Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Meil Võrumaal ju ummamuudu asjad käivad :wink: Nimelt kuulutati eile välja maakondlik jahirahu ja kehtima hakkas see alates väljahõikamisest kuni jõulupühade lõpuni :evil:
Üritasin küll eile oma hundude jaoks eriluba välja kaubelda aga :H Sellepärast polnud mõtet eile õhtupoolikul ka lippe vedama hakata, kuigi hundud tudusid mul köögi akna all metsatukas :lol:
Sisustasin tänast päeva hundude liikumise kaardistamisega. Olid ka tänase ööga päris usinalt ringi tatsanud küla vahel ja siis üle piiri venemaale puhkama läinud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Siis on asi põhjusega jah. :D
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Kellamees »

puugi kirjutas:Olid ka tänase ööga päris usinalt ringi tatsanud küla vahel ja siis üle piiri venemaale puhkama läinud.


Ega hunt loll ei ole. Venelastel algavad pühad ~2 nädlase viivitusega meie omadest. Nii saavad hallivatimehed pikemalt jahirahu nautida :D .
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hundid

Postitus Postitas jahe »

Pühad ilmselt venemaal jahti ei sega :)
243win
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Pühade ajal ongi meestel sealpool piiri ehk rohkem aega jahil käia. Väike (b) peale pidu käib loomulikult asja juurde :lol:
Hundudele hoopis meelepärasem on see, et teisel pool piiri on 1-2 km laiune riba, millel aktiivset jahti ei peeta ja kohalikud kütit pääsevad sinna ainult siis, kui vene piirivalve selleks suuremeelselt eriloa annab. Seega hundude paradiis seal, kus peale edukat jahti meie poolel kõhutäit seedida ja ennast välja puhata :lol:
Minu kõhutunne ütleb, et hundudel on ka pesapaik selles hallis tsonis.
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas foxracing »

Sai laupäeval osaletut albu kandis hundijahis. Kolmest hundist saadi üks suur isahunt kätte.
Manused
WP_000430.jpg
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Messer »

Harjumaal hundi limiit jälle täis :?:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tänane päev näitas, et metsateel öiseid lume alla sadanud hundude jälgi uurides peab püss olema käes laskevalmis ja sõrm päästikul :lol:
Lugu siis järgmine:

Kuna öösel oli piisavalt lund sadanud, ei õnnestunud meestel ühtegi kindlat notsude puhkepaika välja peilida :?
Lõuna paiku otsustasin piiri ääres ühe tiiru teha oma eileõhtuseid jälgi pidi. Metsa vahel ühe ristmiku peal märkasin oma eilsete autojälgede peal midagi. Lähemal uurimisel selgus, et ühes autojäljes olid notsu ja hundu jäljed, teises ainult hundu rada. Liikumise suund vastupidine minu tänase liikumise suunaga. Lükkasin auto teeäärde hange ja otsustasin neid jälgi pisut rohkem uurida. Igaks juhuks viskasin ka püssi õlale :lol:
Ca 100 meetrit tagasi jalutades leidsin koha, kus hundud olid teelt kõrvale keeranud naabrite jahimaale. Astusin nina maas tee peal jälgi uurides veel mõne sammu edasi. Kui siis pilgu tõstsin, oli minust ca 50 meetri kaugusel keset teed Suur Hunt, kes rahulikul sammul teed ületas :lol: See juhtus kella ühe paiku päise päeva ajal.
Kuna püss oli rihmaga õlal ja padrunit polnud ka rauas, jäi üle vaid hetke nautida, kui suursugune loom oma teed läks :twisted: Elamus oli igaljuhul võimas (y)
Üritasime küll mehi koondada ja hundu liikumise teed ära lõigata, aga täna oli õnn hundu poolel. Läbi mitme kvartali kulgedes jõudis ta üle vene piiri putkata :(
Loodan, et järgmine kord kohtudes olen ka mina kohtumiseks valmis :P
renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas renemr »

Tere,
Lisaksin siinkohal lingi, millelt võimalik tutvuda hundi lisalimiidi arutelude ja ettepanekute kohta.
http://dh2.envir.ee/atp/index.php?id=10 ... sutus_id=1

Sisu kommenteerimisest ma hoiduksin:)
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ütlen vaid nii palju, et hundude arvukus on tarvis seostada kütitud isendite arvuga ... http://www.keskkonnainfo.ee/failid/ULUK ... E_2011.pdf
kommentaar siis selline ja otsige kütitud huntide arvu ... versus tegelik, reaalne arvukus :!:

Saate enam-vähem tegeliku arvukuse ...
Olgugi, et ebasoovitatava, kusjuures tegelikust ulukiseire osakonna esitatud arvukusest totaalselt erineva.
Rohkem eip kommenteeri, sest pole see arvamus soovitav ja teatud riigiametit halba valgusesse seadev ....

NB!
Ma tean, et Peep seda loeb !
Tean ju ka seda, et nimetatud isik juhatas lausa riigi jahimajandit (mitte midagi isiklikku sealjuures) ...
Vaid miskitsugune ammeti-pädevus :M ... olgugi, et vahepeal ka õiget juttu aetakse 8)

Saadav palgaraha ja ametikoht paneb ju asju paika ...
http://dh2.envir.ee/atp/index.php?id=10 ... sutus_id=1

... et siis see
SUURKISKJATE KAITSE JA OHJAMISE KORRALDAMISE TÖÖRÜHMA ISTUNGI
Protokoll nr 20
Paneb asju paika´+ veel tegelikkus :VS
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Inks »

Kas hundijahis öeldakse, milline loom maha lasta või tehakse seda valimatult ??? Selles mõttes, et hunt liigub karjas ning kui näiteks alfaemane maha lasta, siis teoreetiliselt on kari laiali kuna juht on puudu.

Kas pesakonna likvideerimisel oma jahipiirkonnas lasetegi maha alfaemase või lihtsalt "piirate" karja ?!
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Ikka kõigepealt püüame hundi kinni, sügame kõrvatagant, vaatame mis sugu ning siis alles laskma :mrgreen:
......................
Ma pole veel kuulnud ega näinud, et hundijahis looma valitakse
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Ats kirjutas:Ikka kõigepealt püüame hundi kinni, sügame kõrvatagant, vaatame mis sugu ning siis alles laskma :mrgreen:
......................
Ma pole veel kuulnud ega näinud, et hundijahis looma valitakse

Soo vaatamisest ka üksi vähe kasu, tuleks ikka küsida, et kas on alfa või beeta. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas MLP »

Inks kirjutas:Kas hundijahis öeldakse, milline loom maha lasta või tehakse seda valimatult ??? Selles mõttes, et hunt liigub karjas ning kui näiteks alfaemane maha lasta, siis teoreetiliselt on kari laiali kuna juht on puudu.

Kas pesakonna likvideerimisel oma jahipiirkonnas lasetegi maha alfaemase või lihtsalt "piirate" karja ?!

alfa maha laskmsiel kujuneb kohe uus liider karjas välja ja elu jätkub samas vaimus..... :o
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

MLP kirjutas:
Inks kirjutas:Kas hundijahis öeldakse, milline loom maha lasta või tehakse seda valimatult ??? Selles mõttes, et hunt liigub karjas ning kui näiteks alfaemane maha lasta, siis teoreetiliselt on kari laiali kuna juht on puudu.

Kas pesakonna likvideerimisel oma jahipiirkonnas lasetegi maha alfaemase või lihtsalt "piirate" karja ?!

alfa maha laskmsiel kujuneb kohe uus liider karjas välja ja elu jätkub samas vaimus..... :o

Nii lihtne see asi muidugi ei ole. Kui ikka alfa pihta saab, siis on päris pikka aega kari juhitu. Inks on oma küsimusega pigem õigel teel - kui me suudaksime hundikarju ohjata nn "lihtliikmete" küttimisega, siis oleks kõik ok. Aga me ei suuda. Ja selleks on mitmed põhjused. Algab teadmatusest ja lõpeb sellega, et keegi ei suuda ega tahagi karja liikmetel vahet teha. Ajujahi puhul on see praktikas ka pea võimatu. Lisaks veel - mida raskem ja suurem hunt, seda uhkem kolju ja nahk ja seda kõvem mees ma olen kui need trofeed nagisse riputan.
Arvestades seda survet, mida Peebule "jahinduskorüfeede" poolt rakendatakse (lugesin seda Ain Aaviku poolt viidatud protokolli), siis jääb üle Peebule ja tema meeskonnale vaid jõudu soovida! Tahaks ka veel hundijahti pidada, aga juba kolmas aasta läheb nii, et ühtegi hundijälge pole. Mis siis, et jahinduskorüfeed hindasid läinud kevadel järelejäänud huntide arvukuseks maakonnas 16 isendit :D (y) Jutu jaoks hea küll!

Ja kuulake laulu ka http://www.youtube.com/watch?v=1VvDJ6V9wO0
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta