Loomade luud

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
luda
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 21, 2013 4:52 pm

Loomade luud

Postitus Postitas luda »

Tervist, liitusin foorumiga, et küsida taksidermistidelt ja teistelt ulukitega tegelevatelt, mida te teete looma luudega. Oleksin huvitatud ulukite reie-, sääre-, pöia-, ja kämbaluudest. Valmiv ettevõte hakkab tegelema loomsetest kõrvalsaadustest esemete valmistamisega (luud, põied, jäärakotid, jõhvid, sarved, sõrad jms). Valmistan noapäid, nõelakodasid, nõelu, jäärakoti nahast kukruid, ripatseid, kingade kontsi, pandlaid, vilepille jms. Inspiratsiooni olen võtnud põhjarahvailt ja eesti muinasaegsetelt esemetelt.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas kahro »

Kus kandis see ettevõte tegelema hakkab? Nii saaksid sellekandi jahimehed aidata.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas andrus »

Suurima heameelega võin kauba-kauba vastu vahetada. :wink:
jahismurf
haista
Postitusi: 18
Liitunud: T Juun 01, 2010 5:01 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas haista »

mis kujul sa neid luid tahaksid
luda
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 21, 2013 4:52 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas luda »

Ettevõte käivitub Juuli laguses Viljandimaa lähedal. Luud võiksid olla soolatud või sügavkülmutatud. Kes viitsib ja on võimalusi võiks muidugi ära keeta. Ise soolan, keedan, laagerdan maas ja olen igasuguseid katsetusi teinud. Vesinikperoksiidi ei taha eriti kasutada. Eksperimenteerimise mõttes olen lisanud kolmandasse pesuvette ka pesupulbrit. Kes eriti viitsib jännata ja midagi toredat luust vastutasuks saada tahab, võiks toruluude epifüüsid koos diafüüsi otsaga maha saagida ja siis mõned tunnid, vett vahetades, keeta ja pärast õues kuivata. Nii püsib materjal riknemast ja ei rääsu. Kui on mingeid sarvede ülejääke, siis nendega ei pea muidugi midagi tegema, neil vaenlased puuduvad :)
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas jants »

sarvede "vaenlane"on päike
luda
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 21, 2013 4:52 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas luda »

Njah, nii kurbnaljakas kui see ka pole, on päike paljudele materjalidele "vaenlane".
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas matsi »

Kui sul toorainet vaja võid mõned hinnad ka välja pakuda et huvi tekitada , mul on kindlasti leidsarvi kodus (sobiva hinna korral teeks kaupa)
luda
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 21, 2013 4:52 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas luda »

Peab mõtlema, pole kunagi ostnud.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Loomade luud

Postitus Postitas vallo »

Mul on olemas- tulemas jäärusid , seega ka jäärukottisi/kotte. Mult on neid ennegi küsitud. Hea bisniak , kui ma suudan kotid maha müüa, siis on ainult jääru määgimine veel jäänud müümata. :mrgreen:
luda
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 21, 2013 4:52 pm

Re: Loomade luud

Postitus Postitas luda »

Kotid võiks ikka alles hoida, soola sisse vistata ja suvalisse kohta panna, koos nendega võiks soolata ka põied maod ja jalaluud. Tasu kokkuleppel :)
Vasta