Jahipidamine erakinnistul

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Menarini
Postitusi: 1
Liitunud: K Aug 14, 2013 6:58 pm

Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas Menarini »

Tere,
olukord on järgmine - tahan minna oma kinnistul linnujahile. Kõik dokumendid on olemas, aga selgusetu on veel üks asi. Tegemist on mereäärse maatükiga ning kinnistu piiriks seega meri. Kas mul on õigus pidada jahti ainult maismaal või võin ma minna kummikutega ka merre parti laskma ja kui kaugele merre võin ma minna? Küsisin ka Keskkonnaametist, kust sain vastuse, et 200 m tohib minna, aga kuna jahinduse spetsialist on puhkusel, siis täielikku vastust ma ei saanud. Otsisin uuest jahiseadusest ka infot, aga ei leidnud. Äkki siin on kedagi, kes on sellele küsimusele juba vastuse leidnud.
Tänud ette vastajatele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas unt »

Mina saan asjast aru niimoodi, et kinnisasja omanikul on õigus pidada jahti väikeulukitele oma kinnisaja piires ja jahimaa kasutaja peab talle väljastama jahiloa oma kinnisasja piires jahipidamiseks. Meri ei ole Teie kinnisasja osa. Maaomand lõpeb veepiiril. Seega peaks nagu olema nii, et kui Teie ei ole jahimaa kasutajaga sõlminud lepingut jahipidamiseks ja selles lepingus ei ole sätestatud, et te võite ka oma kinnisasja piiridest väljuda (ehk siis ühesõnaga - jahiselts ei kohtle Teid kui oma liiget), siis Teil õigust merel jahti pidada ei ole.
Minu soovitus oleks selline, et leppige jahimaa kasutajaga (kohalik jahiselts) kokku mingites tingimustes, mis rahuldaksid mõlema poole huvisid.
Siin foorumis on muidugi mitmeid juriidiliselt palju pädevamaid inimesi kui mina ja võimalik, et saate neilt ka palju pädevama vastuse kui minult. Aga vastasin Teile oma preguste parimate teadmiste kohaselt.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas Beretta »

Unt on kõik kenasti ära seletanud. Mul jäi ainult üks küsimus selle kohta, et kõik dokumendid on olemas. Kas ka jahiluba mille annab vastavalt Jahiseaduse § 40 lg 4 "Jahipiirkonna kasutaja on kohustatud kehtiva jahitunnistuse alusel andma tasuta jahiloa väikeulukite küttimiseks oma kinnisasjal jahti pidavale maaomanikule või tema määratud isikutele. " Siis oleks saanud ju kohaliku seltsiga asjast rääkida.
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas kakuke »

Kui see väikeulukiluba välja võetud enne 1 juun, siis selleks väljaandjaks polnud veel kohalik jahipiirkonna kasutaja vaid keskkonnaamet.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas baddmann »

Olenemata loa väljaandmise ajast on tegu 2 täielikult erineva variandiga:

1. õigus pidada jahti enda kinnistul;
2. õigus pidada jahti jahipiirkonnas.

Variandi 2 puhul, milleks peaks väljaantud jahiluba olema veidi teiste märgetega, saame me ilmselt kõik aru, et kui täiendavaid piiranguid pole loale märgitud ega tulene ka seadusest vms, saab loa omanik pidada jahti terves jahipiirkonnas, s.h muidugi ka enda kinnistul.

Variandi 1 puhul tuleb aga piirduda ainult enda kinnistu piiridega. Keskkonnaameti väide 200 m kauguse kohta mere kaldajoonest on ilmselge näide ebapädevusest või viitsimatusest asjasse süveneda - 200 m võib ehk heal juhul viidata jahipiirkonna jahiala ulatuvusele veekogu kaldast kellegi üpris suvalise tõlgenduse kohaselt.

Kinnistu piir aga ulatub avaliku veekogu puhul (mida Läänemeri kahtlemata on) kaldajooneni, milleks on tavaline veepiir. Selle info leiame me Asjaõigusseadusest. Ilmselt, kui selle kinnisasja oluliseks osaks on näiteks paadisild, mis ulatub kaugemale veepinna kohale, siis võiks justkui ka sellele veel laieneda maaomaniku oma kinnisasjal jahipidamiseks antud õigus.

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas aadu kadakas »

http://www.lote.ut.ee/orb.aw/class=file ... potter.pdf
Hakkasin seda "vana-head" "tavalist veepiiri" endale uuesti selgeks tegema ning leidsin sellise materjali. Ühtpidi on see piir, kus vesi aasta lõikes kõige pikema aja vältel sarnasena püsib, kuid siiski on tegu üsna ebaselge määratlusega.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahipidamine erakinnistul

Postitus Postitas puugi »

Krundid on ju kupitsatega määratud.Mina ei saa küll kuidagi sellises kohas jahti pidada kui kohaliku jahiseltsiga sidemeid pole.Või on kellegil kupitsad ja krundid meres? :M
Vasta