Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.

Millise mutilõksu valiks sina?

1
3
12%
2
8
32%
3
5
20%
4
6
24%
5
3
12%
6
0
Pole hääli
7
0
Pole hääli
8
0
Pole hääli
9
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 25

Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas walker_metsas »

Hääleta või soovita lõksutüüpi: http://imgur.com/a/IPRMv/all


Pilt

Et siis vaja need hullud kinni püüda, kes muru üles tuhninud. :VS See pikalt lumine talv oli neile väga soosiv. Mutte on läinud õite paljuks ja paeab traat ja "vesiroti" tüüpi lõksule midagi lisaks ostma, kuna alati ei viitsi põlvili maas neid seadistada.

Eks see muttidega võitlemine ongi nö. kättevõtmise asi. Kord on tuhin olemas, et lähen püüan need raisad kinni. Siis jälle ununeb mõneks ajaks. Hetkel on kuhilate laialiajamisest selline kopp ees ja naine ka närvis, et peab alustama sõda nendega.

Koerad mul neid ei murra ning kohati on ka krundi servaö põlluäärne üles songitud. Kõige nõmedam on see, et vanadesse mutikäikudesse tulevad kõikvõimalikud hiired, mis närivad puude juurikaid.

Olen valiku ees, mõlemad välised lõksud ja kasutajate kommentaare siit ja sealt lugedes töötavad.

Kui valida 33eur plekist-plastmassist pindmine lõksvõi 32eur metall lõks, mis kestab arvatavasti aastakümneid, siis valin vist viimase.

Valida siis:

- Metallist harklõks, (piid lendavad alla) Mutilõks.com lehelt
- Talprid lõks jalaga peale astumisega (must-kollane) siin
- Üks lõks oli müügis Bauhausis
- Ja ühte tüüpi nägin E-ehituskeskuses

Mul üks tuttav ostis Talpridi, ei osanud seda üles sättida. Peale video ja juhendi ning semudega õlletamist (b) said siis töökorda, vahepeal jooksid mingid mutrid sealt lahti aga tööle said. Ütles et sellega saab küll, kuid pinnas ei tohi olla pehme.

Siis on paaril tuttaval see metallist harklõks, kahvel lendab mutile selga. :shock: See on kohati suur ning kas temaga ikka saab püüda mutikuhila pealt. See mutimees, kes neid müüb ütles, et ei saa või ei ole mõtet sealt püüda.

Selle mutimehe lehelt on ka erinevaid ja huvitavaid mutilõkse, kuid kahjuks ei ole osasid meie poodides trehvanud.

Otsisin netist lõksu pilte ja panin need ritta http://imgur.com/a/IPRMv/all aita valida see õige või millega sinul on olnud häid tulemusi.

Kas kellelgi on kogemusi?

P.S. Palun mitte soovitada neid kollasied lilli (tuuleveski laadsed) ja/või piuksujaid ning kuulikesi, kuni tossuni välja. Kuna murupinda on omajagu, siis ajutine eemalepeletamine ei ole lahendus.

W.
Manused
Vanaaegsed lõksud, saab häid ideid 2
Vanaaegsed lõksud, saab häid ideid 2
Vanaaegsed lõksud, saab häid ideid 1
Vanaaegsed lõksud, saab häid ideid 1
Eee... mõni mees võtab tõsiselt asju :)
Eee... mõni mees võtab tõsiselt asju :)
Viimati muutis walker_metsas, K Mai 15, 2013 6:07 pm, muudetud 2 korda kokku.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas walker_metsas »

Eee... leidsin ka analoogse teema (see teema) foorumist aga see oli ka juba lukus.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas sooviku »

Minu lemmikud on nr.2 ja 4.Seda tallata lõksu on lihtne üles panna ja selle külge ei jää inimese lõhna.Omal mul seda pole(pean liiga kalliks) aga sõber kiidab väga.Nr.4 või selle sarnasega püüan mina igatahes oma platsi puhtaks.Muuseas päris puhtaks ei soovita ka teha,kuna siis on vesirotid kohe kohal ja need on hullemad,kui mutid.Need traadist keeratud,neid peab panema ju kahe kaupa.Eks nad püüa ka aga mullas sobramist palju.Ja veel,need kollased lilled peletavad mutte imehästi.Mul on teist aastat lilleklumpis ja elajad ei vaata sinna poolegi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas Ats »

kõikse parem mutitapja ikka labidas:
http://est-et.fiskars.com/Tooted/Pinnas ... us/Labidad
paned aga nätaki ja valmis, ainuke viga sunnikuga et vaja passida peale :lol:
Pole looma, pole probleemi!
rgrents
Postitusi: 16
Liitunud: P Mär 29, 2009 9:01 am

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas rgrents »

Minul on selle sarnane nagu nr1 pildil ja töötab väga hästi.Kunagi otsisin netist pildi ja tegin järgi,ainult kummi asemel on vedru (y)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas puugi »

Kasutasin kunagi isegi tulirelva,aga nüüd on koer mügrid -mutid ära pigistanud.
alla
Postitusi: 10
Liitunud: N Dets 06, 2012 9:13 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas alla »

Eelmisel kevadel sai kah asutud võitlusse muttidega .
Selleks siis kasutan eluspüügi lõksu milleks on 3 liitrine purk.
Purk kaevata peamise käigu alla siis ääred ilusti tihendada ja maapeale paned siis mingi plekitüki või midagi sarnast , millest valgus läbi ei paistaks. Kolme purgiga sai püütud eelmine hooaeg 8 tk. ja seekevad polegi praktiliselt unnikuid.

Edu võitluses.
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas tankist »

Olen paar aastat kasutanud piikidega ülevalt langevat mutilõksu (raskuseks kaks tellist) ja siiani väga edukalt. Mutiprobleem lahendatud ning mügridest aitab võitu saada koer. Aastaid mässasin purkide, mürkide, traatlõksudega- aga need vahendid vajasid järjekindlust ning ei olnud nii effektiivsed.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas sooviku »

See lõks püüab väga hästi.Mul on kasutusel kaks tükki ja hoian nendega oma õue niidetava ala puhta.Vanemate,targemate muttide püüdmiseks tuleb neid paigaldada kinnastega,et inimese lõhna juurde ei jääks.
Manused
Lõksupüük 002.JPG
Lõksupüük 001.JPG
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas aivar00 »

Sain täna sõbralt "testimiseks" ka tolle variandi nr.1 või mis iganes ta seal on. Minul aias juba toimetavad, temal veel mitte. Põhimõte justnimelt mutile peale langevas oradega metallplaadis. Mingit vedru ega kummi ei ole. Plaadile raskuseks panen peale 4 telliskivi. Lõksu ümbritsen võrguribaga, et koerad jalgupidi vahele ei jääks. Sõber lasi lõksu teha roostevabast - siis võib aasta läbi õues "püüda". Tänavu talvel mul isegi detsembri lõpus kerkisid läbi lume mutihunnikud. Ühesõnaga kui asi toimima hakkab, siis teen endale ka sellise. See investeering on kindlasti odavam ja tasuvam kui murutraktori terade komplekt + pidev teritamine ja rehatamine.
ikka lõbusalt
Stella
Postitusi: 2
Liitunud: K Mai 15, 2013 12:51 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas Stella »

Tellisin omale möödunud aasta mai lõpus nr.2-Talpiridi.Peale mõnigast tutvumist ja kogemuste omandamist,tegin augustiks puhta töö,täpselt 40 mutti.Neist üle poole sain ühest peakäigust,parimal päeval 4tk.Seniajani ühtegi hunnikut tekkinud ei ole,kuid võib arvata,et mõned äärealadelt ilmuvad.Mügrid ei taha lõksu minna,kuid nende käiguavasid on talvel tekkinud küll hulgi.Igati rahul.
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas dreamfall »

Just käisin lõksu kontrollimas, sain kätte raisa, aga ilmselt üks oligi, sest rohkem polnud üles ajanud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas puugi »

Tore kui on võimalus kodus jahti pidada. (b)
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas kalur »

Kuna mutt jahiulukite nimekirja ei kuulu ,siis võiks seda teemat mõnes teises foorumis lahata.Muidu varsti sama tase nagu kalale.ee.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mutilõks - millist valida? Erinevad mutilõksud?

Postitus Postitas Välek »

Üks härra torkab aiavooliku mutikäiku ja avab kraani. Mõne aja pärast pidi mutil vesi ahjus olema ja pinnale tulema. Kunagi sai üks tõsisemat sorti tossujulk mutiauku topitud. Siis oli aed ja õu nagu sõjatander- igalt poolt paarikümne meetri raadiuses tuli maast tossu :? Nii kummaline kui see ka ei ole siis mutikisa oli kuulda.... :shock:
Vasta