Kopra pea ja kuulieffekt

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Võtke kaks kiiverpead ja laske neid nii 5 kui 10 meetri kauguselt ja näete,et 5 meetrilt lastud kopral pole võimalustki terve kolbaga pääseda.Suuremal kopral on nii kõva kolp,et koer ka seda ära ei hävita. :D
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Koprajaht

Postitus Postitas hagijas »

Palun moderaatorid tõstke see kiivri teema kuhugi mujale, sooviks infot kopra liikumise kohta lugeda mitte müüdimurdjate vaidlusi.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Koprajaht

Postitus Postitas Tiit Karp »

hagijas kirjutas:Palun moderaatorid tõstke see kiivri teema kuhugi mujale, sooviks infot kopra liikumise kohta lugeda mitte müüdimurdjate vaidlusi.


Selleks eraldi teema olemas. "Mis ajal kobras hetkel väljas käib?"
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kopra pea ja kuulieffekt

Postitus Postitas Feen »

Kopra kolba läbivuse teemal on teisigi arutelusid olnud. Nt, kas .22 LR püstoli kuul (tavaline stendikas) läbib kontaktlasuga koprakolju või mitte, kas surmav efekt on kiire saabuma või põrkab kuul tagasi :) Karta on, et haavlitega lastud 10 m on tegelikult 20-30 m ning laskja arvates 30 on juba ca 50. Tavaline asi, et pannakse täiesti võssa. Ma olen ka nr.5 haavlitega paar kobrast lasknud. Kõige lähem loom oli 8 m (mõõtsin üle) ja kaugem vast 15 m kanti (pardijahis juhtunud). Kõik loomad olen kätte saanud (ühe küll pardijahist naasmisel). Kindel on ka see, et kipivad liialt siputama ja toibuma, kuid kolju on kahjustatud olnud.

22 LR püstoli vastu ollakse ka vist seetõttu, et mõni mõtleb sellega 2-3 m pealt laskma hakata äkki. Kontaktlasuga sureb kobras kiiresti ning kuul läbib kolju. Kes iganes (Kaupo näiteks), seda teemat loeb ja asjaga osas arvamusliider, siis uue seaduse valguses võiks see abivahend lubatud olla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta