Jahieeskirja eelnõu

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas Ats »

pktaks kirjutas:Uus jahieeskiri võeti siis vastu.
(9) Hall- või valgejänesele võib pidada jahti FCI 3., 4., 6. ja 10. rühma kuuluva jahikoeraga 1. oktoobrist jahiaasta lõpuni.

Eesti, läti, leedu, vene ja vene laiguline hagijas on rühmas 0, seega nendega on nüüdsest jaht jänestele keelatud. See-eest võib neid koeri kasutada suurulukijahis.

https://www.riigiteataja.ee/akt/129052013051



miks siis kirjas punkti 6.2 all eesti hagijas?
http://www.kennelliit.ee/dokumendid/ees ... _koeratoud

või olen ma valesti aru saanud?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas pktaks »

Minu andmed pärinevad siit
http://register.kennelliit.ee/reg/

FCI tunnustuseta tähendabki seda, et nad peaksid kuuluma hagijaliste rühma aga niikaua kuni FCI tunnustust ei ole, on nad siiski rühmas 0.

Maris äkki täpsustab.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas Ats »

Saan ma nüüd niimoodi aru, et 1 oktoobrist jahiaasta lõpuni võib koprale jahti pidada ükskõik millise jahikoeraga?

Koprale võib pidada:
1) jahti mõrraga, piirdevõrguga, püünisrauaga või FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga 1. augustist 15. märtsini;
2) jahti jahikoeraga 1. oktoobrist jahiaasta lõpuni;
3) varitsus- või hiilimisjahti või kobrast välja püüda FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga 1. augustist 15. aprillini;
4) jahti aasta ringi kopra tekitatud kahjustuste korral varitsus- või hiilimisjahina või koprapüügina FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga Keskkonnaameti loal.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas pktaks »

FCI 3. ja 4. rühm on vastavalt siis terjerid ja taksid. Aga jah, tundub et siis ka ülejäänud jahikoertega.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas kakuke »

Kui ma nüüd õieti aru sain, siis see loa avamise jant enne igat jahti jääb ka ära?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas Ats »

kakuke kirjutas:Kui ma nüüd õieti aru sain, siis see loa avamise jant enne igat jahti jääb ka ära?


Lappasin kiiresti nii Jahiseaduse, kui Jahieeskirja läbi, kuid loa avamist ei leidnud, küll on juttu looma haavamisel/tabamisel märke tegemisest loale, samuti trahvist ilma loata looma laskmisel.
Pole looma, pole probleemi!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas linnukütt »

Palusin jänesejahil koerte küsimust isand Traksil kommenteerida. Kas ta soostub vana tutvuse poolest seda tegema, ei tea. Ootame.
jyri

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas jyri »

pktaks kirjutas:FCI 3. ja 4. rühm on vastavalt siis terjerid ja taksid. Aga jah, tundub et siis ka ülejäänud jahikoertega.

Sellest saadakse aru ju nii:
terjerid ja taksid alates 01 augustist, ülejäänutega alates 01 oktoobrist!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas pktaks »

Nii ma aru saingi. Lihtsalt kuna enne võis kobrast jahtida ainult taksi või terjeriga, siis nüüdsest ka näiteks laikade, hagijate ja linnukoertega.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas puugi »

1.08 Minnakse ju ainult kopra uru kallale! :D
jyri

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas jyri »

pktaks kirjutas:Nii ma aru saingi. Lihtsalt kuna enne võis kobrast jahtida ainult taksi või terjeriga, siis nüüdsest ka näiteks laikade, hagijate ja linnukoertega.

Ei viitsi surfata täpsustuseks, aga olen veendunud, et laikaga oli koprajaht koguaeg lubatud!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas pktaks »

Praegu kehtiv eeskiri sätestab nii:
(18) Koprale võib pidada jahti mõrraga, piirdevõrguga, püünisrauaga või taksi või terjeriga 1. augustist 15. märtsini. Koprale võib pidada jahti laikaga 1. oktoobrist 28. veebruarini. Koprale võib pidada varitsus- või hiilimisjahti või looma välja püüda taksi või terjerit kasutades 1. augustist 15. aprillini. Koprajaht on lubatud aastaringselt kopra tekitatud korduvate kahjustuste korral, varitsus- või hiilimisjahina või looma püügina taksi või terjerit kasutades maakonna keskkonnateenistuse loal.

Ainult laikaga. Uues eeskirjas on lubatud ka teised jahikoerad. Minu viga, vabandan laikaomanike ees :)
jyri

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas jyri »

Ats kirjutas:Saan ma nüüd niimoodi aru, et 1 oktoobrist jahiaasta lõpuni võib koprale jahti pidada ükskõik millise jahikoeraga?

Koprale võib pidada:
1) jahti mõrraga, piirdevõrguga, püünisrauaga või FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga 1. augustist 15. märtsini;
2) jahti jahikoeraga 1. oktoobrist jahiaasta lõpuni;
3) varitsus- või hiilimisjahti või kobrast välja püüda FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga 1. augustist 15. aprillini;
4) jahti aasta ringi kopra tekitatud kahjustuste korral varitsus- või hiilimisjahina või koprapüügina FCI 3. ja 4. rühma kuuluva jahikoeraga Keskkonnaameti loal.


Kas on kellelgi piisav ettekujutusvõime nägemaks koprajahi pidamist hagijaga? GPS kaelas ja ojas surfates/sukeldudes pideva "laulu" saatel? :D
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas pktaks »

Aga kes keelab? Võib ju proovida :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahieeskirja eelnõu

Postitus Postitas puugi »

Ma täitsa usun ,et seda saaks teha ka hagijaga.Hagijad ju kaevavad ka urge lahti ja mõni on suht agressiivne.
Kui on vesi ära võetud peaks olema täitsa teostatav.Keegi on kindlasti ära proovinud?
Vasta