Lihajagamisest (poolitatud teema)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kalur »

Aga millega seal puhtas ruumis seda looma siis tükeldatakse kui saag ja kirves ei kõlba?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Aga millega seal puhtas ruumis seda looma siis tükeldatakse kui saag ja kirves ei kõlba?

noaga kondistad, pärast koerakondid lööd kirvega liigestest lahti, seda enam ei viitsi noaga nikerdada
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Messer »

Niimoodi talitades on juba päris hea (y)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Ja selle sae nurga tagustes peidab ennast ju ainult 2 batsilli.

Nagu kakuke juba mainis, siis minu teada on kõik taolised "ehitussaed" veekindlad ja pestavad (meie Makita küll on :D ) ja peale protseduure ikka kuuma vee ja harjaga puhtaks (kui satub rasvasem loom, siis väike tilk Fairit ka). Samuti võiks küsida kui steriilsed on siinsete liharaiumis pakud? Arvate, et lihtsalt hiljem jämesoolaga üle kuhjates saab steriilne? :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Konti ikka noaga ei poolita. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Välek »

TiitR kirjutas:
andrus kirjutas: Samuti võiks küsida kui steriilsed on siinsete liharaiumis pakud? Arvate, et lihtsalt hiljem jämesoolaga üle kuhjates saab steriilne? :roll:
Soolast üksi jääb väheks... Pakk tuleb ära keeta! :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Välek ma annan sulle uued pakud kui vaja.Saunakatlas pakke soojendada? :M
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Välek »

puugi kirjutas:Välek ma annan sulle uued pakud kui vaja.Saunakatlas pakke soojendada? :M
Sellepärast nüüd puud hakkad maha võtma, et uut pakku saada? :M Lihtsam ikka pakk keema panna :M
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kahro »

Mis lõiketera teil sellel makital on?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

kahro kirjutas:Mis lõiketera teil sellel makital on?

Kaasas 4 tera (pikkused ca. 10cm. metall/metall, puit/metall, ainult puit ja ainult metall), algul kartsin, et jääb lühikeseks, kuid elu näitas, et täiesti piisav, kuna liha ei lõika, vaid konti. Igaks petteks sai 30cm. tera juurde ostetud, kuid see kukub vibama ja pehmet liha ei lõikanud samuti.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kahro »

Kaasas 4 tera (pikkused ca. 10cm. metall/metall, puit/metall, ainult puit ja ainult metall), algul kartsin, et jääb lühikeseks, kuid elu näitas, et täiesti piisav, kuna liha ei lõika, vaid konti. Igaks petteks sai 30cm. tera juurde ostetud, kuid see kukub vibama ja pehmet liha ei lõikanud samuti.
Milline nendest kõige parem on?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

kahro kirjutas:Kaasas 4 tera (pikkused ca. 10cm. metall/metall, puit/metall, ainult puit ja ainult metall), algul kartsin, et jääb lühikeseks, kuid elu näitas, et täiesti piisav, kuna liha ei lõika, vaid konti. Igaks petteks sai 30cm. tera juurde ostetud, kuid see kukub vibama ja pehmet liha ei lõikanud samuti.
Milline nendest kõige parem on?

Puhtalt metalli oma ei kõlba selleks tööks (oled ilmselt isegi rauasae lehte käes hoidnud? :D ), samuti ei hakanud puidu omaga proovimagi, kont ikka liialt tugev sellele? Kasutuses siis puit/metall versioon - hammas korralik ja ka korraliku faasiga...muidu jäädki nuhkima 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Mul enda omal otsas just puidu tera. Lõikab kui siidi. Purihambad on ainus, mida ei soovita eriti nühkida. Pead ma olengi kahelt poolt lõiganud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Mul enda omal otsas just puidu tera. Lõikab kui siidi. Purihambad on ainus, mida ei soovita eriti nühkida. Pead ma olengi kahelt poolt lõiganud.

Hea teada! Kui praegune tera peaks "saba" andma, siis võtame selle kasutusele 8)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Teder »

Ka mulle meeldis varem sealiha põdralihast rohkem. Paraku mu tütred ei arva nii ja eelistavad igal kümnel juhul sealihale ja kitselihale põdraliha. Olen kuigimoodi ka ise põdraliha eelistama hakanud.
Mis kontidesse puutub, siis põdra selgrootükid on hea supimaterjal, juurde panna ka teisi luiseid tükke. Koeri mul ei ole, nii pean ka kontidega liha ise ära tarvitama. Ja supiks nad sobivad, pea juurde ka süldimaterjaliks.
Vasta