Talvine seajaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
riuka
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 23, 2010 9:20 pm

Talvine seajaht

Postitus Postitas riuka »

Sõnatuks võtab, aga mida kostate kui esimees otsustas selleks aastaks (hooajaks?) seajahi lõpetada?
Olen suht uus mees seltskonnas ja konflikt kerge tekkima. Kahel lumisel nädalavahetusel lastud a`10 siga, kogu käimasoleval hooajal 45.
Kasvata siis koeri ja sööda sigu kui jaht lõpeb enne kui alata sai!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas andrus »

No kui ikka limiit läbi siis pole ju midagi teha.Tulebki hakata nugiseid taga ajama või looma suhted mõne teise jahtkonnaga kus su koeri vaja võiks minna :D

Aga miks sul hooaeg sulgudes ja küsimärgiga on?? Sa ikka jahipealiku käest küsisid kah ennem selgitust või külvad asjata paanikat?
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas puugi »

Me otsustasime ka,et siga enne uut aastat ei püüa aktiivselt.Limiiti on,aga kuhu sa selle liha topid kui ei müü.Peale sea on ju ilvesed ja nugised ,kährikud,koprad?
Aga kas pukist lastakse edasi?Ja paljudes kohtades ongi sigu vähem!Kas ei osanud ära lõpetada,et oli vaja korraga nii palju maha kõmmida?
Me jätame ikka ise laskmise järele,olgugi,et võiks terve karja kuhja laduda! :VS
jyri

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:No kui ikka limiit läbi siis pole ju midagi teha.Tulebki hakata nugiseid taga ajama või looma suhted mõne teise jahtkonnaga kus su koeri vaja võiks minna :D

Aga miks sul hooaeg sulgudes ja küsimärgiga on?? Sa ikka jahipealiku käest küsisid kah ennem selgitust või külvad asjata paanikat?


Kustkohast see "limiit" tuleb? :VS Mõne seltsi esimees tahab ainult oma EGOt näidata ja kehtestab erinevad mõttetud piirangud omadele ja tulemuseks "naabrid" lasevad need "limiteeritud" isendid nagunii ära (y) .Eestis teatavasti pole mingit limiiti sigade laskmiseks kehtestatud, vastupidi-soe soovitus isegi emiste arvukust võimalusel piirata.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas TRG »

Noored koerad võivad nii lahjaks jääda küll.
Õnne peab olema
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas jahe »

Ma ka nagu ei saa aru ,mis limidiist sigade puhul räägitakse ja mis õigusega jahtkonna esimees kehtestab omad reeglid :VS :M
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas andrus »

jyri kirjutas:
andrus kirjutas:No kui ikka limiit läbi siis pole ju midagi teha.Tulebki hakata nugiseid taga ajama või looma suhted mõne teise jahtkonnaga kus su koeri vaja võiks minna :D

Aga miks sul hooaeg sulgudes ja küsimärgiga on?? Sa ikka jahipealiku käest küsisid kah ennem selgitust või külvad asjata paanikat?


Kustkohast see "limiit" tuleb? :VS Mõne seltsi esimees tahab ainult oma EGOt näidata ja kehtestab erinevad mõttetud piirangud omadele ja tulemuseks "naabrid" lasevad need "limiteeritud" isendid nagunii ära (y) .Eestis teatavasti pole mingit limiiti sigade laskmiseks kehtestatud, vastupidi-soe soovitus isegi emiste arvukust võimalusel piirata.



Vaata Jyrikene.Tõesti ei ole sellist seaduslikku limiiti olemas aga see ei tähenda,et võtame mis võtta on muidu naabrid lasevad ära.Suht haiglane suhtumine minu arust.
Mõnel pool on ka meestel omal kõrvade vahel piisavalt palju,et vaadata mis metsas toimub ja tegutseda vastavalt oma nägemusele.45 siga on mõnigale jahimaale juba suht suur number.

Kes siis kehtestab reeglid kui mitte pealik ja juhatus.Kui kellelgi ei meeldi eesotsas olijad võib ju alati hakata ümber valima.Elu näitab,et sellel momendil pole ei asemele pürgijaid ega ümber valijaid.Nutetakse ainult kuskil nurga taga,otse küsid on suu vett täis ja "mina ei tea sellest küll midagi".

