Uus Jahiseadus.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas rajaleidja »

Ja kui minna sõbraga koos kalale, istudes paadis, omamata ühtegi püügivahendit, tuleb maksta harrastuspüügi õiguse tasu, sest viibite ju veepeal ja tagatipuks paadis ka veel. Järelikult kalastate. Hoidku jumal selle eest, kui lähete kaasa koos kutselise kaluriga...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Ajaja, kes ei oma eridokumenti nõudvat jahipidamisvahendit, siis temalt ei nõutagi muid dokumente, sest tema õigused jahti pidada tulenevad jahist osavõtjate nimekirjast, mis on jahipidamist õigustav dokument ja on jahil kaasas ning asub reeglina jahijuhataja käes.

Kulla Linnukütt - see on väljavõte sinu jutust - ja täpselt nii ta ongi! Olen täna ajaja, relva ning koera kaasas ei ole. Registreerisin ennast ajujahi nimekirjas ning andsin allkirja nimekirja, et olen instrueeritud ohutustehnikast. Ja see ongi KÕIK! Edasi metsas olles ajus
pasundan, peeretan või löön trummi - mitte ükski KKI inspektor ei oma pädevust nõuda minu käest jahitunnistust või 10 euro maksmisest!

Kunagi ammu juuraõpingutel selgitati Tartus, et § märk ongi selleks, et saaks laveerida. Tont seda aega teab - äkitse ongi maailm vahepael jalgadelt peapeale keeratud :M
Siin on asjad aga väga konkreetselt paigas. Kes kahtleb ärge siin foorumis tolmu üles keerutage vaid tehke kirjalik päring näiteks KKI- avalikule meilile. Ja kindlasti ärge pärast unustage ka nende vastust siia postitamast!
ikka lõbusalt
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas greenhorn »

Hea linnukütt,
loe nüüd palun uuesti seadust mis dokumendid annavad jahipidamisõiguse:
§ 35. Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid
(1) Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid on:
1) jahitunnistus;
2) jahiluba;
3) jahist osavõtjate nimekiri;
4) suuruluki laskekatse tunnistus;
5) vibujahi laskekatse tunnistus.
(2) Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid peavad jahipidamise ajal kaasas olema, välja arvatud käesoleva seaduse § 31 lõikes 4 nimetatud juhul.
(3) Jahist osavõtjate nimekiri on nõutav üksnes ühisjahi puhul.

Veelkord:
§ 31. Ühisjaht:
...
(4) Jahist osavõtjate nimekirja kantud isikul ei pea olema jahipidamiseks vajalikke dokumente ja jahipidamisvahendi kasutamist tõendavaid dokumente, kui ta ei kasuta dokumendi olemasolu eeldavat jahipidamisvahendit või temale antud jahiluba ei ole lisatud jahist osavõtjate nimekirjale.

ainult jahist osavõtjate nimekiri ei anna kohe mitte kuidagi mitte kellelegi jahipidamisõigust kui tal on puudu selline dokument nagu jahitunnistus
§ 36. Jahitunnistus
(1) Jahitunnistus on dokument, mis tõendab füüsilise isiku oskust jahti pidada.
(2) Jahitunnistuse tohib anda vähemalt 16-aastasele isikule, kes on läbi teinud jahindusalase koolituse ning edukalt sooritanud jahiteooriaeksami.


ning lisaks, kui sul pole ajus kaasas neid asju, siis sa jahti ei pea:
§ 24. Jahipidamisvahendid ja -viisid
(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
1) sile- ja vintraudne ja kombineeritud tulirelv, välja arvatud täisautomaattulirelv;
2) jahipidamise otstarbel registreeritud poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;
3) püstol ja revolver;
4) jahivibu;
5) püünis;
6) peibutis ehk peibutusvahend;
7) jahikoer;
8) piirdelipp.

peaks piisama?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Beretta »

Kõik ajumehed peavad edaspidi kaasas kandma kahva ja vähemalt ühte piirdelippu.
Ja loomulikult jahipidamise õiguse tasu maksmise tõendit.
(y) https://www.youtube.com/watch?v=PMigXnXMhQ4
Grumpy old man
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Pauli »

aivar00 kirjutas:Kes kahtleb, ärge siin foorumis tolmu üles keerutage, vaid tehke kirjalik päring näiteks KKI- avalikule meilile. Ja kindlasti ärge pärast unustage ka nende vastust siia postitamast!

Pärisin järgi maakondlikust büroost ja sain sellise vastuse, mis oli kohalike meeste arupärimise peale juba mullu sügisel KKI peamajast saadetud:

"Lähtuda tuleb JahiS § 31. Ühisjaht lg 4, mis määrab:
(4) Jahist osavõtjate nimekirja kantud isikul ei pea olema jahipidamiseks vajalikke dokumente ja jahipidamisvahendi kasutamist tõendavaid dokumente, kui ta ei kasuta dokumendi olemasolu eeldavat jahipidamisvahendit või temale antud jahiluba ei ole lisatud jahist osavõtjate nimekirjale.

Viidatud sättest tuleneb, et kui jahist osavõtjate nimekirja kantud isik ei kasuta jahil jahidokumendi olemasolu eeldavat jahipidamisvahendit või temale antud jahiluba ei ole lisatud jahist osavõtjate nimekirjale, ei pea tal olema jahipidamiseks vajalikke dokumente. Kui isik osaleb ühisjahil "kaks kätt taskus" ajajana (kes võib ka tegelikult omada kehtivat jahitunnistust), siis sellises olukorras ei nõua jahiseadus isikult jahil osalemisel jahiseaduse § 7 määratud jahipidamisõiguse tasu maksmist.

Lisan, et niipea kui jahitunnistusega isik osaleb ühisjahil ajajana koos oma jahikoeraga, peab tal olema tasutud jahipidamisõiguse tasu, sest § 31 lg 4 järgi kasutab ta jahidokumendi olemasolu nõudvat jahipidamisvahendit - jahikoer on jahipidamisvahend (§ 24 lg 1 p 7)."

Sellega peaks vist case closed olema?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas andrus »

case oli closed juba alguses aga tundub,et meestel on igav....imevad pöidlast probleeme omale. :lol: :lol:

Pärnumaal aga on asjad ülevalt poolt eriti karmiks aetud. :mrgreen: :mrgreen:
jahismurf
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas maris »

Pauli kirjutas:Lisan, et niipea kui jahitunnistusega isik osaleb ühisjahil ajajana koos oma jahikoeraga, peab tal olema tasutud jahipidamisõiguse tasu, sest § 31 lg 4 järgi kasutab ta jahidokumendi olemasolu nõudvat jahipidamisvahendit - jahikoer on jahipidamisvahend (§ 24 lg 1 p 7)."

Mille järgi koera omandi- ja/või valdusõigus kindlaks tehakse?
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Välek »

maris kirjutas:Mille järgi koera omandi- ja/või valdusõigus kindlaks tehakse?
Koer on oma peremehe nägu.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas TiitR »

maris kirjutas:
Pauli kirjutas:Lisan, et niipea kui jahitunnistusega isik osaleb ühisjahil ajajana koos oma jahikoeraga, peab tal olema tasutud jahipidamisõiguse tasu, sest § 31 lg 4 järgi kasutab ta jahidokumendi olemasolu nõudvat jahipidamisvahendit - jahikoer on jahipidamisvahend (§ 24 lg 1 p 7)."

Mille järgi koera omandi- ja/või valdusõigus kindlaks tehakse?

Mis teil siis jahikoera paberites "omanikuna" vastu vaatab? :roll:
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas linnukütt »

§ 35. Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid
(1) Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid on:
1) jahitunnistus;
2) jahiluba;
3) jahist osavõtjate nimekiri;
4) suuruluki laskekatse tunnistus;
5) vibujahi laskekatse tunnistus.
(2) Jahipidamisõigust tõendavad dokumendid peavad jahipidamise ajal kaasas olema, välja arvatud käesoleva seaduse § 31 lõikes 4 nimetatud juhul.
(3) Jahist osavõtjate nimekiri on nõutav üksnes ühisjahi puhul.

Õppigem ometi ükskord ära, et need dokumendid on kõik võrdsed jahipidamise õiguse andmise koha pealt. Näidake mulle, kus seaduses on kirjas, et mul peab eelnevalt olema jahiluba või jahitunnistus, et mulle saaks anda õiguse pidada jahti jahinimekirja alusel. Et jahinimekirja alusel ma saaksin jahipidamise õiguse st olla antud hetkel jahimees, ei vaja ma ei jahiluba, jahitunnistust ega suuruluki laskekatse tunnistust. Nee nimekirjas antud dokumendid annavad kodanikule õiguse pidada jahti ehk olla jahimeheks. Tõsi, mõni dokument annab piiratud ulatuses õiguse pidada jahti, aga see on siiski õigus.
Jahiseadus ei defineeri jahipidamisviise, sest need on defineeritud käsiraamatutes. Õppigem üks kord selgeks ajujahi definitsioon (on kõigis käsiraamatutes).Ajujaht on jahipidamisviis, kus üks osa jahimeestest (ajajad) ajab ulukeid ette teisele osale jahimeestest (küttidele).Mõlemad osad on jahipidamisõigust omavad isikud e jahimehed.
PS Ma küsisin KKM-st õigusosakonnast järele, mis valemiga nad saig kodulehele sellise konstruktsiooni nagu seal on. Vastust pole poole aasta jooksul saanud, sest häbi on tunnistada, et juriidiliselt pole kõik korrektne. Ja tänage jumalat, et KKI käitub mõistuse loogikat arvesse võttes ja ilmselt kokkuleppeliselt ajajaid ei kiusa.
Ma lõpetan, sest rohkem ei viitsi vaielda teemal kas ajaja on jahimees e jahipidamisõigust omav isik või mitte. Ja kas talle on jahinimekirjaga kui jahipidamist õoigustava dokumendiga ka see õigus antud. Ja ma rääkisin eelnevalt lahti ka selle, miks ajajalt ei küsita jahipidamisõigust tõendavaid dokumente (muid pole ju küsida kui koera või relva kaasas pole), sest see on jahinimekirja näol jahil kaasas jahijuhataja käes.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas kakuke »

Ma isegi hakkan sellest juriidilisest konksust aru saama, aga mul on üks teoreetilist laadi küsimus linnukütile. Mis moosiga on võimalik kki inspektoril üldse kontrollida isikut, kellel puudub kohustus omada vastavaid pabereid. Nimi nimekirjas nüüd küll pole see mille järgi kontrollida, et kas Juhan Kask on tasunud selle maksu või ei, sest selliseid Juhaneid võib Eestis olla rohkem, kui üks. Kas siin juba küna lõhkine pole?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas veix23 »

Lisan veel ka selle, et viimane kord, kui ajajate olemusest KKI-is arutati, siis järeldus oli see, et ka ajaja ei tohi olla tarvitanud alkoholi...
Kui nii mõelda siis on linnuküti jutus tõesti väike iva sees...

Janekile: Inspektor küsib ajajalt kohapeal sünniaega ning polegi nagu rohkem midagi nii keerulist...
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas linnukütt »

Kakuke küsis: "Mis moosiga on võimalik kki inspektoril üldse kontrollida isikut, kellel puudub kohustus omada vastavaid pabereid."
Austusest kakukese vastu ma vastan- ma ei tea. See on aus vastu ja ma arvan, et ka inspektorid vastavad nii ja nii nad ei kontrolligi. Olgem rahul siis sellega.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas unt »

Ma ei oota linnukütilt vastust, sest ta on juba lubanud, et ei taha sellel teemal enam vaielda. Ja ma saan ka aru, millest tulenevalt ta on oma seisukohta kaitsma asunud.
Ometi tuletab selline seisukohavõtt mulle meelde ühte vana nalja kusagilt tehnikaülikoolist - sõjalise lonegul küsib tudeng õppejõu käest, et sm major, kahuri mürsu trajektoor on kõver. Et kui nüüd kahur külili keerata, siis peaks olema võimalik tulistada kahurist ka nurga taha. Õppejõud mõelnud veidi, süganud kukalt ja teatanud - teoreetiliselt on võimalik kuid praktikas sellist võtet ei kasutata.
Jahiseaduses on palju tegematajätmist ja vasturääkivust. Sealjuures definitsioonid. Erialakirjandusest (jahiraamatud) võetut ei saa kindlasti nimetada definitsioonideks ja nende tõlgendus on kohe kindlasti laiem kui oleks ühes seaduses defineeritud mõistetel. Seega tuleks seaduse sellisel tõlgendamisel, milline seab oma ebaselgusega kontrollitava löögi alla, olla ettevaatlik ja igal juhul tõlgendada seda kontrollitava kasuks. Ühesõnaga - külili keeratud kahurist ei saa tulistada nurga taha!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas maris »

TiitR kirjutas:
maris kirjutas:
Pauli kirjutas:Lisan, et niipea kui jahitunnistusega isik osaleb ühisjahil ajajana koos oma jahikoeraga, peab tal olema tasutud jahipidamisõiguse tasu, sest § 31 lg 4 järgi kasutab ta jahidokumendi olemasolu nõudvat jahipidamisvahendit - jahikoer on jahipidamisvahend (§ 24 lg 1 p 7)."

Mille järgi koera omandi- ja/või valdusõigus kindlaks tehakse?

Mis teil siis jahikoera paberites "omanikuna" vastu vaatab? :roll:

Millistes paberites - Eesti Kennelliidu registris (või ka tõutunnistusel); jahikoerapassi väljastanud jahikoerte tü registris; selles sinises lemmikloomapassis, kuhu ka tõug vaid omaniku ütluse alusel kirjutatakse ning mis tänapäeval koera jahikoera staatust "tõestab"; kohaliku omavalitsuse kiibiregistris või eile sõlmitud ostu-müügilepingus?

Aga mis saab siis, kui koeral on paberite (vahet ei ole, milliste ülalmainitute) järgi 3 omanikku, ajus on kohal kõik kolm, aga 10 eurot on neist makstud vaid ühel?
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Vasta