Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Feen »

Naer on terviseks. Ma ise ei oska seisukohta võtta, kas reeglipärase ja tõele mitte vastava tarkuse produtseerimine sinu poolt peaks naerma ajama või nutma.

Koerte kaklemisest ja mitte sekkumisest tean mõnda näidet kus 1 koertest maha murtakse. Kui emased omavahel läbi ei saa ja vähegi võimalust, siis mingi aja pärast on 1 koer vähem. Vat sulle raamatutarkust, elu näitab midagi muud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Mul on ettepanek, et võtaks nüüd hoo maha ja räägiks edasi laikade õpetamisest. Ma ise küll ei saa aru, miks peaks kellegiga vaidlema, kes pädev pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jahe »

Feen kirjutas:Oh, kas isa juba natukene vana pole, et laikat ja terjerit kasvatada...??? oma jutu järgi sa 78 aastat vana (1934 aasta mees ikkagi :D). Isegi kui isa väga noorelt asja ära tegi, siis 93-95 võiks ta ikka olla.

Kuule, enne kui sa, arvatavasti põhikooli põnn, siin teisi poisikesteks ja noorukesteks kutsuma tuled ja siia oma raamatutarkuste (oh, see oli ka juba kunagi teemaks) najal laiama tuled, nii kui nii kõik teadmised jahist pärinevad isalt, katsu oma pakutud aastad ära elada ning tarkusi päriselt koguda.

Kakuke siin kutsus korrale küll,aga ma kohe ei saa :D
Tundub et tegu siin kahe taadist jahimehega :D võib-olla vanaisa kah veel elus ja tema võiks miski 117vana olla :lol: ,Feen (y)
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas baddmann »

Üldiselt kui vaadata, mitu kasutajanime veel MLP-ga samade IP-dega seostuvad, siis pakuks, et kuskil on kutseka esimese kursuse arvutitunnis järelevaatajad oma kasvandikud hooletusse jätnud. Järgmine mölin = bänn vähemalt mõneks ajaks @ MLP. Võib ka permanentselt.

BM

P.S. Kakuke, vabandust :)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Kui inimene väga kenasti küsib, siis seda ka saab. MLP läks kaheks nädalaks puhkama.
Aga räägime ikka kenasti laikadest edasi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Nii, mul tekkis üks küsimus seoses viimase EJ numbriga.

Seal on kirjutatud niimoodi - " Kutsikale on väga oluline sotsialiseerumine:6-8 kuud elab ta toas :shock: , hakkab pidama peremeest oma juhiks ja harjub talle igas olukorras alluma. Alles siis järgneb jahikoolitus."

Minu küsimus on siis.... Kas keegi on sedasi oma laika üles kasvatanud ja alles 8 kuuselt koera aedikusse jätnud?
AH MINGE METSA!!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Mis toas?Laikad elavad ikkagi õues.Erandiks on talvised väikesed kutsikad,aga 2 kuuselt ikka õue.Kuut peab soe olema ja ei juhtu midagi.Aga kui ta peale 2 kuuseks saamist külmal ajal uude koju läheb võiks ta soojas ikkagi olla.Aga 8 kuud toas on liialdamine.8kuuste laikadega üritatakse juba jahti pidada.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

4 kuuselt hakkas enda oma aedikus elama,seni oli nii öelda vaba elu hoovi peal :wink: .
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Eks keegi kindlasti on,kui kirjutatakse.Isiklikult küll ei ole,ju siis pole õigesti kasvatanud :M Olen pannud kohe aeda,kuid aed on kohe maja ees,et koer pidevalt liikumist näeks ja eks ise ka endale tuletab sedasi tihedamini meelde,et koera tuleks silitada,temaga rääkida ja aiast ka välja lasta.Ja metsa kohe.Ja ka teiste koertega tuleks kohe tutvustada.Vähemalt mina olen nii teinud aga eks igaühel omad mõtted ja võtted.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Hunter30-06 kirjutas:Nii, mul tekkis üks küsimus seoses viimase EJ numbriga.

Seal on kirjutatud niimoodi - " Kutsikale on väga oluline sotsialiseerumine:6-8 kuud elab ta toas :shock: , hakkab pidama peremeest oma juhiks ja harjub talle igas olukorras alluma. Alles siis järgneb jahikoolitus."


Laika tunnistab oma juhiks mitte seda, kes tega söödab,kusetab ja õpetab, vaid seda, kes temaga jahil käib. Seda raamatutarkust olen ka oma esimesel laikal kogenud-käisin tollal merd,2...3 kuud jutti polnud kodus. Naine hoolitses (linna koertris+ suvila) kutsika eest. Tulin nädaks koju ja sõitsin koeraga,tollal kuskil 5---6 kuune, jahile(pardid) .Peale seda oli koerale peremees määratletud elu lõpuni! (y)
lowry
Postitusi: 6
Liitunud: R Okt 26, 2012 11:03 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas lowry »

4 kuuselt juba minu laika ajas põtru ja sigu :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Päevakorda on kerkinud keeruline küsimus.Kuidas õpetada laika kutsikat nii,et ta loomast loobuks ja tuleks lihtsalt peremehe juurde tagasi.Et ei peaks pärast suurt koera tunde püüdma.Endal oli vana koeraga seni koostöö olemas kuni teise kõrvale sai.Nüüd üksikult ka nagu paaris.Endal lahendasin asja nii,et kasutan visa üksinda ja alustan vara hommikul.Aga kuidas peaks toimima värske kutsikaomanik,et elu lihtsam oleks?
Kogemustega mehed laske tulla!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Feen »

Meil on 1 mees, kellel on taksid sellised, oli ka hagijas selline, oli ka laika selline. Polnud vahet mis tõugu koer oli, üle liini naljalt ei läinud ning siga pikalt ei ajanud. U nagu Jüri praegune laika vist (ajas ka foorumijahis kulti 300 m). Jüril vist selline laika esmane, aga äkki ikkagi oskab öelda kuidas koera selliselt kasvatada. Meie jahimehe koerad on vist sellised jahipidamise viisi tõttu. Käib ise vaikselt ringi, kõbistab natukene siit, natukene sealt. Pikalt ei sätita, kui loomad lendu lähevad, siis jäetakse nad rahule (hoolimata sellest, et vahepeal räägitakse ikka kuids siga nülgida ja teha, siis ta vist väga palju neid sigu tegelikult ei lase). Kui sedasi enamus jahte on, siis koer saab aru, et pole mõtet pikalt toimetada ning tuleb tagasi. Minu meelest eriti mugavad seltskonna jahtide koerad kus tükid pole suured ning jahti plaanitakse mitmes erinevas tükis (eriti hästi toimis suurema meestehulgaga jänese ja rebasejaht hagijaga... metsas oli möllu palju aga kui loom minema pani aga laskmata jäi, siis tuli koer tagasi ning jaht läks edasi).

Kui aga on tegemist individuaaljahiga või tükid on suuremad, siis pole sellest koerast just liiga palju abi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas andrus »

Aga mis kasu on 300m ja kütiliini koerast kui loom sees keerutama jääb ning välja ei tule või sees pidama ei panda?

Ma ei tea kas Puuginaator nüüd minu eilse küsimuse peale selle teema tekitas või mitte aga ma ise mõtlen just seda teemat,et kui koer kipub ikka liiga pikalt ära käima ja kipub jube visaks minema.Ennem maha ei jäta kui ära lastakse või mingi väega koer kinni püütakse.
Elu on näidanud,et mõni koer istub taga(ei suuda üksi paigale panna) 7-12h. Kuidas seda asja ravida? Mina ise oma lolli peaga kahtlustan,et miks selline asi üldse juhtuma on hakanud ongi see samune Astro.Ikka järgi ja ette,koer saab aga iga kord sellest julgust ja hoogu juurde ning arvab,et teeb sulle head.Mida ta tegelikult ju ka teeb aga kahjuks on jahimaade piirid suht kiirelt ületatud ja siis on jama kui palju.

Kasutajal Otter on juutuubis üks huvitav video kus koerad on põdraga ning mehe pasuna peale tulevad koerad ära.Vat see on minu silmis klass ja tahaks sellist asja ka oma koerale maast madalast selgeks harjutada.
http://www.youtube.com/watch?v=_8lZ6uOdqrE

Tundub nagu ise küsin ja ise vastan.Pasun ja kasvatus. :lol:
jahismurf
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Mulle meeldiks kui koer 10km ühe jutiga taga püsib ja umbes 2-5 tundi haugub ja peale seda oma jälge tagasi tuleb.Seda siis suure seaga :wink:.
Vasta