Uus Jahiseadus.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Jack »

Tehtaks koos vereprooviga tasuta ka keeritsussi proov, oleks kah juba asi.
...kohe metsa...
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ei jõua ise sõrmega järge ajada, kas jahiseaduse muudatused on tänaseks jõustunud või millisest kuupäevast jõustuvad?
Ole kui leebe tuul...
alla
Postitusi: 10
Liitunud: N Dets 06, 2012 9:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas alla »

GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas GC »

Põrsastega emise küttimine aastaringselt...!?
Paljud siis meist on valmis mais... emist laskma?
Mina mitte mingil juhul!
koos koeraga
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See hirmsa kiiruga tehtud jahiseaduse muutmise tuhin on nii pikalt veninud ,et kuniks see kehtima hakkab on ta oma aktuaalse kaotanud ja osutub mittevajalikuks ,vist :!:
jyri

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas jyri »

GC kirjutas:Põrsastega emise küttimine aastaringselt...!?
Paljud siis meist on valmis mais... emist laskma?
Mina mitte mingil juhul!

Aga selleks on olemas "jahi"turistid ja kõigele kaarega läristavad sama seaduse alusel küttimislubade värsketest valdajatest kinnistute omanikud.
Tegelikult mulle tehti asjast jagavate inimeste poolt selgeks üks huvitav detail- kui on "lasteaed" mitme emise "järelevalve" all, siis ühe või paari "kasvataja" elimineerimine ei põhjusta orvustunud põssade hukkumist- ellujäänud mammad võtavad oma hoole alla.
Seda väidet kinnitab ka asjaolu, mida enamus kindlasti näinud- näiteks söödale tuleb üks emis, kellel kaasas erineva suurusega põssad. Ilmselt lisaks enda omadele ka lapsendatud. Kuhu see rongaema kadunud, pole teada, aga arvata võib küll.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Beretta »

[quote="jyri" kõigele kaarega läristavad sama seaduse alusel küttimislubade värsketest valdajatest kinnistute omanikud.[/quote]
Jyri. Sa oled nii vana mees küll, et ei peaks tühja panema. Konkreetset näidet Sinu väite tõestuseks ju puht ajaliselt olla ei saa. Ehk teisiti on tegemist futuurarvamusega. Muidugi võivad Sul olla miskid selgelt ettenägemise võimed nagu ennustaja Edgaril. Sel juhul- sorry!
Tollel Edgaril ei ole tegelikult muhvigi peale alghariduse ja sulitegemise eest saadud karistuse.
Grumpy old man
jyri

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas jyri »

Näidet millest? Et emised käivad erisuurusega põssadega? Seda ju küll nähtud, ja pidevalt. Või et suva mittejahimehest maaomanik, soetab loa " lõtvade kommetega" sõbrale?
Mu väide ei käi jahimeeste kohta, kes "juhuslikult ja samaaegselt" maaomanikud nagu sinagi ja palju palju minu sõpru.
Kui said just nii aru- palun vabandust ebakorrektse väljendi eest (b)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Tegelikult mulle tehti asjast jagavate inimeste poolt selgeks üks huvitav detail- kui on "lasteaed" mitme emise "järelevalve" all, siis ühe või paari "kasvataja" elimineerimine ei põhjusta orvustunud põssade hukkumist- ellujäänud mammad võtavad oma hoole alla.

Mina julgen väita, et need "asja jagavad inimesed" on täielikud :L ning ainult lõugade laksutajad mis neile kasulikud on.
Kui veidi laiemalt asjale läheneda ja hakata mõtlema miks põrsad on erineva suurusega ( jätame välja sünniaja - 1-2 nädalalne vahe ei ole nagunii silmaga tuvastatav).
Minule on seletatud jahimehe tee alguses nõuka ajal vanade elukutseliste jäägrite poolt - emist ei tohi põrsaste eest ära lasta kuna teine emis laseb neil küll koos enda põrsastega olla, kuid tissi neile ei anta. Igale "titele" on emapiim aga esmatähtis isegi veel siis kui sööb lisaks ka muud toitu.
Samas hakkab ka söödaplatsil toimuvat jälgides silma, et osad nn. nigelamad põrsad ei julge üldse kohe sööma tulla - vanaeit peksab neid eemale - ei tea miks :M . Vast ikka põhjuseks võõras põrsas...

Kui aga seadusemuudatustest rääkida - meie "spetsialistid" tahavad ikka kõige targemad olla. Reaalsuses aga ... jäetakse mängust välja kõige suurem katku levitaja - INIMENE!
Lätlased maksid ja maksavad siiani katkus sea küttimise eest. Meil siiani võetakse vastu üle aasta hilinenud meetmeid :lol: . Ehk siis "spetsialistid" kavaldasid ka iseennast üle - olgu see jant külmikutega või siis jahiseaduse muudatused.
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas puugi »

Kui emis maha lastakse kasvavad teisele sama karja emisele topelt nisad+udar?Tegu on ju äärmiselt rumalate tegelastega.
Mul on koeral 10 kutsikat.Sõbra koeral sünnib samuti 10 kutsikat,aga ema sureb tüsistustesse ära.Võtan kõik ja panen oma koera imetada-20 kutsikat!!!
Enamus jääb kängu või sureb lihtsalt maha.(Lisatoitmisega jäävad alles]
Sama teema ka sigadega.Eriline haige kes triibuliste ema maha laseb.See on muidugi minu isiklik arvamus.Ainult 90 % minu tuttavatest arvab nii.Kes sellise seaduse tegi? :roll:
Tean neid asju väga hästi,sest olen ise 2 kolmekilost kuldipoega suureka kasvatanud(lambad lasid ema enne Jaanipäeva pukist maha!)Ei tohiks nagu sel teemal kellegil kobinat enam olla? :evil:
jyri

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas jyri »

Lihtsalt episood minu jahtidest, filmitud 19 mail k.a.- algul tuli üks emis koos 11 põssaga.
Vaatasin binokliga kõhu alla ja sain ainult 7 "tissi" kokku. Kõik 12 sõid rõõmsalt väljapandud vilja (kuna lasta võisin ainult suurt kulti, siis muud polnudki teha, kui filmida).
Ca 45 min pärast kostis kaugel oksa raksatus ja koheselt oli ka plats puhas. Mingi aja pärast tuli "tuttav" emis koos põssadega tagasi ja siis veel ca. 5 min.pärast ilmusid kesikud ja teine emis, kellel rehkendasin kokku 4 tissi. Kokku oli siis kohal 19 siga ( 11 põssat, 2 emist ja 6 kesikut)
Ma ei taha midagi kellelegi tõestada, aga "teise" emise põrsad sõid pikalt koos esimese emise omadega täitsa rahulikult. Seega see ütlemine, mis mõnel harja punaseks tegi, võib kehtida hoopis mitte nendele põssadele, kes AINULT piimast toituvad, vaid äkki hoopis veits vanematele, kes juba ka muule toidule üle läinud.
Kordan, ma seda ei väida, aga ka ei välista.
Manuseks mõned pildid kirjeldatust. On ka videosid paar tükki smast sündmusest.
Manused
DSC_0095.JPG
DSC_0094.JPG
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas puugi »

See on juba arukam jutt.Kui põrsad on juba teisele toidule üle läinud ei juhtu nendega midagi.Aga triibulised käelabasuurused surevad lihtsalt maha kui piimast ilma jäävad.
Vasta