Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas andrus »

039.jpg
038.jpg



Selline nägi mu onu hunt välja peale kohtumist kuldiga kes otsustas öösel õue peale tulla.
Kahjuks peale arvukaid õmblusi see koer üle 2 päeva ei elanud.
jahismurf
qwerty
Postitusi: 9
Liitunud: P Nov 21, 2010 8:53 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas qwerty »

Käisime reedel jahil, kult lõhkus mu koera väga jõhkralt ära, ei tahtnud isegi pilti teha. Külje pealt olid ribid näha, kopsus auk, 3 ribi katki, ja esikäpas ka haav, mida ise ei pannud algul tähele, selgus hiljema vaatamise käigus. Tartus lappisid koera arstid ära(mis pole üldsegi odav lõbu), praegu on koer seal, ilmselt saab koer koju 1. või 2. jaanuaril. Kokku
Külje pealt oli umbes labakäe suurune nahajupp ära rebitud. Koer kõndis veel ja oli väga vapper, tuli ikkagi searada mööda vastu. Kokkuvõtteks õmblusi tehti 35 sentimeetri ringis.
Loodan et koeraga saab kõik korda :P :) Koeraks on Soome Karjala Karukoer
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

qwerty kirjutas:Käisime reedel jahil, kult lõhkus mu koera väga jõhkralt ära, ei tahtnud isegi pilti teha. Külje pealt olid ribid näha, kopsus auk, 3 ribi katki, ja esikäpas ka haav, mida ise ei pannud algul tähele, selgus hiljema vaatamise käigus. Tartus lappisid koera arstid ära(mis pole üldsegi odav lõbu), praegu on koer seal, ilmselt saab koer koju 1. või 2. jaanuaril. Kokku
Külje pealt oli umbes labakäe suurune nahajupp ära rebitud. Koer kõndis veel ja oli väga vapper, tuli ikkagi searada mööda vastu. Kokkuvõtteks õmblusi tehti 35 sentimeetri ringis.
Loodan et koeraga saab kõik korda :P :) Koeraks on Soome Karjala Karukoer

vestile ei ole mõelnud!
sinu nukker noku!
qwerty
Postitusi: 9
Liitunud: P Nov 21, 2010 8:53 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas qwerty »

Ei ole kogemusi varem olnud sellega et koerad saaks metsas kuldi käest peksa. Ilmselt oli nii, et koerad võtsid põrsa kinni, ja kult tuli ründas kõrvalt. Või kes teab mis seal metsas toimus.
Äkki päästis mingil määral ka koera GPS mis on sadulana kaelas, DC20. Eks nüüd tuleb vesti peale mõelda.
Tagantjärele mõelda, et kui GPS-i aku tühjaks oleks saanud, koer oleks metsas abita jäänud, siis oleks võinud palju hullemini lõppeda see :?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

See,et siga koera võib lõhkuda on täiesti normaalne nähtus.Ma ei ole eriti kahte murdjat kokku pannudki sellepärast.Aga mul lasi üks arenematu jahikaaslane laupäeval üldse koera maha!
Ma ei saa aru miks ronitakse liinist metsa ja võõra koera eest üritatakse lasta kui pole kogemusi?
Mees lasi esiteks koera maha ja,siis helistas: mis ma seaga teen? :VS
Selline soojendav kogemus mul veel puuduski! :VS
Vaevalt,et vestid kuulist päästavad,aga seltskonda tuleb vist valima hakata. :shock:
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

puugi kirjutas:See,et siga koera võib lõhkuda on täiesti normaalne nähtus.Ma ei ole eriti kahte murdjat kokku pannudki sellepärast.Aga mul lasi üks arenematu jahikaaslane laupäeval üldse koera maha!
Ma ei saa aru miks ronitakse liinist metsa ja võõra koera eest üritatakse lasta kui pole kogemusi?
Mees lasi esiteks koera maha ja,siis helistas: mis ma seaga teen? :VS
Selline soojendav kogemus mul veel puuduski! :VS
Vaevalt,et vestid kuulist päästavad,aga seltskonda tuleb vist valima hakata. :shock:


Sellistest hulludest tuleb kaugele eemale hoida, nii need jahiõnnetused juhtuvadki.
Ole kui leebe tuul...
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

qwerty kirjutas:Ei ole kogemusi varem olnud sellega et koerad saaks metsas kuldi käest peksa. Ilmselt oli nii, et koerad võtsid põrsa kinni, ja kult tuli ründas kõrvalt. Või kes teab mis seal metsas toimus.
Äkki päästis mingil määral ka koera GPS mis on sadulana kaelas, DC20. Eks nüüd tuleb vesti peale mõelda.
Tagantjärele mõelda, et kui GPS-i aku tühjaks oleks saanud, koer oleks metsas abita jäänud, siis oleks võinud palju hullemini lõppeda see :?

DC20 "sadul" sea kihva eest ei päästa-võin näidata auku läbi 2 kihi, ja siis edasi ribidesse( pildid seesamusest minu koera keisist teemas Septembris)
Ise arvan, et kevlaarvest pole panatsea, paar korda päästab, teeb koera "lolljulgeks" ja sinna ta jääb.
Aga Puugi kirjeldatud juhtum , õigemini sellest järelduste mittetegemine, on mind elu jooksul sundinud niimõndagi jahiseltskonda hüljama- vot ei julge sellistega :VS metsa minna ja kõik!
Näiteks Noarootsi- iga aasta "õnnetus" koertega. Tegijateks samad mehed koguaeg.
Aga Head Vanaaasta lõppu ja Uut aastat kõigile (b)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

need kes sellise asjaga hakkama saavad on ilmselt need mehed kes tulid uueks a metsa prae järele... ilmselt võib ka kõige parematel teatud tingimustes ja olukorras juhtuda ,aga syndmus siiski kurb..head vana L ja peatselt algavat U...
sinu nukker noku!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kus tead ,et just kult koera lõhkus? Emised saavad sellega ka väga eduliselt hakkama! Emis hammustab /tõmbab tüki välja ,kuldil on tavaliselt torke haav ,pealt nagu nahk peaaegu terve ,aga lihastes tugevad rebendid.

Ei tea kas see vest nüüd koera hullemaks murdjaks teeb,aga vaieldamatu abi on tast kindlasti.Püüan millalgi siia panna oma lääneka vesti pildi ,sellel on peamine kiht nagu mootorsaega üle käidud.Ma ei kujuta ette mis ilma vestita oleks juhtunud! Aga Puugil õigus ,ei tohi selliseid koeri mitmekesi korraga lahti lasta.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas TRG »

Meil koerad käivadki selle pärast kordamööda metsas...ei julge mina neid koos suure sea peale lasta.
qwerty- Kui koer hoiab põrsast kinni ,siis võib emis põrsa kisa peale põssale appi tulla ja siis ründab emis koera.Koerale head paranemist!
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas aadu kadakas »

Nagu MLP ütles - juhtuda võib ja juhtubki. Siiski on palju seda loomamoodu hoolimatust ja võhiklikkust. Puugi, ega polegi palju toeks öelda, kui et seltskonnna valik nagu Jyri mainis.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas tups »

Minu meelest tuleks sellise inimese sobivust olla jahimees tõsiselt kaaluda, kes koera laseb.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas andrus »

Tra õnnetusi juhtub,kas te tõesti arvate,et nad teevad seda meelega???

Pigem otsige põhjusi kogenematusest ja oma seltsi lonkavast korrast.

Minu meelest ei ole mitte keegi siinsetest õige inimene kobisema-kaaluma kas kellegi sobib olla jahimees või mitte.
jahismurf
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas tups »

Vot on ikka küll kui ei teha koera ja sea vahel vahet.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ax1600 »

Juhus on loll ja ei otsi meest. Tean mis tunne on koeramehel, kujutan ette mis tundmused laskjal. Lihtsalt kogemustega inimestel juhtub vähem õnnetusi. Ise soovitan juhatajal lasta koeramehel ilusti küttidele selgeks teha, mis tingimustel ja kuidas tuleb siga koera eest lasta. Koerte puhul kes jahist tingituna meilt lahkuvad varakult, siiras kaastunne. Abiks terve seltskonna toetus nii koeramehele, kui ka laskjale. Arvestades muidugi, et tegu normaalsete inimestega. Olen kuulnud ka juhtumistest, kus tõenäoliselt tahtlikult on mees teise mehe koera jahis maha lasknud, kuna olid seltskonnas lahendamata probleemid. Soovin et sellistega ei peaks me kokku puutuma. Edu ja jaksu ning ohutud jahti.
Vasta