Ja nagu mina esimesest postitusest välja loen ei ei tea kodanik ise sedagi kas jaht lõpetati aastaks või hooajaks.
Viimati muutis andrus, T Dets 11, 2012 11:58 am, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:
andrus kirjutas: Kustkohast see "limiit" tuleb? :VS Mõne seltsi esimees tahab ainult oma EGOt näidata ja kehtestab erinevad mõttetud piirangud omadele ja tulemuseks "naabrid" lasevad need "limiteeritud" isendid nagunii ära (y) .Eestis teatavasti pole mingit limiiti sigade laskmiseks kehtestatud, vastupidi-soe soovitus isegi emiste arvukust võimalusel piirata.

Keskkond kehtestab miinimum limiidi, aga maksimumi omas võiks ikka omal mõistust peas olla. Kas eesmärk on paari aastaga populatsioon nullida või pidada igal aastal jahti? Ja Jyri, ära karda neid naabreid nii hullult. Ma olen tähele pannud, et naabrid täitsa normaalsed ja mõistusega inimesed :wink:
Ja üleüldse. Teemaalgataja poolt pole öeldud, miks jaht lõpetati. Kas ainult ajujaht või varitsus ka,kas limiit täis, lund palju või mis iganes veel siis see põhjus on.
jyri

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas jyri »

Andrussike!Kindlasti peab vaatama, mis metsas toimub.Eriti aga naabrimaadel. Meil oli juhus, kui sead kadusid ära.Küll siis hakati põhjustest targutama(ülelaskmine, koerad jne). Aga mina lihtsalt sõitsin mööda "naaberite maad piki piiri" ja avastasin 3 uut söödakohta, kõigis ca. tonn vilja peal (y) . Ja sigade jälgi kuhjaga. Siit ka järeldus-jahiselts oma 5000ha maaga pole see koht, kus valiklaskmist/mittelaskmist põhjendada.(Näiteks Märjamaa "mehed" panid seajahi laikadega kinni (y) :VS ). Maakonniti on kasu küll, aga selts, isegi paar-kolm, pole mingit kasu. Ja mis puutub oma "nägemustesse", siis metskitsede kohta pandi ju jahimeeste poolt iseseisvalt üleriigiliselt jaht seisma, ametlikult võib ju lasta. Ja keegi ei nurise .Nii et piirang ja piirang on kaks iseasja. Üks on pöhjendatud (kitsed üleriigiliselt) (y) teine( sead seltsiliselt) - mitte! :VS
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas rajaleidja »

Jyri, kas natuke ennatlik ei ole järeldada, et jaht pandi kinni selle pärast, et naabrid tegid piiri peale söödad, neil sigu nagu murdu ja teemaalgataja maadel sigu ei ole?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas andrus »

Õnneks on sul Jyri nagu alati "tuline Õigus". :D
jahismurf
jyri

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas jyri »

rajaleidja kirjutas:Jyri, kas natuke ennatlik ei ole järeldada, et jaht pandi kinni selle pärast, et naabrid tegid piiri peale söödad, neil sigu nagu murdu ja teemaalgataja maadel sigu ei ole?

Ma ei järelda midagi, vaid toon võimalikke näited sellisest "aktiivsusest" . Teemaalgataja sõnadest saab aru, et seltsi esimees näitas oma "MINA" tingituna ainult sellest,et 2 jahiga lasti pooled sead, mis hooajal lastud. Aga palu sigu neil üldse on? Sead ju migreerivad, just Detsembri lõpus. Novembris küllaga, Jaanuaris tühi- egas see nüüd tähenda, et kõik maha lastud! :VS . Lihtsalt läksid mujale et suvel naaseda. Seda nähtust siin foorumis kah ju kajastatud, kui ei eksi.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas puugi »

Miks ei lastud sigu kolme kaupa vaid 2 korda 10 ja pidu läbi? :VS
jyri

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Õnneks on sul Jyri nagu alati "tuline Õigus". :D

Kelle "õnneks" ? :lol: Sigade? :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas andrus »

Kust kohast sa Jyri selliseid asju välja loed?? :D
jahismurf
Vasta