Küsitlus jahindusest Saaremaal

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Evelin
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 24, 2013 12:39 am

Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas Evelin »

Tere!
Olen Kuressaare gümnaasiumist ja teen uurimistööd jahindusest Saaremaal. Üheks osaks on küsitlus ja sooviksin vastuseid küsimustele, mille leiate allolevalt lingilt.

https://docs.google.com/forms/d/1ivPDvM ... form?pli=1
Evelin
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 24, 2013 12:39 am

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas Evelin »

Tere jälle. Tänud kõigile vastajatele! :) (NB! Küsitluse esimesele osale saab jätkuvalt vastata!) Ei lootnud nii aktiivset osavõttu. Aga tihti kipub olema nii, et mida rohkem vastuseid, seda rohkem küsimusi tekib. Mul oleks hea meel, kui leiaksite aega vastata veel täiendavatele küsimustele antud teemal. Kui analüüs valmis, olen nõus tulemusi jagama ka siinsete foorumlastega.

Küsitluse teise osa leiate siit:
https://docs.google.com/forms/d/1FEGrv4FKAnxCUMCWX0zumYmlZBomHKdSWimH_CUtEOE/viewform
Viimati muutis Evelin, P Veebr 24, 2013 6:11 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas sammal.habe »

Mis on selle uurimistöö eesmärk? Koolitöö või midagi muud?
Temaatika on huvitav, aga juhendaja oleks võinud siiski paremini küsimustiku läbi mõelda, gümnaasiumiõpilasel endal näikse veel kogemusteormandamise ruumi olevat.
Evelin
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 24, 2013 12:39 am

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas Evelin »

Selle uurimistöö eesmärk on koolitöö (iga õpilane peab gümnaasiumiastmes koostama vähemalt ühe uurimistöö). Erialane juhendaja mul puudub ja küsimused olen koostanud ise kasutades erinevaid kirjanduslikke ja muid allikaid. Tunnistan ka ise, et arenguruumi veel on, kuid seepärast seda tööd teengi, et õppida ja teha järgmine kord paremini (inimene õpib ikka kõige paremini oma kogemustest).
Evelin
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 24, 2013 12:39 am

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas Evelin »

Hei foorumlased! Teatan, et küsitlusele saab vastata kuni 9. märtsini. Veelkord tänud neile, kes on juba vastanud ja kes veel ei ole - leidke need paar minutit ankeedi täitmiseks. Mida rohkem on erinevaid arvamusi, seda kergem ja huvitavam on mul tööd teha. Kuigi küsitlus on Saaremaa jahindusest, võivad vastata ka teistest piirkondadest jahimehed.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas järvevana »

Suheldes Eveliniga, selgub,et küsitlusel osalejaid üllatavalt vähe.Jutumehi foorumites paistab ikka olevat,aga oma arvamuse avaldamisel viitsimist,tahtmist ja ehk ka julgust napib.Olgugi, et isikute andmed salajased.Kui küsimused ja vorm pole tasemel,kus on kõik targad, kes õpetaks,mida ja kuidas küsida.Kuidas suudavad jahimehed seista oma õiguste eest,kui isegi sellise väikese asjaga hakkama ei saa.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas rajaleidja »

järvevana kirjutas:Suheldes Eveliniga, selgub,et küsitlusel osalejaid üllatavalt vähe.Jutumehi foorumites paistab ikka olevat,aga oma arvamuse avaldamisel viitsimist,tahtmist ja ehk ka julgust napib.Olgugi, et isikute andmed salajased.Kui küsimused ja vorm pole tasemel,kus on kõik targad, kes õpetaks,mida ja kuidas küsida.Kuidas suudavad jahimehed seista oma õiguste eest,kui isegi sellise väikese asjaga hakkama ei saa.

Ära nüüd päris huupi ka lahmi. Mis sa arvad, et siin foorumis kõik Saaremaalt või? Küsitlus on "Jahindus Saaremaal" ja ma arvan, et mingi mulk või võrokas ei ole just kõige pädevamad sellele vastama. Ma ei tea, palju neid saarlasi siin foorumis täpselt kokku on, aga aktiivsemate liikmete poolest vist 5-6 ainult. Et saada rohkem vastuseid, peaks kontakteeruma ikka Saaremaa klubiga, kes aitaks kohalike jahimeeste kontaktidega.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas sammal.habe »

teisalt võiks mõelda, mis motiveeriks jahimehi Evelini küsimustele vastama.
stiilis "olen gümnaasiumiõpilane ja teen uurimistööd ja vastake et mul oleks huvitavam", võib ainult minusuguseid heasoovlikke onkusid ankeeti täitma saada.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas järvevana »

Hakkab juba tulema.Aga miks peaks talumees või ühistujuht olema huvitatud huntidest ,sigadest, hirvedest,kes tekitavad aina muresid.Kas alati peab midagi andma,saama või oraga torkima.Siin on ju kirjas,et oodatud on kõigi arvamused.Mis on vahet, kas vibuga peetakse jahti Saaremaal ,Hiiumaal või mandril.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas rajaleidja »

Küsitlus on ju saaremaa kohta ja suunatud saaremaa jahimeestel. mis tolku on minu kui mulgi vastusest, et ma ei ole saaremaal hunti näinud, karusid võiks seal olla 5tk ja hirve/põtra on vähe võitu? Palun: http://www.ejs.ee/et/kontaktid/liikmeso ... remaa.html Siin on seitse Saaremaa jahindusorganisatsiooni kontaktid. Nendest oleks vist mõtekam alustada. Igal sellel organisatsioonil on mitukümmend liiget, kelle e-mailid neil tõenäoliselt ka olemas. Saarte Jahimeeste seltsil liikmeid tõenäoliselt sadu nagu teistel maakondlikel klubidel. Sealt tuleks vastuseid otsida, mitte mingi mõtetu mulgi käest küsida, kas Saaremaale peaks mõne karu asustama.
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas järvevana »

Kindlasti saab jahiseltsidest küsida,vajadusel Evelin ka küsib.Selle küsitluse mõte on ,et teada saada üldine huvitatus jahindusest,mida võiks täpsemini uurida ja analüüsida.Saaremaal on palju seltside liikmeid,kes ei ela kohapeal.Paljud mured on meil ja mandril ühised,ei ole ühtegi mõtetut mulki või setut.Saab muidugi ka saja vastajaga mingi pildi,loodan,et niipalju ikka tuleb.Mõttetud mehed ei pea tõesti mitte osalema.Edu Evelinile.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui preili Evelin tahab kogu eesti arvamust ,siis nii ongi vaja küsida.Ma ka ei võtnud vaevaks ,kuna mainiti Saaremaad.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas sooviku »

:M Teema pealkiri ongi ju "Küsitlus jahindusest Saaremaal".Ma olen elu jooksul kolm korda Saaremaal käinud.Ei taha nagu saare jahinduse koha pealt sõna võtta :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas järvevana »

Ega selle küsitlusega jahinduses revolutsiooni ei tee,see on selge.Olen sellele hakanud kaasa elama lihtsalt sportlikust huvist.Kindlasti tahan teada tulemust. Evelini postituses on selgelt kirjas,et vastata võivad isikud teistest piirkondadest.Küsitluse teise osa küsimused on küsitavad meilt üle riigi. Põhjendus summuti keelustamiseks,et soodustab salaküttimist,sest pauku pole.Aga vibu ei tee ka pauku. Ja milleks kasutatakse kõiki neid öösihikuid,mida ostetakse turult kümneid,kui mitte sadu.Arvutianalüüs kindlasti mingeid suundumusi näitab.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Küsitlus jahindusest Saaremaal

Postitus Postitas puugi »

Vibu ei tee tõesti mingit suurt heli,aga samas nõuab kütilt kordades rohkem.Jahipidamine on lubatud ainult valgel ajal.Mis öösihikud? :shock: Oli ju selgelt kirjas,et kõik võivad vastata olenemata asukohast!Ise olen ka Saaremaal käinud ainult 10 kond korda. (b)
Vasta