KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas unt »

andrus kirjutas:Sibi töö ei ole kah just kõige ilusam ja meeldivama aroomiga aga sellegi poolest ei tehta seda pimedas.

Jah, ma ei tahaks võrrelda jahimeest sibiga. Kui me oleme seisukohal, et jahimeeste maine peaks ühiskonna silmis tõusma, siis on ikka väga vaja valida, kuidas me seda asja ühiskonnale näitame. Meedial ja seal nähtu mõjul on omad, väga kindlad reeglid, kuidas see ühiskonda mõjutab. Neid me muuta ei saa. Küll on meil võimalus omi sõnumeid ühiskonda saata just sellisl kujul, nagu me neid näidata tahame. Kitsas, aga ainuke võimalus!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas puugi »

Andrus jälle lajatas. :D Ma olen päris palju saanud koeraga käia sellistel üritustel.Jaht nagu jaht ikka.Ei tule alati maa seest väljagi kobras kui urud sügavad ja vett täis.50:50 lõhub koeragi ära.Kaevata saab ka-nagu urujaht ikka. (b)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas kakuke »

Vaatasin ka seda saadet ja no ei näinud kohta, kus koprale labidaga lajatati. See hetk keerati ka kaamera ära, kui uluki surmamiseks läks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas tankist »

Täiesti nõus, et jahti ei tohi labidaga pidada ja selline massiüritus oli pigem kahjuritõrje. Aga olles ise seal viibinud, võin kinnitada, et labidaga ühtegi looma ei löödud ning see vehkimine oli kobraste kahva hirmutamiseks. Tahtsime head, aga välja kukkus nagu alati....
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas sooviku »

Ei olnud selles ega ka eelnevates saadetes midagi ebaeetilist või koledat.Koprajaht ongi selline ja alati leidub keegi kellele üks või teine tegevus ei meeldi.Minu arust on sellistel jahtidel kõige ohtlikum kooslus relvadega mehed,koerad ja vesi.Alati saab igaks juhuks hoiatatud,et ei lastaks ükskõik mis nurga all vette meeste või koerte poole.Hasart on sellises jahis kõva.Kõige parem,kui peale käsirelva muud püssi poleks.Virgile (y) !
Naine võib olla,koer peab olema!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas linnukütt »

Ja-jah, kahekesi ja veel püssi ja panniga.. see kütab kirgi
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas Ain Aavik »

Olge hääd ja tehke siis paremini ja eetilisemalt/söödavamalt/esteetilisemalt laiade masside jaoks. On olemas vimeo-kanal, youtubesse saab vabalt üles panna ja leidub veel teisigi laiatarbe kohti veebis, kuhu oma ülesvõetud jahte riputada teistele kritiseerimiseks.
Vajadusel, kui on tarvis üles kütta kirgi, tekitada vastasseisu, õhutada vihkamist ja vaenu ... siis leiab ajuloputusmeedia kõik nood ülesvõtted - oi kui kiiresti üles, lõikab parajaks, paneb vastavasse konteksti ning asub laiu inimhulki töötlema kellegi huvides ja käsul ...
Fakt on see, et olgu inimene milline tahes ja kes tahes .. tegelegu millega iganes - alati on olemas kritiseerijaid ja hukka mõistjaid ning selle kõige ärakasutajaid (kahjuks), kui miskit osutub parasjagu kasulik-kasumlikuks või on abivahendiks võimu juurde saamiseks, säilitamiseks või mingi asja läbi surumiseks.
Mu teada on saatetegijail ja saates osalejatel meiliaadressid ja telefonid .. saab ju helistada, vestelda ja anda ka nõu, kuidas asju paremini teha, et hoida nii reitingut, kui mainet sellisel tasemel, mida ise sooviksime hoida.
Liiast urbaniseerunud ajuloputatud korterielanike jaoks linnamaastikul on jahiinimeste tegevust metsades alati väärakaks peetud, sest liha saavat ju ainult poest osta ja piima ning muid produkte samuti ...

Saate tegijaile jätkuvalt jõudu ja mõnusaid jahte.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas kalur »

Väga hea saade ,aga viimases osas oleks võinud kopralihast midagi valmistada.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas sooviku »

Just!Krt.kopramaks on hea.Mehed ärge mingil juhul seda ära visake!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas Feen »

Ma ise küll nüüd ei hakkaks välja vabandama, et kahjuritõrje ja muidu sellist jahti ei peaks. Antud jaht ehk oligi sellel eesmärgil aga tegelikult on see väga tegus ning aktiivne jaht. Naha saab märjaks, adrenaliini ka. Erinevalt kähriku-rebase kaevamisest on tulemus söödav. Nt ise pean küll seda jahti jahi pärast. Kui sellega kaasneb mõne probleemse koha klaarimine, siis see lisaboonus (hea küll, on olnud kohtasid mida tehtud selle pärast, et vaja on).

Arvestades seda veevoolu mis ära liikus, siis kummaliselt vara hakati neid kopraid vette ajama. Püssiga rahvast oli ka ohtlikult palju. Enda koeraga seal rõõmsalt ei majandaks, mudane kobras ja koer on päris sarnased kui urust välja tulevad ja nad võivad tulla väga järjestikku. Ja millegi pärast on suurest püssist lastud koprad igasuguste tabamustega ka (nagu kiuste ikka risti läbi mao taha jalga). Tulemust oli aga saade liikus sellest natukene mööda. Algus oli paljutõotav, tamm, söödavaru, pesa, elupaik jne aga ikka jäi mulje, et kahjur ja ega muidu ei jahiks.. paha loom, noh. Ja kui natukene ringi sulistati, siis saak oli nii möödaminnes pildil, katkine saba oli, aga kollased hambad? Vahur ikka silus eelmises osas oma saaki nii ja naa ning eksponeeris päris muhedalt tulemust, siin jäi mulje, et midagi on puudu. Ehk oligi see nö hingetõmbe aeg mis enamasti pärast sellist raskema moega jahti on (kopp ja palju rahvast nullisid selle ehk ära). Ikka on hea natukene hinge tõmmata, saaki silmitseda ning siis on pool tööd alles ees (kobraste välja tassimine ning lihakeha ja naha käitlemine).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas puugi »

Sooviku ja Feeni jutud on täitsa õigustatud.Olen Kakukese ja Feeniga kobrast püüdnud ja närv puhkab kui ühtegi püssi metsas polnud.Ainult käsirelv,millega sai kiirelt kahvas kobras surmatud.Kahvad olid ka korralikud ja ohtu polnud,et keegi viga saab.
Ja koer on ikka väga kiire kui lasud kostavad.Muidu ei kaagutaks,aga omalgi aias kääbas, kuhu lapsed lilli viivad.Sõbra koprajahi lõpp,kui käis" rohelistega" koprajahil.Taksi arvati olevat mudasena kobras... :evil:
Aga saade täitsa vajalik. (b)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas kakuke »

Eks ikka leidu mehi, kes on eetilistest eetilisemad ja parematest parimad, aga tahes tahtmata on vaja tegelasi, kes selle "sibi" töö ära teeks, sest kõik ei saa vaid nende kaunite kunstidega tegeleda. ;) Ja pealegi, pähh see püss, vot kui kätega kopra pesast/urust/veest välja võtad, vot see on alles tasavägine võitlus. Ja see adrenaliinilaks, kui sellega hakkama saad, sest Sinu paljaste käte vastas on Colgate värvi teravad kollased peitlid. :) Mõni võib küll öelda, et mees kaalub koprast 4-6 korda rohkem, aga need, kes täisjõus tervet kobrast kinni hoidnud, need teavad, kui äpu see inimene tegelikult on.
Kui siin foorumis on ikka ja jälle läbi jooksnud mõte, et jaht liiga tehniliseks läheb, siis ütleks, et koprajaht urust koeraga on minu meelest üks kõige tagasihoidlikumaid tehnilise osa poolest, kui just metsatehnikaga tammide kallale ei asuta (sageli see pole võimalik ka). Selles jahis määravad kindlasti suuresti tulemuse meeste füüsiline pool ja hallolluse olemasolu kahe kõrva vahel (need, kes kraavikaldal nina nokivad ja kaasa ei löö, need sellest aru ka ei saa). Muidugi õnne on ka vaja. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas Feen »

Ei hakanud eile juurde kribama aga tegelikult oleks saates olnud omal kohal suhtlus mõne koeraomanikuga ka. Teised madistavad ja teevad tööd, ei poolt sõnagi, et mis, kus ja kuidas. Isegi seda ei saanud aru kelle koerad on (eks mul endal ka ikka huvitab, kellel siin ja seal aktiivseid koprakoerasid). Ja see null tulemuse koht oleks võinud saates ka olla. Hoolimata pettumusest, siis tegelikult juhtub seda koprajahis ka. Arvatavasti lõhuti ikka tammi jne. Sinna juurde oleks saanud paar sõna poetada miks kobrast ei saadud (polnud püsielupaik, ei saadud vett alla, koerad ei tahtnud külmaga piisavalt hästi tööd teha vms?)?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Keegi neid püssi ja panni saateid ķah veel vahib? Või on teema nii leierdatud, et pole enam põhjust arvamust avaldada. Ise vaatasin selle hooaja saated netist ära täna. Eetris oleku ajal ma kahjuks teleka ette eriti ei sattu. Ise enesest täitsa armas ju. Mõned apsakad kah sees, nagu peab. Kuigi vist adersseeritud üldisele vaatajale, mitte jahimehele.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: KAHEKESI PÜSSI JA PANNIGA

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:Keegi neid püssi ja panni saateid ķah veel vahib? Või on teema nii leierdatud, et pole enam põhjust arvamust avaldada. Ise vaatasin selle hooaja saated netist ära täna. Eetris oleku ajal ma kahjuks teleka ette eriti ei sattu. Ise enesest täitsa armas ju. Mõned apsakad kah sees, nagu peab. Kuigi vist adersseeritud üldisele vaatajale, mitte jahimehele.

Mina vahin 8) ...kuigi jah, samuti kordusTv-d kasutades.
Vasta