Uus Jahiseadus.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Eik »

Joosep Käba kirjutas:
Ats kirjutas:http://etv.err.ee/index.php?033468&clip_id=55937#.UX2SkPnbycw


Härra Udam on siis meite kandi mees. Jaksu talle jätkuvas seadusetegemises. Nagu jutuski kõlas siis seaduse sellisel kujul vastuvõtmine on alles algus. Järgmine etapp on jahimaa suuruse vähendamine, siis jahipiirkonna moodustamise lihtsustamine jne, jne. Kehtiva seaduse muudatused ei hakka niimoodi silma kui terve uue seaduse tegemine ja küll neid muudatusi lihtsam "läbi pressida" on.
Niipalju on siis meie kandi tähtsad (EEML kuuluvad) metsaomanikud "koostööd" teinud, et jahipidamine keelati ära. Mis seal ikka metsa jätkub, nagu tony kirjutab. Saab ju kasvõi oksjonilt tüki osta kui vaja. :wink:


Metsaomanik Udami jutust kraapis koledasti kõrva ja hinge selline lause vt. 03:56

Tsitaat klipist:
Kemikaalidega töötlemine on iseenesest väga kulukas, teiselt poolt, see tuleb ju igal aastal järjest ja jätkuvalt teha ja see ei ole üldse tootlik kulu, ehk sellest ei saa me mitte midagi juurde. ????????? (minu küsimärgid)
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Küsimärkidele juurde ...

Sellesse hetke jõudnuna on veelkord tahtmine üle korrata .

Miks on siiani kasutatud ainult 8 % eraldatud rahast, nii kahjustuste ennetamiseks, kui kahjustatud metsa taastamiseks ...... sealt äuruliidust eraldatust ... siinkirjutajana - ja äärmiselt rikutuna arvan, et on nagu alati ''kaks võimalust'' ...

Kas soovitakse näidata kahjustusi suurematena, kui nood teglikult on ... või siis ollakse tõrjuvad igat sorti kohustuste ees, mis nõuavad omapoolseid lisakulutuste tegemisi metsakasvatusel.

Arvake ise, kumb variant sobivaim on.

Mia panne tsuu nüit illosaste lukunn :V
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pakosta väitel riigi kõige suuremal metsaomanikul RMK-l olla kahju 0,17 euri ha kohta.Ma saan aru ,et kui sull on 100ha metsa ,siis võivad kulud kas oluliselt suuremad v väiksemad olla ,või üldse puududa.Siinkohal on aga hea demagoogitsedes paraleeli tõmmata oksjonitel müüdava jahiõiguse ja kahju suuruste vahel.Et kui väidetakse ,et jahimees ongi jahipidamise eest nõus oksjonil kujunenud hinda maksma jahiõiguse eest siis jahimees võiks väita ,et omanikul tuleb 0,17 euri ha kohta kahju ,mis hüvitist tee veel tahate? :)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas sammal.habe »

hm, kas sellele Pakosta väitele on ka viide olemas? huvitav teema...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sellele küsimusele ausa ja adekvaatse vastuse saamiseks peab olema ilmselt Liisa-Ly Pakosta ... või vähemalt kuuluma
http://www.rmk.ee/organisatsioon/kontaktid/rmk-noukogu
koos-seisu, kuhu kuulub ka nimetett isik ..

Jahimeeste ''suur sõber'' Tõnis Kõiv kuulub ju samuti sinna nõukokku nagu ka KKM-ni kantsler ja asekantslergi.
Järeldused teeb igaüks ise oma isikliku rikutuse kohaselt.

Nimetet riigiasutise või firma ulukikahjude nutulaulu ja metsakasvatuse suure soovi leiab ehk otsinguid kasutades ka üles ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sammal.habe kirjutas:hm, kas sellele Pakosta väitele on ka viide olemas? huvitav teema...

Seda lugesin seaduse vastuvõtmis stenogrammist.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas baddmann »

sammal.habe kirjutas:hm, kas sellele Pakosta väitele on ka viide olemas? huvitav teema...


L.-L. Pakosta ütles need numbrid välja 24.aprillil JSE II lugemisel Riigikogu kõnepuldist, stenogramm siin. CTRL-F + "Pakosta" järgi leiab üles tema sõnavõtu alguse.

http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcom ... 80#pk12798


Küll aga paluks tähele panna järgmist. See 17 senti/ha on kahjude summa jagatuna (Pakosta sõnavõtus) kogu riigimetsamaa pindala peale, mitte kahjustatud ala pindala peale. Kui jagada sõnavõtus mainitud summa kogu kahjustatud ala pindala peale, siis tulevad veidi teised numbrid - 653 EUR/ha. Seega minu meelest see 17 senti/ha sobib suhteliselt mõnusalt jahipiirkonnas metsaga kaetud ala pindala järgi JP kasutajal igaks juhuks igal aastal alles hoida kahjude kompenseerimise reservis, muuks ta eriti ei sobi.

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=53125

Jahimehed ja riik hakkavad ulukikahjusid hüvitama. Ehk siis järelhüüded hilinemisega, mille puhul tuleb meelde kirjanduslik ütlemine Oskar Lutsult .. ''Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud ..''
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Keit kõneleb praegu Vikerraadios uue Jahiseaduse parimatest külgedest.

Ökoskoobis uuest jahiseadusest, Keskkonnatelgis Eestist kui ökoriigist

Nüüd on kindel, et uus seadus jõustub juunis. Mis muutub jahimeeste, maa- ja metsaomanike jaoks? Stuudiosse tuleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Kuuleme metsandusekspert Peep Põntsonilt, kas värske jahiseadus on ühtviisi hea kõigile osapooltele või on selles näiteks maaomanike seisukohalt vaadates olulisi vajakajäämisi.
Lisaks jahiseadusele peatume ka eurorahade teemal. Mida ja kui palju taotleda saab?
Keskkonnatelgi saates aga jätkame möödunud nädalal alustatud diskussiooni, kus uurime, mismoodi arendad Eesti eeskujulikuks ökoriigiks. Stuudios väljendavad oma seisukohti majandusteadlane Andres Arrak ning Eesti Ökokogukondade Ühenduse juhatuse esimees Madis Masing.



Saatejuht on Krista Taim. Kuula esmaspäeviti kell 10.05.

Kuula varasemaid saateid
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas aivart »

Kuulake küsimust mis kõlas 31.31 ja ka vastust sellele.Kui omanik on jahi keelanud siis ei või ka tema ise seal jahti pidada.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... poole.html

Siin ühes teemas võeti kasutusele sõna ''pehmo'' ... see kehtib esimese pöördumise puhul.

Kui ministeeriumi ja allasutuse RMK tegevus on olnud nelja aasta jooksul ebaseaduslik, siis pole võimalik olla delikaatne...
Tuleb olla konkreetne. Seadust, mis kehtib senini (1 juuni 2013), tegelikkuses täielikult ignoreeriti .. või on täpsem ütelus - jäeti täitmata, pugedes ettekäände taha, et kohe-kohe hakkab ju uus seadus kehtima. RMK ja selle ametiasutuse jahimajandusosakonna tegevusest siinjuures rääkima pole tahtmist hakata - liiast teravaks kisub.
Adekvaatselt saan aru, et pärast kakelust rusikatega eip vehita. Kuid pretsedent on ju olemas.

http://www.postimees.ee/1226238/kuus-sa ... endi-poole

Lisatud fail manustes. Igal juhul on koostatud asjalik pöördumine. KKM-ni ebaseaduslik tegevus on välja jäetud ja RMK oma samuti.
Eks aeg annab arutust.

Veel huvitab asjaolu.
Kes on see ''kolmas'', kes ''kahe kakluse'' (tegelikuses on kaklejaid rohkem) tule paistel käsi soojendab ja hõõrub heast meelest :?: :M
See pole teps mitte ei jahimees ega maaomanik. :!:
Manused
presidendikantselei20-1.doc
(36.5 KiB) Allalaaditud 378 korda
VPK_06052013-1.pdf
(976.72 KiB) Allalaaditud 407 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcom ... mm#pk12820

Arupärimine jahiseaduse ja jahinduse arengukava täitmise kohta - ''vastamas'' keskkonnaminister ....
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
välek vibulane
Postitusi: 17
Liitunud: N Aug 27, 2009 4:33 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas välek vibulane »

http://www.maaleht.ee/news/mets/jaht/er ... d=66091554
Uudislõik Maalehest.
Soovitan kõigile artiklis olev tsitaat seinale riputada ja paar aastat hiljem vaadata, kas nii ka läks:

„Oleme täiesti veendunud, et kohaliku kogukonna kaasanud jahiseltsidel jahipidamise kulud ei suurene. Samuti ei ole ohtu, et uue jahiseaduse valguses langeksid sõraliste populatsioonid sellisele tasemele, kus saaksime rääkida rahvusliku rikkuse hävitamisest,“ ütleb Eesti Erametsaliidu juhatuse liige Taavi Ehrpais.

Äkki oskab seesugune oraakel ka öelda, kas on võimalik, et inimene muutub uuesti ahviks?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus Jahiseadus.

Postitus Postitas aivar00 »

Ei oska kommenteerida kes kuidas muteeruma hakkab aga antud hetkel mina veel uue seaduse raames oma maadel kisa ei ole kuulnud. Ka eelnevatel aastatel on minu mobiilinumber olnud kohaliku erametsaseltsi tahvlitel üleval(selts küsis minult selleks kunagi luba) ning lisatud klausel - järelevalvet teostab Kohila Jahimeeste Selts.
Kus aga on jahimehed ning maaomanikud tülis sealt küll miskit head oodata ei ole. Mudugi kui nüüd kahjude hüvitamiseks reaalselt läheb, siis võib ka tüli väga kergelt tekkida. Siiani õnneks suuri kahjustusi ei ole olnud (peale RMK väidete, kes ikka ühte tukka jahimehi on pidevalt ajanud - seal oli ennem TREV-i soolaliiva segamise plats ning sõralised käisid palju läbi). Ja meie jahimaadest on enamus eramaad. RMK ja jätkuvalt riigi omandis maad kokku oli paar aastat tagasi vaevalt 20 %. Nüüdseks vist isegi veel vähem.
Antud hetkel on suuremaks probleemiks too Looduskaitse seaduse muudatus lisasöötmise kohta.
ikka lõbusalt
Vasta