relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas duma »

§ 29 lõige 2 prim 1
duo on parem
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TheVkill »

Tervist

Plaan siin Tartus 06.02.13 relvaeksamile minna. On kellelgi mingeid näpunäiteid, mida peaks meeles pidama jne?

Lugupidamisega
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

TheVkill kirjutas:Tervist

Plaan siin Tartus 06.02.13 relvaeksamile minna. On kellelgi mingeid näpunäiteid, mida peaks meeles pidama jne?

Lugupidamisega

Meeles peaksid pidama, et eksam toimub 06.02.13....aga tegelikult, oled ikka siinsed teemad ja soovitused kenasti läbi lugenud või lajatad lihtsalt postituse, et kukkuge soovitama? :shock:
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas pktaks »

Muud ei midagi, kui et tuleb endale seadus selgeks teha ja vastamisel lähtuda seaduse loogikast. Trikiga küsimused on, soovitan kindlasti küsimus mõttega rahulikult läbi lugeda ja vastusevariandid ka. Rapsida pole mõtet. Ja kui läbi kukud, siis ära liiga hullult põe, läbisaajate protsent on niikuinii alla poole :D
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

pktaks kirjutas:Muud ei midagi, kui et tuleb endale seadus selgeks teha ja vastamisel lähtuda seaduse loogikast. Trikiga küsimused on, soovitan kindlasti küsimus mõttega rahulikult läbi lugeda ja vastusevariandid ka. Rapsida pole mõtet. Ja kui läbi kukud, siis ära liiga hullult põe, läbisaajate protsent on niikuinii alla poole :D

Minu ajal polnud Tartus mingeid vastuse variante? Vaid tühi A4 paber ja tuld! :roll:
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas pktaks »

Praegu on vastusevariantidega eksam, nö lahtiseid küsimusi enam ei ole. Mõnes mõttes lihtsam, samas ei saa oma vastust enam lahti ka "seletada". Ja enamusel küsimustel on mitu õiget vastusevarianti, kui vastamisel näiteks ühe märkimata jätad, siis arvestatakse terve vastus valeks.
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TheVkill »

Suured tänud tagasiside eest, tekkis kohe kindlam tunne. Hakkasin siin vaikselt neile kordamisküsimustele vastama mis politsei.ee kodulehel üleval on. Sai "Vajan relva 6" ka soetatud, kuid nagu ma aru saan siis relvaseadus pool on seal aegunud. Sealjuures on selles raamatus esmaabi ja hädakaitse jne, suhteliselt hästi seletatud.
dannu
Postitusi: 28
Liitunud: T Mai 05, 2009 5:17 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas dannu »

TheVkill kirjutas:Suured tänud tagasiside eest, tekkis kohe kindlam tunne. Hakkasin siin vaikselt neile kordamisküsimustele vastama mis politsei.ee kodulehel üleval on. Sai "Vajan relva 6" ka soetatud, kuid nagu ma aru saan siis relvaseadus pool on seal aegunud. Sealjuures on selles raamatus esmaabi ja hädakaitse jne, suhteliselt hästi seletatud.



Teooria tuubib pähe, aga üldjuhul enamus läheb alt lasketestiga..... Nii, et Kindlalt ürita rahulik olla ja käi Makaroviga sõbrustamas...(kui Sa ikka teed püstoli jaoks- Pika püssiga loa jaoks saad vist sportpüssiga lasta, sellega on tunduvalt lihtsam pihta saada kui makarovist)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:
dannu
Postitusi: 28
Liitunud: T Mai 05, 2009 5:17 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas dannu »

TiitR kirjutas:No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:



Ise regasin ka siia foorumisse vaid sellepärast, et otsisin relvaloa eksami kohta teemasid ning peale militaar.net ning selle ei leidnud kohtasid. Jahipidamisega pole mul miskit ühist.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Ten »

TiitR kirjutas:No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:


Ei pea aga vist võib uue seaduse järgi?

§ 14. Jahirelva kasutamine
(1) Tulirelv peab olema tunnistatud jahirelvaks relvaseaduses sätestatud korras.
(2) Püstolit või revolvrit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas kakuke »

TiitR kirjutas:No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:

Eks neid põhjusi ole mitmeid, aga on minulgi selline asi olemas. Ja ikka põhjusega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:
TiitR kirjutas:No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:

Eks neid põhjusi ole mitmeid, aga on minulgi selline asi olemas. Ja ikka põhjusega.

Sind ma Janek tean ja tean ka seda, et Sul ainult püstol jahipidamiseks pole! :D Ok, formuleerin oma sõnastuse ümber. Minu postitus oli ajendatud sellele lausele:
dannu kirjutas:.. aga üldjuhul enamus läheb alt lasketestiga..... Nii, et Kindlalt ürita rahulik olla ja käi Makaroviga sõbrustamas...(kui Sa ikka teed püstoli jaoks- Pika püssiga loa jaoks saad vist sportpüssiga lasta, sellega on tunduvalt lihtsam pihta saada kui makarovist)

...et minu point oli pigem selles, et miks peaks jahimees VAID püstoli luba taotlema? Aga nagu juba selgitati, siis jahifoorumis käivad ka inimesed, kes ennast vaid relvaeksami küsimuste jaoks on reganud ja jahindusega neil üldse pistmist pole :M .

dannu kirjutas:
Ise regasin ka siia foorumisse vaid sellepärast, et otsisin relvaloa eksami kohta teemasid ning peale militaar.net ning selle ei leidnud kohtasid. Jahipidamisega pole mul miskit ühist.
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas TheVkill »

Ten kirjutas:
TiitR kirjutas:No miks peaks jahifoorumis reganud ja küsimusi esitanud inimene tegema püstoli luba? :roll:


Ei pea aga vist võib uue seaduse järgi?

§ 14. Jahirelva kasutamine
(1) Tulirelv peab olema tunnistatud jahirelvaks relvaseaduses sätestatud korras.
(2) Püstolit või revolvrit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks.


Ise küll kuskilt midagi selle kohta ei leia. Kust see info üldse võetud on? https://www.riigiteataja.ee/akt/RelvS ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas kakuke »

See on võetud uuest jahiseadusest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta