast mööda aga kodusiga võetakse aprillis-mais (3-4 nädala vanuselt) ja tapetakse jõuludeks ja teine jaanuari keskel või lõpus (meie talus).Kindlasti ei kasvata keegi kodusiga 2-3 aastaseks sest siga tahab päevas kolm korda süiia ja vana siga läheb jube pekiseks. ...

OT Aga meie kasvatasime ikka põrsaid müügiks ja omale jätsime 3 põrsast, lihaks tehti enamasti esimene järgmise aasta jõulu eel ja siis jaanuari lõpul või veebruaris, st ikka 1,5 aastaselt ja kopikas peale, kolmas oli nii avariiolukorraks, kas tõuemistele vahetuseks või läks siis 2,5 aastaselt järgmise jõulu eel lihaks. JA PEKK ON HEA, tänapäeva poe sealiha ei kõlba mitte kusagile.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas TiitR »

Moded tehke uus teema "kodusea kasvatus"...jätkem põdrale ikka oma teema :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:Moded tehke uus teema "kodusea kasvatus"...jätkem põdrale ikka oma teema :D
kuda sa siis aru ei saa, et seakasvatus on põdrajahi algusega kõige otsesemalt seotud :lol: Kust sa põdramaksapasteedi tegemiseks pekki saad? Ja vorsti tegemiseks peki saamisest ma ei räägi üldse ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdrajahi algus??

Postitus Postitas Feen »

Paari päeva käind koos saklastega põtra otsimas. Kui hommikuti ringi sõita, siis miskit ikka näeb, paar hommikut täiesti ikaldus olnud. Peibutamisest vähe kasu, tuuline. Täna olime jahi lõpetanud ning liikusime laiali. Auto eest läks mul suur põder läbi, võtsin kiiresti võsasele sihile ette ning läksin asja uurima. Tegin natukene pulli häält, ragistasin läbi roo ja võsa (eelmine aasta oli veel kena siht) ning korraga kuulen, et pulli hää ja tuleb lähemale. Sättisin ennast looma liikumisele ette, natukene hõredama koha peale. Varsti tuligi ohkiv pull välja, jõudus 20 m peale, ma vaatasin teda läbi optika, samal ajal ajasin telefoniga juttu. Põder vaatas mind, tuul viis minu lõhna talle kenasti nina ning loom otsustas lahkuda. harusid liiga põhjalikult ei loendanud, sinna 5-6 haru kanti sarv (kuuldavasti olla seal 6+7 looma nähtud), kühvel arenemas (poole peal) laiust natukene samuti, medal mitte. Loodetavasti kohtun temaga paari aasta pärast uuesti :) Aga jooks ikka käib, ligidal oli olemas ka lehm. Kuigi tuul käkib jahi jubedalt ära, kuuldavus olematu, siis piisavalt ligidale ja õigesse kohta sattudes on mulksumist küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta