Kariloomad söödapõllul

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas Messer »

Aga ega sa siin probleemi ei näe?
Jokk jah, aga kas ka viisakas kõigi seltsi liikmete suhtes? Meil on mõned 70 tuuris härrad, kes on väga tublid jahimehed, alati kohal ja kütiliinis käbedamad käpad kui nii mõnedki noorsandid. Tuleb nooruk esimesse ühisjahti, laseb mööda ja siis näed teda järgmisel sügisel jälle korra. Ei ole nagu eriti vahva.
Taat
Postitusi: 8
Liitunud: E Juun 24, 2013 10:15 am

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas Taat »

Mulle tundub et sellel rentnikul on seltsiga paremad suhted kui Jyril ! Viimane käib siin kaebamas aga kohapeal suhteid luua ega hoida ei oska. Oleks minu teha siis Jyri saaks seltsist kinga . Kui ühisjahis käia ei kõlba siis pole sellist vaja , lisaks veel siin tagaselja halamine.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas gunnar »

Taat kirjutas:Mulle tundub et sellel rentnikul on seltsiga paremad suhted kui Jyril ! Viimane käib siin kaebamas aga kohapeal suhteid luua ega hoida ei oska. Oleks minu teha siis Jyri saaks seltsist kinga . Kui ühisjahis käia ei kõlba siis pole sellist vaja , lisaks veel siin tagaselja halamine.


Oleks minu teha poleks maailmas nälga, kannatusi ja jahimeeste ning maaomanike vahelisi hõõrumisi !
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas kalur »

See kas mina näen või ei näe probleemi ei puutu asjasse. Mina lihtsalt tean et paljud teevad nii nagu ma eespool kirjeldasin.Ise ikka üritan ühisjahis käija aga töö on selline et jõuan sinna väga harva.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas puugi »

Tormis kirjutas:Meil on küll vähemalt üks ajujaht kohustuslik, sest tegemist on ikkagi seltsilise tegevusega. Kuidas vaatate sellele, kui vend on oma koertega eelmine päev kavandatava masti läbi käinud? Läheb juba teemast kõrvale aga äkki annavad moded andeks.

Mis kohustuslik?Ise käin ühisjahis kui tahtmine tuleb.Laup hommikul uni juba enne 6-t läinud.Ja tänavu ainult 2 korda pole kodus olnud,sest sõpradega ka vaja jahil käia.
Tagatipuks topin koerakarja ka autosse.Nagu ma ridade vahelt loen on kellegil jälle okas hinges?
Teema on kariloomades,kuidas järsku koerad teemasse tekkisid?
Ja üldse võiks igasuguse koerahala ära lõpetada.Putkas luuramised ei ole ikka päris jaht!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas gunnar »

puugi kirjutas:Ja üldse võiks igasuguse koerahala ära lõpetada.Putkas luuramised ei ole ikka päris jaht!


Tegelikult on nii et kõigil on oma koht olemas ja mis tekitab hõõrumist ongi sellised ülbed märkused stiilis et "Putakas luuramised ei ole ikka päris jaht". Minu jaoks on see jaht näiteks, veel rohkem meeldib kõrrepõllus täiskuuga seakarja hiilida... Põtra sügisel peibutada ja ka ajujaht koertega meeldib, seda muidugi sinnamaani kus koerad leiavad põrsa ja seda siis vaikselt sööma hakkavad... See enam näiteks mulle ei meeldi :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas kakuke »

Igasugused hõõrumised saavadki alguse suhtumisest, et on vaid õige arvamus, minu arvamus ja ülejäänud valed arvamused. Jahipidamisviise on väga mitmeid, kuidas loom kätte saada. Kes millise valib, on puhtalt maitse küsimus. Pealegi, kuuluda võib mitmesse seltsi ja valida igalt poolt omale meeldivaim osa neist. Põhiline, et enamusega hästi läbi saad ja pealegi ei peagi olema l..ts, kes kõigile meeldima peab. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas hundikütt »

Jahi juures on seltskond väga tähtsal kohal.Ise käin iga nv. ühisjahis just seltskonna pärast.Muul ajal olen ka üksi kibe käija.Samas on kõik jahi liigid omaette asjalikud ,ka puki jaht,aga seda omal ajal.Ise käin pukis just varasuvel,muul ajal on muid jahte,siis tegelen nendega.Tavaliselt peitub põhjus ,et teiste jahilistega läbi ei saada,ikka mehes endas.Jyri ma isiklikult ei tunne aga siin väljaöeldu põhjal arvan,et tegu on suht terava ütlemisega ja oma põhimõtetega inimesega.Lisaks on veel mitte kohalik ja koeramees.Eks kõik see olegi viinud konfliktideni.Asjad tuleks selgeks rääkida,kinni pidada üldtunnustatud tavadest,siis ei teki ka suuremaid arusaamatusi.
jyri

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas jyri »

Huvitav teema areng, isegi personaalidesse hakkab kalduma. Tuletan meelde teema algatust, kus, persoone mainimata, ma esitasin palve aidata probleemi lahendada, mis ongi mistahes foorumi üks põhitegevusi. Ja tõin ühe konkreetse näite.Ei pidanud vajalikuks lisada, et tegin seda päris mitme inimese(k.a. kohalikud jahimehed, kellega regulaarselt koos jahti pean-egas ometi keegi arva :VS , et minul, linnamehel, on "personaalne" söödapõld kantsliga nii, et ükski kohalik ei tohi ligi minna? ) palvel, kellel ei õnnestunud loomapidaja hingele koputada. "Süüdlase" endaga sai räägitud kõigest üks kord, kus ütlesin, et panin küsimuse foorumisse ja ootan lahendust sealt. Ja see jutt toimus üllatuslikult kõigest 3(kolm!) tundi enne seda shedöövrit, mis foorumisse ilmus.

Paratamatult tuleb aga nentida, et lisaks kirjaoskamatutele leidub ka lugemisoskamatuid. Taat! Kust sa võtad, et ma ei osale ühisjahtides? Kus see kirjas? Ja kelle peale ma kaeban?
jyri kirjutas:Jyri metsast eemale ei hoia, lihtsalt SUURTES ühisjahtides teatud põhjustel ei osale.
:M


Kui sa selline pedant tahad paista, küsiks siis täpsustuseks vähemalt, mis on minu arusaama järgi SUUR ühisjaht ja mis ei ole? Vastates juba ette ütlen, et SUUR ühisjaht on selline, kus EI SUUDETA tagada korda, distsipliini ja seeläbi on organiseerimine nõrk ja MITTE SUUR on see, kus mainitu tagatakse. SÕLTUMATA osalejate arvust ja seltsilisest kuulumisest. Minumeelest peab ikka alati silmas pidama, et ühisjaht erineb mistahes teisest ühisüritusest väikese omapäraga- enamus osalejaid on relvastatud. Siit ka kõrgendatud nõuded ürituse läbiviijatele!
Aga need on minu arusaamad ja teised ei pruugugi nõustuda (b) .Jällegi ilma persoonaalideta ja sellega kaasneva halata. :VS
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas puugi »

Mul söid ükskord hobused metsigade toidu ära.Esimene asi mida mõtlesin oli see,et mida see märg seisnud vili hobustele teeb.Õnneks ei teinud midagi.
Iga mehe oma asi,mida ta oma ajaga peale hakkab.Kuidas ja keda kütib on ka oma asi!
Kui on kodukorras määratud mida peab tegema,no las olgugi,siis nii.
Ise käin jahil ainult seltskonna pärast.Ja sigadele annan süüa ainult selleks,et kollektiivset jahti pidada.Ja kui tekib olukord,et jahti koertega ei tehta enam-kingin oma platsid ära.
Kõigile ei peagi meeldima! (b)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas MLP »

kalur kirjutas:Aga kuidas sa ilma jahiseltsi kuulumata jahil käid? Töllerdad teiste armust siin ja seal. Hulka parem ju kuskil hingekirjas olla. Ehitad torni või kaks ja nokitsed üksinda vaikselt. Ja kõik on JOKK.


mõnele piisab täiesti sellisest nokitsemisest! :wink:
ise käin ka ühisjahtidel nii 95% kohal ,aga mis siin salata minulegi meeldib käia ja tuiata üksi koos koertega oled vaba ja vallaline ja pead just sellist jahti ja selliselt mis meeldib! ühisjahtide suureks miinuseks on liiga palju juttu ,liiga palju jahi kaugeid ja saamatuid mehi ja täielik või vähene organiseerimatus! (b) mis puutub jürisse,siis kaldun arvama ,et igal asjal on alati 2 poolt nagu siit jutust välja kooruma hakkab! :roll:
Viimati muutis MLP, T Nov 26, 2013 7:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
sinu nukker noku!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vennikesed siin mögisevad, et seltskond on küündimatu peale tema enda ja jaht sitasti orgunnitud ja jummal teab mida veel.
Kui sa ise oled mees, siis orgunni seda ühisjahti ise! Milles on probleem?
Kui aga ei suuda sinnamaale mõeda ja veelvähem seda teha, siis andke mulle andeks, pole vaja foorumis ka halada.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas MLP »

Joosep Käba kirjutas:Vennikesed siin mögisevad, et seltskond on küündimatu peale tema enda ja jaht sitasti orgunnitud ja jummal teab mida veel.
Kui sa ise oled mees, siis orgunni seda ühisjahti ise! Milles on probleem?
Kui aga ei suuda sinnamaale mõeda ja veelvähem seda teha, siis andke mulle andeks, pole vaja foorumis ka halada.


ei ole kunagi pretendeerinud mingiks organiseeriaks ja ei tee ka seda, milleks võtta enda peale erinevaid kohustusi ja vastutust kui osad mehed jahtkonnas ei suuda isegi mitte loogiliselt mõelda veel vähem tegutseda! aga Käba Joss tundub ,et sinu sektsioon on igati eeskujulik ja 5-line räägi ,siis lähemalt milline see on ja milliselt asjad toimima peavad?!

NB: see mida sina halaks pead on kahjuks karm reaalsus ja ilmselgelt oleks kõigile parem kui eelpool mainitud kodanikud üldse jahile ei tuleks või üldse jahimehed ei oleks. usun ,et selliseid jahimehi on palju kes just SELLISTE meeste pärast ühisjahtidele ei kipu minema ega tulema! küll on olnud olukordi kus koerad maha lastaks ,siis räägitakse ,et lastakse seda looma ,aga kahjuks tehakse ikka risti vastu jne näiteid on palju milleks siis kogu seda jama vaja on ja oma närve rikkuda,pigem lähen käin üksi ja olen omas elemendis (b) !
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas unt »

Jajah! Ma muudkui loen ja vaatan, et mõnel mehel on siin ikka õigus, mõnel kohe väga õigus ja osadel veel tuline õigus.

Ise ma olen kindel, et ühel õigel jahil peab olema üks õige juhataja ja iga väiksemagi teisitimõtlemise eest peab olema üks õiglane, aga karm karistus. Parem on kui jaht algab rivistuse ja kohaloleku kontrolliga, hea oleks kui kontrollitaks veel ka kõrvade puhtust ja parteilist kuuluvust. Ja veel parem oleks kui vähemalt esimest masti tegema marsitaks kolonnis. Ja muidugi pasun ja trummid - ärge seda unustage!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kariloomad söödapõllul

Postitus Postitas Joosep Käba »

MLP kirjutas:ei ole kunagi pretendeerinud mingiks organiseeriaks ja ei tee ka seda, milleks võtta enda peale erinevaid kohustusi ja vastutust kui osad mehed jahtkonnas ei suuda isegi mitte ...


Milleks võtta endale kohustusi ja vastutust, kui ...

No-noh eks siit lausest hakkab vastuseid välja kooruma kui viitsid mõelda. Vastutust ja kohustusi on võetud, on seda praegugi ja ilmselt ka edaspidi. Vahel tundub, et on nagu halli kivi närimine aga aastad näitavad, et asjast on ka miskit kasu. Kui kõik mehed mõtlevad, et milleks mulle kohustused, no siis ta p e r s s e lähebki. Mõtleks äkki sedapsi, et kui mina ei võta vastutust ja kohustusi, miks siis keegi teine seda tegema peaks. Hetkel ei kurda, seltsi ja meestega rahul. (y) Toimetame nii kuda oskused kannatavad ja kui väiksel kodumaal vähe ringi vaadata, ei olegi see eluke meil s i t t tõesti. Arenguvõimalusi on aga alati.
Vasta