Jahis ainult naised

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Inks »

kaliiber kirjutas:#Naised võtke ennast kokku ja mõelge sisimas läbi miks te seda teete?#

Kui mina oleksin naine ja veel vallaline, siis ma arvan, et teaksin küll mikspärast ma jahimeheks hakkaksin :wink:

Jahiseltsides kohtud nii või teisiti paljude vallaliste meesisikutega, kelle puhul on esiteks juba politsei sinu eest suure töö ära teinud - enne relvaloa andmist on välja selgitatud, et tegemist pole joomari, agressiivse või ebastabiilse kodanikuga.
Teiseks on jahipidamine niivõrd kulukas hobi, et seda aktiivselt harrastav tegelane ei saa olla majanduslikult mitte toimetulev.

Kui otsid tulevast kaasat traditsioonilistest kohtadest (nt ööklubidest), siis pakun et vähemalt 9 esmapilgul meeldivana tunduvat kandidaati 10-st omab mõnd eelpool läbikäinud omadust (joomar, agressiivne, ebastabiilne, mitte toimetulev). Aga et nende puuduste olemasolust aimu saada, kulub iga isendi puhul märkimisväärselt aega...


Loomajaht+meestejaht. Kaks hobi ühes :mrgreen:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
AGa palun jätka seda rida. huvitav on teada. püss , mets loom, erinev argipäevast ei ole piisav.

Paistab, et naised on endale uued küüneviilid muretsenud :lol: ning nüüd vaja katsetada, kellel paremini teritatud :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas aadu kadakas »

Meie ühiskonnal on ikka palju veel minna, et asja sugudeüleselt arutada. Mu enda arvamus on, et olgu indiviididega (ka sealhulgas meesisenditega :D) kuidas on, kuid terviku moodustavad mees ja naine üheskoos. Seda võiks ka jahindusse mõnes mõttes või ka otseselt üle kanda.
Viimati muutis aadu kadakas, N Nov 08, 2012 7:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas annaliisa »

Minul isa käis mandril tööl, tuli koju, läks jahile või kalale, eks ma sealt selle pisiku sain. Ei mäleta, et nii noorelt mingeid vanu mehi oleks vahtinud, et sellep metsa minna. Pealegi ei ole olemas ju ainult ühisjaht- jahti peetakse ka üksi, siinkohal saab ümber lükata väite, et meeste pärast jahile läheks. Ma arvan et paljud naised ongi oma mehe kõrvalt hakanud jahimeheks, seega jälle ei klapi. Mõelge natuke laiemalt ikka, ei ole te mehed nii maailma naba midagi :) :) Pole vaja meid solvata, meil on omad põhjused miks metsa minna, peamiselt samad mis teil! :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas aivar00 »

No neh - sa tüdrik vast naa nooreke, et ei tee sõbralikul lõõbil ja tösisel jutul vahet... :lol:
ikka lõbusalt
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas gunnar »

aivar00 kirjutas:No neh - sa tüdrik vast naa nooreke, et ei tee sõbralikul lõõbil ja tösisel jutul vahet... :lol:


Mis nooreke see Annaliisa enam on, aga noorelt ikkagi saarenurgast suure linna tulede särasse sattunud, eks ikka heidutab. Eriti kui seal saarel polnud ju muud teha kui sõrve tuletorni valgel 2 nädalat vana ajalehte lugeda :D
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas sammal.habe »

aga kui me filosoofia radadelt konkreetse naistejahi juurde tagasi läheme, siis -
esmakordne osaleja kiitis. oli väga rahul. hea korraldus, seltskond ja jahirõõm.

ent kui küsisin, kas vanamehele ka tükikene meretagust eksootilise-looma-liha toodi maitsemiseks, siis selgus et portsukest ei jagatud.
mõnelegi olnud see esimene kord elus hirve näha. korraldajatelt oleks olnud kena zhest mandri tütarlastele tükikene hirveihu kaasa panna.
aga see on nüüd minu kõrvaltkiibitseja mõte, mitte osaleja arvamus :)
ma ju ei tea, mis kombed neil sääl kaugel saarel on.
Viimati muutis sammal.habe, R Nov 09, 2012 9:37 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas annaliisa »

eks ma ikka saan aru küll, aga lihtsalt pidin ära mainima :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Kristi »

annaliisa kirjutas:Minul isa käis mandril tööl, tuli koju, läks jahile või kalale, eks ma sealt selle pisiku sain. Ei mäleta, et nii noorelt mingeid vanu mehi oleks vahtinud, et sellep metsa minna. Pealegi ei ole olemas ju ainult ühisjaht- jahti peetakse ka üksi, siinkohal saab ümber lükata väite, et meeste pärast jahile läheks. Ma arvan et paljud naised ongi oma mehe kõrvalt hakanud jahimeheks, seega jälle ei klapi. Mõelge natuke laiemalt ikka, ei ole te mehed nii maailma naba midagi :) :) Pole vaja meid solvata, meil on omad põhjused miks metsa minna, peamiselt samad mis teil! :D



:D Polegi kaua foorumisse kirjutanud. Mul sama lugu, mis Annaliisal. Samuti isaga pundis ja tol ajal olid jahiseltsis vanad ja koledad mehed, mis neist ikka vahti :lol:
Praegu aga võimalik, et hoopis kaasa minu kõrvalt hakkab jahimeheks, ühiseid käike on küll olnud ja huvi paistab ka olema.
Victoriale: pea 2 hooaega elu andmise tõttu jahist eemal...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Üllar Tamm »

sammal.habe kirjutas:... siis selgus et portsukest ei jagatud....
...ma ju ei tea, mis kombed neil sääl kaugel saarel on.


Paistab, et Suur Raha ja Turismijaht on sääl kaugel mere taga arusaamise ühisjahist kui seltskondlikust üritusest pea peale keeranud :roll:
Kaugetest 80-ndatest alates on meeles, et ühisjahil saadud saak ikka kõigi vahel võimalikult võrdselt jagatud sai. Mõõdupuuks siis jagajate silmamõõt, apteegikaalu vaja ei läinud :lol:
Ainult looma pea on laskja jagu.
Sama tava ka Soomes ühisjahil kütitud põtrade jagamisel.
Või on sääl mere taga sellise ürituse korraldamine nii kallis, et saak läheb kulude katteks müüki :M
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas vollifedja »

No kui meeste vahtimiseks peab sellist raha ja ränka vaeva nägema-oleks inimkond välja surnd!
selgitan-ei kulu naisjahilistel sugugi vähem oma riietuse(hm, enamgi),,varustuse peale, nii et siis ainult varakad naised metsa jahile? Kui mul on raha oma hobiks, pole mul ju "rikast" meest vaja...edasi-..ränk vaev-eks algul tuleb ajus käia-meie selle aasta vihmased"märjad" ajud on mu kannatuse piirini viinud-mis ei tähenda, et laup. jälle topeltriided pakita, dziibile sain lõpuks vägevad rattad alla(oma raha ikka), ja metsa!
Mind ajavad metsa mu koerad, see on lausk nauding, kui kuuled-näed tulemusega töötavaid koeri.(see, et isa-vend jahimehed olid-olnd, on loomulik)Ilmselt on naistel ju ajalooliselt toitja roll, seda siis osad metsas(osad shopakeskustes) teostavad, kellel kui kõvad "instinktid on"Tegeld on lahe seltskond just needsamad "vanamehed", keda tean-tunnen enamuses küll kolhoosiajast/vähemalt meil), vaheldus.
Naistejahis on omad mõtte-tegudekaaslased,keda on alati suur heameel näha...katsuda.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas pktaks »

Vaikselt on aastakene läbi veerenud ja uus "Jahis ainult naised"-ki ära olnud.
Eks jahiskäimisega on ikka suuresti nii, nagu kakuke ütleski, et mingi protsent proovib ja kaob ära, ülejäänud jätkavad. :wink:
Esmakordselt käisin ise ka üritusel ja olenemata sellest, et tulemuseks oli 1 metsanotsu, jäin igatahes väga rahule. Ilm soosis meid, seltskond oli suurepärane ja üldjoontes ei läinud mitte midagi valesti.
Ja ei ole hoog raugenud, vastupidi, aina suureneb :)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Teder »

Mulle küll meeldib kui naisi rohkem jahil käib. Miks peaks see ainult meeste privileeg olema. Mõni naine jahiseltskonnas on tervistav nähtus. Mehed peavad end viisakamalt üleval ja õhkkond veidi etem. Ja jahioskused ei jookse ka naistel mööda külgi maha.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas sooviku »

2014, (y) !Tundub,et jahilinnud tegid Haapsalus tublit jahti.Naised,jagage infot!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas pktaks »

Naisi oli seekord üle aastate väga palju kohal (äkki isegi 48), lisaks siis kohalikud lahked jahimehed.
Esimeses ajus kukkus pull, teises ajus ka pull ja kolmandas kaks lehma. Aju oli hästi tihe, häält oli kõvasti, kütid olid kõik väga tublid ja andsid operatiivselt infot, kes kuskohas loomi nägi. Ideaalne saak oli teisest ajust saadud pull, kus üheainsa lasu tabamusel loom kohe maha jäi. Selle lasu sooritaja krooniti sel korral siis ka välja teenitult jahikuningannaks. Kõik neli looma said kütitud naiste poolt, enamus mehi olid ajamas seekord :)
Lisan juurde, et sel korral oli päris mitu naist sellised, kes olid tulnud oma elu esimesse jahti ja vähemalt kuuldu põhjal võiks öelda, et jäid nähtu ja kogetuga rahule ja tahaksid ka edaspidi käia. Seega mehed - kutsuge naised jahti ;)
Minumeelest oli väga hästi korraldatud jaht, kõik sujus täpselt nii nagu soovitud ja lõppkokkuvõttes jäid kõik väga rahule. Ja õhtul said kõik naised ka ära tantsitatud.
Seega, kes kohalikest jahimeestest siinsed kasutajad, siis suur aitäh! :)
Vasta