Hakati menetlema

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, kust see kala nüüd mädanema pidigi hakkama? :M
Ja mina veel imestan, et miks EJS juhatuse koosolekul räägitakse mingist jurast ja mitte sõnagi näiteks jahiturismist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma sügavalt kahtlen, et keegi teist endast heast peast oma jahimaa kellelegi teisel ära annaks. Kes teist on jahipiirkonna kasutusõiguse loa pikendamata jätnud? On ju siin foorumis ennegi juttu olnud, et kohalikke maaomanikest jahimehi ei võeta seltsi vastu.
Minul tekkis pigem küsimus, miks see üldse kunagi käest lasti siis kohalike meeste poolt. Ei viitsi seadust lahti võtta, aga seal ju punkt, mis ütleb, et mitme taotleja korral eelistatakse seda, kes kaasab rohkem hektareid jahipiirkonnas jahitunnistust omavate inimeste poolt. See, kas piirkonnas peab jahti mõni tuntud nimi või mitte, ei oma nüüd küll mingit tähtsust. On kellelgi siis faktid välja pakkuda, et Puust või Lillemäe on kuidagi nihverdanud selle piirkonna omale? Või käivadki lihtsalt seal aegajalt jahil? Kas Siilil on välja pakkuda fakte, et kortsu Tõnis pandi EJS`i turismijahi edendamiseks?
Kui turismi eesmärgil suurendatakse kahjustusi, siis see hoopis omaette teema ja kriitika õigustatud. Aga niisama lahmida pole minu arust päris õige
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Lugege ekspressi ka. Jälle juhatuse liige ära mainitud. http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=65887088
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Niipalju kui mina mäletan ,siis see Sõrve teema on siit ennegi läbi jooksnud.Ja minu mäletamist mööda olivad need mehed ühes jahtkonnas ,kui kasutuslepingu tegemise aeg oli tegi too vend (jahtkonna esimees tollajal )lepingu ainuisikuliselt oma nimele ja mõne aja möödudes andis kaasvõitlejatele kinga.Et asi parem välja näeks ,eks siis möllitigi igasuguseid muid vendi sinna jahimeheks ja loomulikult mida kõvem mees seda väiksem kartus ,et keegi kuskilt urgitsema hakkaks.Sa Rajakas ka kuidagi kahtlaselt ärritud selle teema juures ,kui EJS kritiseeritakse? :D Aga ehk kohalikud selgitavad täpsemalt.Need hirved on ikka ühed suured tüliõunad seal saartel.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Siili »

Lugupeetud rajaleidja,milleks ärrituda?See on puhtalt neutraalne küsimus.Mida ma pean tõestama,kas EJS tegevdirektor ja Viljandi turismiarengu võtmefiguur on üks ja sama isik?See on avalik teave ,võid ise tutvuda.Kui tahtsid vastata minu postitusele-täiesti juhuslikult on see üks ja samaisik.Niisama lihtne see ongi,ilma hüsteeriata.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kaks väga head kirjutist kogu selle kahjustuste kisa-kära valguses ..

http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/?p=5886
http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/?p=5912
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas sworbe »

Ahto Kattai kirjutas:Niipalju kui mina mäletan ,siis see Sõrve teema on siit ennegi läbi jooksnud.Ja minu mäletamist mööda olivad need mehed ühes jahtkonnas ,kui kasutuslepingu tegemise aeg oli tegi too vend (jahtkonna esimees tollajal )lepingu ainuisikuliselt oma nimele ja mõne aja möödudes andis kaasvõitlejatele kinga.Et asi parem välja näeks ,eks siis möllitigi igasuguseid muid vendi sinna jahimeheks ja loomulikult mida kõvem mees seda väiksem kartus ,et keegi kuskilt urgitsema hakkaks.Sa Rajakas ka kuidagi kahtlaselt ärritud selle teema juures ,kui EJS kritiseeritakse? :D Aga ehk kohalikud selgitavad täpsemalt.Need hirved on ikka ühed suured tüliõunad seal saartel.

Sel ajahetkel kehtinud Jahiseaduse redaktsioon:
§ 11. Jahipiirkonna kasutusõiguse loa andmine
(1) Jahipiirkonna kasutusõiguse loa annab ja lubade arvestust peab jahipiirkonna asukohajärgne keskkonnateenistus.

(2) Kui jahipiirkond asub mitme maakonna piires, määrab jahipiirkonna moodustamisel kasutusõiguse loa andja keskkonnaminister määrusega.

(3) Loa andja annab jahipiirkonna kasutusõiguse loa või keeldub loa andmisest ühe kuu jooksul pärast nõuetekohase taotluse saamist. Loa andmisest keeldumise otsus tehakse taotluse esitajale teatavaks posti teel seitsme päeva jooksul otsuse tegemisest arvates.

(4) Kui ühe ja sama jahipiirkonna kasutusõiguse saamiseks on esitatud kaks või enam taotlust ja taotlejad ei nõustu nendele ühise kasutusõiguse andmisega, antakse jahipiirkonna kasutusõiguse luba taotluse varem esitanud isikule. Kui taotlused on esitatud ühel ajal, eelistatakse isikut, kes kaasab jahipiirkonna kasutamisele suurema arvu jahipidamisõigust omavaid füüsilisi isikuid (jahimehi).



Käidi ka kohtus ja tänu sellele muudeti ka seadust!
Ehk siis kohalikul Jahiseltsil oli nimekirjas vähem füüsilisi Jahimehi kui konkurendil. Ja nii ta läks...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas rajaleidja »

ja oleks seaduses kirjas, et seltsi peab vastu võtma isiku, kes omab jahipiirkonnas maad ja jahitunnistust, oleks asi lahendatud(välja arvatud omavahelised tülinad. neid seadusega ikka ei lahenda). Aga seda punkti ei pandud ka uude seaduse eelnõusse sisse, sest siis ei oleks maaomanikel võimalust rahakoti paksuse järgi jahimehi valida
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas GC »

Ain Aavik kirjutas:Kaks väga head kirjutist kogu selle kahjustuste kisa-kära valguses ..

http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/?p=5886
http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/?p=5912


Tõesti, soe tunne tuli lugedes. On veel inimesi, kes aru saavad, mis looduses tegelikult toimub. Nüüd tuleks mõni telekanal metsa kutsuda ja sama jutt koos näidismaterjaliga esitada.
koos koeraga
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas aivar00 »

Väga õiglane ning asjakohane jutt Leililt (y)
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ats »

Kahjuks senini on erametsaliit & co suutnud teha suurt ja negatiivset kampaaniat ulukikahjustuste kohta teles, raadios ja ajalehes. Jahimeeste katuseorganisatsioon neid väiteid ümber pole lükanud. Nii jääbki tavainimesel, kes jahindusest kaugel, mulje tohututest metsakahjudest ja väga suurtest rahasummadest turismijahist.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas JOOSU »

:VS Järgmised mitte eestlased kohal oma toimetustega-SansoBansad ja nepikütid, Itaallased ja Banzaanid !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas sammal.habe »

Karel Rüütli: Eesti karu küttimine jääb vaid välismaalaste lõbuks?

http://ohtuleht.ee/515989
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas baddmann »

Heh, Sammal, miks sa tood artiklist välja ainult selle kõige negatiivsema ? :) Karel Rüütli õnneks lõpetab oma mõttearenduse küll hoopis positiivsemate nootidega (y)

BM
Vasta