Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas svahi »

Mis Marttiini nugadest head/halba räägite? :roll:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul on "Skinner Martef" ehk vast kõige enam müüdud marttiini. Valik muidu suur ning soomlaste hulgas pop töövahend.
Olen rahul. Ei libise käest, mis mõne luu- või puupäraga aeg-ajalt juhtub. Lisaks on näpukaitse, mis välistab juhusliku libisemise tera peale. Niiet "kätevä" oleks vast sobiv väljend.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas peepk »

Rovaniemis 1928 alustanud noafirma. Soomes suuremas bensukas palju eri mudelid müügil. Kui teaks tera marki, nagu Solingen oma nugadele peale lööb, saaks tabelist vaadata ja oskaks rohkem rääkida. Aga seal see noa värk nigu kultuuri osa ja oma Martiini fileerimise noaga ülirahul.
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas matsi »

Kui plaan uus nuga hankida tuleks see teema üsna algusest peale läbi lugeda saab suht korraliku ülevaate (näiteks lk.7 kaupo postitus ) ,ise kasutasin paar aastat Marttiini toodangut olin rahul töö saab tehtud ja seejärel hankisin ENZO Trapperi terasemargiga D2 see on ikka oopis teisest klassist. Marttiini nuga seisab nüüd sahtlis ja jääb ka sinna.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Mart »

Hea noa juures oleneb väga palju ka teritusest. Minul see väga hästi välja ei kuku, ikka on see nurk vist pisut vale. Kui teritusnurk pisut vale, siis ei kesta tera ka. Zakslase noaga aga ei taha põdra sisse minna, kogu aeg käed katki. :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Beretta »

peepk kirjutas:Rovaniemis 1928 alustanud noafirma.
toodab täna ka Pärnus Papiniidu silla juures, naabriks muide Rapala.
Grumpy old man
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas plaaster »

Endal Marttiini Big Game Martef, valiku osas oli minu jaoks olulisem käepide ja sõrmekaitse kuna koeramehena on vaja nuga enamaks kui naha võtmiseks. Teritamise osas on nii, et vahest õnnestub mul teritamine väga hästi ja põdra nülgimine on nagu sula või lõikamine, teinekord jälle nii hästi selle ei lähe aga see kinni minu teritamisoskustes või oskamatuses.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Hea noa juures oleneb väga palju ka teritusest. Minul see väga hästi välja ei kuku, ikka on see nurk vist pisut vale. Kui teritusnurk pisut vale, siis ei kesta tera ka.

Mardiga 100% nõus. Isegi kehva(loe pehme) teraga nuga lõikab lühikest aega üsna nobedalt. Olin ka nende teritusnurkadega pikalt hädas olnud. Nüüd ostsin Gatco professional terituskomplekti ning olen ülimalt rahul. Minu vajaduse rahuldavad seal komplektis olevad 4 erinevat luisku ning 5 erinevat teritusnurka omav terahoidja täielikult. Lisaks võtsin veel terahoidja nn. lauapealse hoidiku. Lisaks oli komplektis ka nn. sakilise noa teritusluisk.
ikka lõbusalt
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas plaaster »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
Hea noa juures oleneb väga palju ka teritusest. Minul see väga hästi välja ei kuku, ikka on see nurk vist pisut vale. Kui teritusnurk pisut vale, siis ei kesta tera ka.

Mardiga 100% nõus. Isegi kehva(loe pehme) teraga nuga lõikab lühikest aega üsna nobedalt. Olin ka nende teritusnurkadega pikalt hädas olnud. Nüüd ostsin Gatco professional terituskomplekti ning olen ülimalt rahul. Minu vajaduse rahuldavad seal komplektis olevad 4 erinevat luisku ning 5 erinevat teritusnurka omav terahoidja täielikult. Lisaks võtsin veel terahoidja nn. lauapealse hoidiku. Lisaks oli komplektis ka nn. sakilise noa teritusluisk.

Minul põhimõtteliselt sama teritaja, firma on ainult teine ja ongi nii, et vahest saan noa väga teravaks vahest mitte :evil:
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kolekoll »

Sai ostetud Tartu Jahipaunast sellise isendi http://www.noapood.ee/index.php?route=product/product&path=80_117&product_id=205 Buck Omnihunter. Olen väga rahul. Tera on Sandvik terasest ja Ameerikas tehtud. Teras peaks ise olema ka päris tugev, vist oli miskit 60 Rockwelli skaala järgi. Siiamaani pole veel metsaelukat saanud nülgida,aga proovisin mitmeid kaikaid lõigata ja hiljem paberit lõigata. Siiamaani toimib hästi. Sai just terase pärast valitud. Samas olen lugenud et ka Buck-i 420 HC on hea teras, valmistajad karastavad terast 58 HRC peale. Mis aga teritajasse puutub , siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.
müün pimedate linnas peegleid.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kakuke »

kolekoll kirjutas:... siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.

Kust kohast soetasid ja mis maksis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kolekoll »

Teritaja sai soetatud netipoesthttp://www.noapood.ee, sama koht, kus võtsin lingi sellest Buck jahinoast, mille soetasin. Teritaja hind oli 80 Euri ja saatekulu 3 euri. Kui ise elaksin Tartu lähedal, siis saaks ilma postikuluta hakkama. Poe omanik ja pood ise tundub olevat usaldusväärne. Ostsin miski aeg tagasi sealt veel saksa armee lahingnoa. Poes hetkel polnud , tegin ettemaksu siis telliti. Sain regulaarselt teada paki asukohast, nii et miskit infosulgu polnud. Kõik oli tipp topp. Tundub, et tolles netipoes valik suureneb ka koguaeg. Ennem oli tunduvalt vähem. Omanik kirjutas, et kui miskit nuga pole, siis võiks ikka küsida, kuna ta toob veel nuge maale USA+st, miskist laost, kus on üle 350 noafirma. Eks ma siin kogun veel mõtteid, tahaks paari nuga Usa -st. Eks suhtlen omanikuga. Kas muidu kellelgi on olnud kogemust selle netipoega ?
Tundub , et seal on veel ostjaid...
müün pimedate linnas peegleid.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:
kolekoll kirjutas:... siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.

Kust kohast soetasid ja mis maksis?


Jahipaunas müügil näind vähemasti 10 a neid.
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kolekoll »

Joosep Käba kirjutas:
kakuke kirjutas:
kolekoll kirjutas:... siis sai soetatud Spyderco Sharpmaker. Sellel on eelfikseeritud nurgad 2x15 kraadi ja 2x20 kraadi,nii et peaks sobima nii lauanoale kui ka 30 kraadist teritust nõudvale noale. Olen sellega ka väga rahul.

Kust kohast soetasid ja mis maksis?


Jahipaunas müügil näind vähemasti 10 a neid.


Hmmm .. käisin otsimas ka Jahipaunas .. seal ainult kehitati õlgu .. öeldi, et pole pikka aega olnud ..
Ju siis aeti miskit jama mulle Jahikast . Neil muidu poed Tallinnas ja Pärnus. Sai ka sinna helistatud ja ka seal oldi kaunis nõutud...
müün pimedate linnas peegleid.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ise oma käega katsunud pildil olevaid asju Talina Jahipaunas. Hr. Meelis Kütt veel soovitas. Kes teab seda meest siis teab ka tema suhtest terariistadega.
Jahipaunaga on see lugu, et helistades võib mõne kalamehe otsa sattuda kes jahiasjus vähe pädev on. Plaanisin omalegi osta aga kui sõbrad Lansky võtsid sai ka see ostetud.
Vasta