Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Aihn »

Neil ehk käed/jalad tööd täis :)
kutsikas
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Paistab,et külm ja lumi on nugised liikuma pannud.Laupäeval sai koera eest üks lastud ja täna raudu kontrollides ilus üllatus-kolmes kastis sees. :D (y) Eile seajahis ka jälgi kahes massiivis paksult,täna viisin uued kastid paika.Äkki nädala lõpus üllatab uuest.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Kuidas olete lahendanud probleemi kui nugis on raudades"kondiks"külmunud.Eile maadlesin oma pool tundi enne kui kätte sain. :D
Targem vist varurauad kaasa võtta? :D
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

ei tohi n2ppida niiviisi, pead koos raudadega kaasa v6tma. muidu v6id karva rikkuda.
Trophy Hunter
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Karva nüüd küll kuidagi rikkuda pole võimalik aga nahka teoreetiliselt on oht kahjustada.Kui on varuraudade võimalus,siis kindlasti oleks hea ja lihtne koos raudadega kaasa võtta ja kodus sulatada.Kui aga sellist võimalust pole ,siis ei aita muud kui tuleb kuidagi raudade vahelt välja kangutada.
metsloom
Postitusi: 2
Liitunud: P Mär 21, 2010 10:14 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas metsloom »

Kas keegi on ka küttinud kärnas nugise?Mul poeg lasi sellise laupäeval.Endal lõksust 6 tk sel hooajal,kõik ilusad.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kasukas »

Mul esimest aastat löksud väljas.Siiamaani pole ühkti löksu läind. Jälgi on kövasti, sööt peaks ka nagu öige olema(kärg ja mesi), aga nugised ei taha mitte raudade vahele ronida :D
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kuldile küll ei meeldi,et ma foorumisse pilte riputan,aga panen siiski :wink: Värk siis selline:Selle koha pealt üritasin pikalt nugist kätte saada aga ei midagi.Jälgi kõik kohad täis,ka lõksu all käis aga sisse ei läinud.Söödaks põdramagu,kopranõre jm.rupsid.Viga oli selles,et seal kasvasid suured,vanad,seest tühjad haavad ja vend praktiliselt elas mesilase pesas :) .Miks peaks suhu halva maigu tegema,kui mett laialt käes.Nii,kui kastis muu sodi meekärje vastu vahetasin oli poiss petetud. :D
Manused
nugise lõks.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Pean oma sõnu sööma. Täna metsas ringi tehes olid ühe lõksu juurest umbes 10 m kauguselt nugis mööda jooksnud ja teise lõksu juurest lausa puusse läinud, aga lõksud tühjad. Panin seda eelmine aasta ka tähele, et külmaga nugis lõksust mööda läheb.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas:Kuldile küll ei meeldi,et ma foorumisse pilte riputan,aga panen siiski :wink: :D

Sellist juttu ära minu suhu küll pane!
jahimeees
Postitusi: 26
Liitunud: K Nov 16, 2011 2:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahimeees »

sooviku kirjutas:Kuldile küll ei meeldi,et ma foorumisse pilte riputan,aga panen siiski :wink: Värk siis selline:Selle koha pealt üritasin pikalt nugist kätte saada aga ei midagi.Jälgi kõik kohad täis,ka lõksu all käis aga sisse ei läinud.Söödaks põdramagu,kopranõre jm.rupsid.Viga oli selles,et seal kasvasid suured,vanad,seest tühjad haavad ja vend praktiliselt elas mesilase pesas :) .Miks peaks suhu halva maigu tegema,kui mett laialt käes.Nii,kui kastis muu sodi meekärje vastu vahetasin oli poiss petetud. :D

Tere kuidas sellist kasti teha Kus rauad välja kukuvad, kui nugis sisse läheb.Mul on sellised kastid kus rauad jäävad sisse, rotit on kahel nugise naha ära närinud
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Reeglina rabeleb nugis ise koos rauaga välja.Seda on lihtne teha pikema trossiga,aga teine häda on kui nugis rebaste ja kährikute meelevalda satub.Minul on kast nagu Soovikul,aga tehtud lühikeseks see tross mis raual taga(jääbki kasti)Aga võib raua üldse kinnitada lati otsa ja nugis ajades kinnituse paigast tõuseb koos rauaga kõrgemale.Vaadake videoid juutuubist. (y)
Ja need "rotid"on reeglina karihiired,kelle isu on lõputult suur. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mul on ka selliseid kaste,kus elukas jääb koos raudadega sisse.Just hiirte pärast eelistan ma neid pildil olevaid.Rebased-kährikud pole mul veel ühtegi ära viinud.
Selle puuri jooniseid nägin ma kuskil netis.Seal on asi nii,et rauad käivad sisse alt poolt ja ripuvad nende vinnastamis konksudega soone lõpus olevate kruvide otsas.Minul on raudade küljest kett kinnitatud kasti ülemisel serval oleva naela otsa.Söödaruum on alt võrguga,pealt kaanega.Nii ei pääse keegi(hiired,linnud) toitu näppima.Eesmärk on ju peibutada,mitte sööta.Selle kasti eelis on veel,et lumi ei saja teda kinni ja linnud ei lähe raudadesse,erinevalt pealt avatud kastidest.Noh,ja lihtne teha ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Kanada ja USA videotes on proffidel täpselt samad kastid nagu Soovikul. (y) Aga ma ise panen sama kasti avaga taevapoole ja kuuseoksad peale.Ma ei teagi kumb on parem,aga vist toimivad mõlemad hästi.Ja uued conid on nii tugevad,et vahet polegi kuidas sisse läheb.Lume ja jäite pärast on alt sisse kindlam. (y)
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Ise kasutan selliseid kuna puukast küllaltki raske ning ei näe mõtet metsa kaasa tassida eriti kui ülesse panen mitu tükki. Hea lihtne teha ning kompaktne.
Manused
20121215_141600.jpg
20121215_141513.jpg
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Vasta